Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire beszel helyesen es...

Mennyire beszel helyesen es erthetoen 2 ev alatti gyereked? Irnal 1-2 peldat?

Figyelt kérdés
mondatokat miota mond es kb miota ragoz?
2010. okt. 14. 00:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 hónapos, kb fél éve beszél. Mostanra már egész összefüggően mond mondatokat, de azért még ő sem tökéletes. :-) Ő nagyon szeret énekelni, főleg a dalokat "mondja" mondatokban. Én sokat énekelek neki.

A süss fel nap, már teljesen megy és a hinta-palinta is.

2010. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

elég sokmindent mond, de még hibásan nem mindenki érti. 22 hónapos lányom van.

Ezeket mondja: ama-alma, kakakó-kakaó, te-tej,tita-cica, tuta-kutya, maa-malac, epe-eper,túú-túró, jéka-réka, meg még sokmindent...

Ha megkérdezzük, hogy hívják, akkor megmondja, tudja a mi nevünket is, azt is megmondja, a húgára csak babát mond, a nevét nem, pedig azt is tudja.

Viszont van egy ismerősöm még nincs 22 hónapos a lánya, de már tisztán érthetően beszél, névelőket használ. Csak pislogtam mikor hallottam beszélni.

2010. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Másfél éves és mostanában mondta pl. ezeket:

ez egy labda, fúj a szél (ezt úgy, hogy fú a szé), ide csücsü (ide csüccs), nem kér, nem kell, kér, adj, meg még kb. olyan másik 50 szót mond. Én úgy veszem észre, hogy nem csak én értem, mert sokszor csodálkoznak anyukák, hogy "te figyu, tényleg azt mondta, hogy "állj meg!"??? Tehát nem csak én értem szépen.

De sztem másfél évesen nem ez a mérce, mert sok korabeli még az anya/apánál tart csak.

2010. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos, az egyetlen érthető kerek mondat: Ott a kutyus.

Mondja az anya, apucika, segítség, bagocsi/babakocsi, csüccs, cica, kacsa, ebéd, hopp, kaka, inni, halló. Nagyjából ennyi a tudománya.

2010. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
25 hós kislányom mindent beszél, érthetően,összetett mondatokban fejezi ki magát. Amivel gondunk van: a k, g hang. Ezért így beszél: tejj= kell, domba= gomba. Szoktunk játékosan gyakorolni. Önmagában kimondja ezeket a hangokat, de a szavakban még nem.
2010. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont most volt 2 éves a lányom. Ahol most tartunk:

"Bóbita táncolik, kömbe angyalik."

2010. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 22 hónapos, mindent ért amit mondunk neki, de csak olyanokat mond, hogy baba, mama, anya, apa, papo, pápá, kuta (kutya), szisz (cica), ama (alma), nem (kedvenc szava), cu (cumi), tá (hinta), néni, báci. Mondja a nevét, a miénket, meg hogy hány éves (előbb "egy", most "keto"). Állathangok mennek! R-betűt nem mond, meg az "i"-je olyan "e"ís. Például "bibi", de olyan "e"ísen. Mindenre mutogat, és nyüszit, ami idegesitő. Szerintem kicsit le van maradva. A saját nyelvén egész nap beszél.
2010. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még nem beszél,22 hónapos kisfiú.

A szavak elejét,közepét,vagy végét mondja :)

Ami más számára is érthető az a "mama."

már nagyon várom,hogy beszélgethessük egyet igaziból. :)

2010. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
21.hós a kisfiam és kb.2-3 hónapja kezdett aktívan szavakat mondani mostmár 2-3 szót összekapcsol pl.apa nézd,fújfúj(ha bekakil igy mutatja a pelusát)anya nézd cica psszt(a cica alszik)gyere nyam nyam(ha éhes)néni fagyi(mekibe meg kell kérdezni a nénit,hogy van e fagyi)anya gyere autó(autózzunk)de sok szót mond még ezeken kívül,de szerintem ez gyerekfüggő.a szomszéd kisfiú 2 évesen olyan mondatokat rak össze ,hogy némelyik felnőtt is tanulhatna tőle.
2010. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19 hós és mindent beszél:)

annyira örülök hogy már nem kell találgatnom:D

2010. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!