Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem vállalunk be testvért,...

Ha nem vállalunk be testvért, akkor örökké lelkiismeretfurdalásom lesz? Vagy ez elmúlik majd?

Figyelt kérdés

Nem merünk már másik gyereket vállalni (egyrészt a korunk miatt sem), másrészt pedig az anyagiak miatt sem. Most nem állunk rosszul, de ki tudja, mit hoz a jövő, és mi lesz velünk 20 év múlva, mire a gyereket "indítani" kéne az életbe?


Lelkiismeret-furdalásom van, hogy a gyerekemnek nem lesz testvére, megfosztom őt valamitől. (nekem és a férjemnek van testvérünk, de nem szoros a szál közöttünk.. mármint a testvérek és köztünk).


Elmúlik ez a lelkiismeretfurdalás valamikor szerintetek? Csak nekem van, a férjem szerint túldimenzionálom ezt is, mint mindent.. ráadásul úgy, hogy én sem szeretnék második gyereket már.


2010. okt. 12. 23:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ember gyereket szül, nem kistestvért. Magadnak szülöd, vagy nem szülöd. Ne érezd magad rosszul, bárhogyan is döntessz.
2010. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsó válasz nagyon tetszik, minden benne van, gyereket szülsz, nem kistestvért. Én 33 vagyok, de én se szeretnék kis korkülönbséggel másikat, mert úgy érzem most nem bírnám. Én egyenlőre napolom, de ezt inkább csak úgy nevezem, hogy ne kelljen kimondani, hogy nekem elég egy gyerek is, anyagilag, és elfoglaltságilag is.
2010. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Egykeként nőttem fel és hiszem, hogy pár jellemvonás másmilyen lenne bennem, ha nem egy elkényeztetett, "hisztivel, nyafival" mindent el lehet érni, senkivel sem kell osztozni típusú egykeként nőttem volna fel.

Meg pl. van még egy rossz tulajdonságom, hogy nehezen állom meg, hogy ne vágjak mások szavába, hisz megszoktam ,hogy mindig én voltam a központ. Szóval, nem akartam ,hogy a gyerekem is esetleg ilyen felnőtté váljon, meg amúgy is azt tapasztalom, hogy egészségesebb ha az embernek van testvére. Nekem nagyon nem ártott volna... de nem lett.

A kislányunk még kicsi de már érkezik a tesója pár héten belül.

2010. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

13.48-as vagyok

15:34-es nek nagyon igaza van. Ezért nem értettemn soha azt a hozzáállást, hogy legyen hamar tesó, mert:

-leglább eljátszanak

-hamarbb túl van rajta a illető

-nem kell visszamenni dolgozni....


Egyébként én igaz, hogy 28 évesen szültem a fiamat, de ő becsúszott, abszulót nem volt tervezve, igazából nem voltam felkészülve az egészre.

Még nem akartam igazán gyereket.

Ez nem jelenti az, hogy megbántam, ő az én kicsi fiam, akit imádok!!!!

De most amásodiknál már sokkal jobban éreztem magam lelkileg készen a babára.

Úgy látszik későn érő típus vaygok.

2010. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!