Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire beszel helyesen es...

Mennyire beszel helyesen es erthetoen 2 ev alatti gyereked? Irnal 1-2 peldat?

Figyelt kérdés
mondatokat miota mond es kb miota ragoz?
2010. okt. 14. 00:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 19 hósan nem mond szinte semmit. még mindig az apánál tartunk. :(
2010. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos: apa, ana(ez ugye anya lenne), mama, tata, papa, hoppá, baba, ama(alma) ba(banán), Állathangok: be, bú, mia(cica), me(kecske), haha(lovacska), brebre(maci). Illetve brümmög ha autózik, utánozza a vonatot, dudaszót.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Te csemetéd?

2010. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos fiú:

kiszász - ha ki akar jönni az etetőszékből, vagy a hintából

nagyon sok szót tud, a többséget helyesen is ejti, ezek általában 2 szótagú szavak. Az r betűt mindenből kihagyja.

Ami hosszabb és bonyolultabb, azt rövidíti, pl.

pasze - parizer

gamb - galamb

Tehát ragozásról és mondatokról még nem beszélhetünk.

2010. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 22 hónapos. Kb 2 hete bővült ki elég rendesen a szókincse, addig alig mondott valamit, főleg a szavak elejét. Most sem érthető teljesen, de már össze fűz két-három szót, bár nem helyes sorrendben.

Pl: anya papa tütü nem (anya, a papa nem akar lecsücsülni), ez a tegnapi alkotása.

Amit szépen mond: anya, mama, papa, hoppá, pipi, autó, tej, nap

Felismerhető szavak: ama-alma, abdla-labda, tita-cica, attal-asztal, atój-ajtó, taktak-traktor, ette-este,tiktak-óra, dedá-dédi, eni-edit, gege-gergely, kakkó-kaka, tetej-tető. Hirtelen ezek jutottak eszembe, de még több is van, le is írom őket magamnak:)

Sok szónak, csak az elejét mondja.

2010. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már mondatokban beszél, de ő nagyon korán kezdte, pedig fiú. Kétévesen már használ jelzőket, határozókat, ragoz, bár sokszor elrontja.

Ami nem megy: a K(T-t mond helyette),G (D-t mond) és persze az R

az "engem" helyett mindig "tégemet"

magát még többnyire a nevén nevezi, nem mondja, hogy "én"

Az érthetőségről annyit, hogy én értem, többnyire a család is, aki ritkábban látja. De pl a védőnő, vagy az utcán a járókelők mindig visszakérdeznek, hogy mit mondott. Szóval valószínű annyira nem kristálytiszta a kiejtése:)

2010. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 21 hónapos korától beszél mondatokban.Kicsit pösze,de nem vészes.K betűt kb.1 hónapja mond,addig mindig kihagyta,G helyett d-t mond,az r betűt néha kimondja,néha pöszén.Most már 2 és fél éves,haláli dumája van.
2010. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom 22 hónapos lesz, nem mond mondatokat, pár szót csak, apa anya, stb, de azokat néha furcsán ejti, mintha kb. azt mondaná epe meg enye.....
2010. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos fiam csak szavakat mond egymás után, nem ragoz.


Sok szót átformál, szótagokat, hangokat kihagy, néha csak én értem, amit mond (vagy még én sem).

Pl. babba - labda, pakipak - paprika, pacsom - paradicsom, oszlán - oroszlán, csiga - ajjaj (mert rendszerint összetörik a háza),

ha szomjas - inni, ha éhes - hamm, ha indulni akar valahova - menni, ha leül - csüccs.

2010. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ez az ajjaj nagyon tetszett! itt röhögök magamban. :)))
2010. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 23 hós, és mindent mond, de elég hibásan. Én jól értem, de sokszor még Apának is fordítani kell.

Fel sem tudom sorolni, tényleg mindent tud mondani.

Hány éves, hogy hívják, hol lakik, álmos, éhes, szomjas, felébredt, állatok nevét, hangját, stb


A legutóbbi vicces mondatocskák?:


Jaj, szegény Ana, Dója jossz.

vagy:

(egyik éjjel sírt, odavettük magunk közé, megkérdeztem mi a baja, erre:

Azért jöttem ide, mert hiányoztam Apának...

(hajnali háromkor)

2010. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!