Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem lettem jó anya, mit tegyek?

Nem lettem jó anya, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éves lányom van, akartam is meg nem is gyereket, a férjem akart nagyon. A terhesség nem volt rossz, sajnos csm. lett az nagyon megviselt lelkileg, én mar ott sem éreztem nagy rózsaszín ködöt, aztán a kisbabás időszakban is elevickéltem csak vele, 2.5 evesen ment bölcsibe én meg dolgozni. Egyszerűen nem vagyok oda a gyerekekért, nem bírok vele sem jól foglalkozni. Nem szeretem a koszolást, nem szeretem a játszóterezést, a nyafogást se bírom. Ne játszok vele soha. Bevonom dolgokba pl sütés főzés, kertimunka, vagy akarmi de nem játszok vele. Már 5 évesen a fejemre is olvassa, már sokszor rámrivallt hogy sosem játszol velem meg ilyesmiket.. és tudom igaza van. Plusz mindig rászólok hogy tartson rendet, papucsot tegye helyre, szemetet vigye ki, ezt csinálja azt csinálja, sajnos átvette ő is kicsit ezt a parancsoló stílust tőlem. Meg nagyon felmegy a vérnyomásom ha indulunk valahova es valami nincs meg, kapkodás van, ezt is átvette, ha pl nem találja a plüssét vagy valami már ő is azonnal begurul.

Az apja nagyon szereti, rengeteget foglalkozik vele, legalább ő, sokszor mondja is hogy apa legalább játszik velem.

De amúgy meg engem is szeret, nem vagyok vele mindig undok, amúgy megteszek érte mindent, ápolom, tisztán tartom, megveszek neki mindent, ha beteg ápolom, szeretem én is de egyszerűen nem tudok vele foglalkozni.

Nem hittem hogy ilyen leszek..

Hogy változtassak ezen?


2023. szept. 18. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem baj, te ilyen vagy, ezt fogadja el. Játszani gyerekek leginkább egymással tudnak úgyis. Vidd le a játszótérre és találja fel magát, ez egy egy mai divat, hogy egyfolytában ugrálni kell a gyerek körül, régebben szerintem egyik szülő sem csinálta ezt
2023. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell változtatnod, jól csinálsz mindent ❤️
2023. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is jo vagy. A rossz anyasag nem itt kezdodik, ha tudnad mennyi szulo uti veri, ehezteti, ordibal a gyerekkel.

En sem nagyon jatszok az enyemmel, nem szeretek, nem birom ravenni magam. Mar iskolas, es jo a kapcsolatunk ettol fuggetlenul.

2023. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagy rossz anya. Még csak nem is vagy "nem jó" anya.

Nekem kicsi a gyerekem még, de én is nehezen játszok vele és nincs hozzá annyi türelmem, mint amennyit szeretnék. Azért igyekszem, nyilván.

Ha nagyobb lesz, szeretném bevezetni a közös családi társasozást, mert a társasjáték pl. olyasmi amit magam is szeretek művelni. Esetleg keress legalább egy olyan szórakoztató programot, amit te is élvezel és tudsz vele közösen csinálni akár csak heti rendszerességgel. Kirándulás, társasjáték, kreatívkodás, vagy akár csak egy fagyi/süti + beszélgetés.

Az, hogy hamar felkapod a vizet, túl parancsolgató a stílusod - ezeken tudsz változtatni, ha szeretnél. Akár pszichológus segítségével is.

2023. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Semmilyen anya vagy se nem jó se nem rossz. De kötödni az apjához fog inkább mert ő Tényleg foglalkozik vele ,mikor már nagyobb lesz és te akkarsz vele foglalkozni akkor ő fog elutasítani .
2023. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt nem bánom, nem vagyok rájuk féltékeny, örülök neki hogy jó apja van. De azt azért szeretném ha velem is jóban lenne ha nagyobb lesz, most is viszem moziba, játszóházba, nyaralni is elmentünk kettesben is idén, jó lenne ha a jövöben is lennének ilyen közös programjaink és nem utálna.
2023. szept. 18. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Nekem még kisebb a fiam jóval(másfél éves)de a játszanom vele kimerül abban,hogy elguritom neki a kisautót

Persze beszélek neki,tanithatom,de van,hogy hagyom a játékai között játszani.Nem vagyok képes leülni hozzá.nem tudom miért,szeretem imadom az életemet adnám érte de van amikor a hátam közepére sem kívánom az egészet


Van még egy lányom is,ő 10 éves lesz,és hasonlóan begurulok amikor indulunk el,de még szöszmötöl perceket én meg már várom az ajtóban.vagy amikor a papucsot,ruháit szanaszét hagyja.no akkor fel tudnék robbanni

2023. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a legjobb lenne, ha egy pszichológussal beszélgetnél erről. Olyan vagy, amilyen vagy, a közös főzés is ugyanúgy élmény egy gyereknek, mintha építőkockáznátok. De el kell fogadnod magad, és ebben segíthet a szakember. Ha nem nyom a(z alaptalan) bűntudat, akkor lehet, hogy simán ráveszed magad heti fél óra babaházazásra a lányod kedvéért, akit szeretsz és fontos neked.


A másik a kommunikációs stílus. Írod, hogy ezen a téren nem vagy elégedett magaddal és már a lányodon is látod visszatükröződni a viselkedésed. Ebben is segít a szakember, hiszen ha jól értem, te magad is változni skarsz.

2023. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem rémlik annyira hogy a szüleim annyit játszottak volna velem.

Viszont a nagymamám igen. Gyerek társasokat vett, malmoztunk stb…

Inkább a nagymamàk a játszósok, mese olvasók.

2023. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te egy teljesen normális anyuka vagy. Hogy nem játszol vele? Az együtt főzés is lehet játékos, vicces. Nincs veled semmi baj. Te lehet majd idősebb korában (kamasz)leszel laza, jófej és utálkozás helyett büszke lesz, hogy ilyen anyukája van.
2023. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!