Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felment a piros csík a szívéig...

Felment a piros csík a szívéig. Ebbe a kezelési módba ti belenyugodnátok?

Figyelt kérdés

5 napja külföldön nyaraltunk, ahol a majdnem 3 éves lányomon egyik reggel kijött szerintünk (mivel régebben többször volt ilyesmi) 2 nagy pattanás (orvos szerint csípés) a mellkasán/hasán. Délutánra begyulladt mind a kettő, apró genny pont lett a közepükön. Este már annyit láttam, hogy a köldöke alattiból majdnem a szívéig ér a piros csík. Nem viszketett neki, nem volt lázas. 20 percen belül a sürgősségin voltunk.


A doki megvizsgálta, vért vett. A szívét is meghallgatta, a leleten szlovénről lefordítva úgy olvasom hallott kicsi szívzörejt (elvileg már a korábbi pitvari sövényhiánya záródott, de az sem okozott anno szívzörejt). Azt mondta nyirokérgyulladás, 1-2 nap múlva elvileg elmúlik a csík, másnap reggel kezdjük a 8-10 napos pedicilin kúrát. A vérből baktériumot nem nézett, de CRP-t és pár dolgot (nem tudom mit) igen. Azt mondta a CRP épphogy magasabb. Mondta, hogy ha hazaérünk, 3 nap múlva kontrollálja gyerekorvos.


Ebbe bele is nyugodtam. Hazaérve csak a helyettesítő doki fogadott, a miénk szabin volt. Ő sem csinált ebből nagy ügyet, sőt azt mondta mivel a CRP nem túl magas lehet nem is bakteriális jellegű (utána azt mondta 2x, lehet az), ezért csak 6 napos legyen az antibiotikum kúra, kontroll nem kell. Ennyiből le tudta, meg sem hallgatta a gyereket. Még akkor sem idegesítettem fel magam, gondoltam ő az orvos, az antibiotikumot meg akkor majd szedjük 7-8 napig, a két orvos köztire "lőve".


Itthon a mesterséges intelligenciát megkérdeztem, hogy nyirokérgyulladás lehet-e baktérium jelenléte nélkül. Leírtam a tüneteket, erre azt a választ kaptam, hogy a staphylococcus aureus pont ilyen tüneteket okozhat. Ez pedig egy szuperbaktérium, amire az általunk kapott antibiotikum végképpen nem hat (ez benne van a tájékoztatóban is).


Teljesen megijedtem, mert ez a fajta baktérium viszonylag nagy százalékban halálos lehet, ha nem írtják ki időben, még hetek múlva is simán kijöhetnek a tünetei pl sorszervi gyulladásnak, szívbélhártya gyulladásnak.


A piros csík egyebként mire bevette az első adag antibiotikumot szinte látható sem volt.


Ti hallgatnátok a 2 orvosra vagy elvinnétek más irányba? A mi orvosunk még egy hétig szabin lesz, de őt ismerve ő is ennyibe hagyná a dolgot, de én megnézetném szivem szerint a vérében van-e baktérium, de gyereknek magánba nem csinálnak, legalábbis nem találtam. Ügyeletre a betegek közé nem szivesen viszem be, félek még rákap valamit.



#csík #Nyirokérgyulladás #Pedicilin
2023. júl. 15. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
CRP egyértelműen utal bakteriális fertőzés meglétére vagy hiányára, nagyon enyhén emelkedett érték vírus. Több száz-ezer pedig akármilyen ijesztő is lenne, egy tüszős mandulagyulladás is simán okoz 1-2000 CRP-t. Szóval én teljesen megnyugodnék így. Hidd el, okkal emlegetik a dokik a CRP-t. Kontroll azért kellett, hogy biztosan nem-e kezd durván emelkedni.
2023. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem kontrollálják itthon a vérképét. Ránézett az orvos a pattanásra meg a leletre és ennyi. Meg sem fogta a gyereket.
2023. júl. 16. 00:36
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen emelkedéssel egyre lázasabb lenne a gyerek, valószínű ezért nem volt kontroll.

Én akkor is megnyugodnék.

2023. júl. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
🤦🤦🤦🤦
2023. júl. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért megnézném az orvos arcát, mikor közlöd, hogy az ai szerint halálos veszélyben van a gyereked…🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
2023. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit fogjon azon a gyereken??? A vérképe, tünetei alapján, illetve hogy folyamatban van az antibiotikum szedése, teljesen helyesen azt gondolja, hogy rendben van a gyerek.

Ne legyél már ennyire para, és ne olvass gyökérségeket... 😫😫

2023. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én semmi problémát nem látok ezzel a kezeléssel. Kapott antibiotikumot, jól van. A piros csík semmit se jelent. Ha baktérium lenne a vérében, nagyon rosszul lenne, de minimum lázas lenne.
2023. nov. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!