Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek az első gyereke elég...

Akinek az első gyereke elég "könnyű" eset (volt), ott kockáztattatok a második gyerekre?

Figyelt kérdés

Mármint hogyha az első gyereked könnyen kezelhető, és ha esetleg szeretnél második babát, nem tartasz tőle, hogy az teljesen az ellentéte lesz, vagyis nehéz eset?


Lehet, hogy csak én gondolom ezt, de már nem egy anyuka félt ettől.


2023. aug. 9. 13:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam, hogynehezebb eset lesz a második. Attól függetlenül szerettünk volna még egyet. Mindenben az ellentéte a bátyjanak.
2023. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányom reklám gyerek volt, vele alig volt nehézség, szófogadó, nyugodt, érdeklődő, nyitott. Az öccse az ellentétje, igazi ördögfióka, élénk, matrica, hisztis, akaratos, sorolhatnám. A jó része, hogy beleviszi a tesóját is a hülyeségbe és a tündér kislányom a szemembe hahotázva ellenkezik velem, miközben az öccse védi őt. Köztük erős kapocs van, én meg felkötöm a gatyám és tartom az iramot. Nem csinálnám másképp.
2023. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarunk (még) másodikat, részben azért, mert az elsővel könnyű. De meggyőződésem, hogy ha vágynánk még egy gyerekre, akkor ez baromira nem számítana :D
2023. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fiam nehéz eset. Pont azon gondolkozom, bevállaljunk-e még egy ilyet😅 vagy hátha könnyebb gyerek lesz.
2023. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelen 😃 az első baba, aki már 4 éves ilyen volt. Olyan könnyű volt vele minden, és még most is az.


De most lett egy kisteso aki már 2 hónapos. Eddig úgy tűnik a nyugodt gyerekunk mellé érkezett egy még nyugodtabb. 🤞😃


Ehhez hozzá tartozik, hogy mi a párommal is nyugis, csendes emberek vagyunk, így a gyereke ebben a környezetben nőnek fel ami sokat segít.


Szóval féltem, a hasfajastol, a nem alvástol, az állandó sirastol, de ahogy ezek kimaradtak az elsőnél, úgy most a másodiknal is

2023. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor mázlitok van 15-ös.

Mi is nyugodt emberek vagyunk, de a gyerek...néha azon gondolkozom elcserélték-e a kórházban.

Hiába a nyugodt közeg, hidd el. Ő nem az a típus. 10 hónapos, születésétől fogva olyan, mint egy olasz família legifjabb tagja. És semmi neurológiai gondja nincs.

Ha neki jön a foga tudja meg az egész környék. Ha fáj a hasa megpusztulunk. Ha elesik világvége van. Ha nem talál engem éppen magában zsörtölődik. Ja és egy akaratos energia bomba is ezek mellett.

2023. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elso gyerekemmel nagyon konnyu volt egeszen ugy masfel eves koraig. Igy siman vallaltunk masodikat. A nagy 2 volt, mikor a pici szuletett. Addigra sajnos a nagyon elkezdtek latszodni a tunetek, hogy nem neurotipikus..szoval vegul a nagy lett problemas, a kicsi meg szar alvo es siros. Megszivtam😃
2023. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!