Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportossal egy egész nyár?

Kiscsoportossal egy egész nyár?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves.

Pénteken megkezdte a nyáriszünetet.

Azóta szenved.

Egyszerűen nem talalja fel magát. Vagy mesézik, vagy ül és duzzog. Ha nekiáll játszani, kb 2 perc és már megy a szenvedés, hogy de egyedül unalmas, nincs kedve.


Vagy melege van, vagy "unom az életem" (nem is tudom honnan veszi ezt a szöveget), vagy a 1.5éves hugával kötözködik.


Konkrétan elvárná, egész nap szórakoztassam.

Játszok vele, de nem fogok reggeltől estig kisautókat tologatni, van dolgom.


Ma már a fejemhez vágta, hogy rossz anyukája vagyok, mert nem játszok vele.


Oviba már nem megy, ne is írjátok ezt a tanacsot légyszi.


Azota ilyen, amióta ovis. Elötte simán eljatszott órákig egyedül.


Ha igy megy, hosszú nyarunk lesz nagyon.


Hiaba talaltam ki tegnap, pl fessünk köveket. Gyurmázzunk, ragasztgassunk, focizzunk, vagy bánom is én, csak ne kisautót tologassunk, vagy szenvedjen. Semmi nem jó. Mindenre az a válasz, hogy nem tetszik.

Tegnap pl családostól piknikezni mentünk. Az is "unalmas" volt, végigduzzogta.


2023. jún. 19. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Átmegy rajta, rájön, hogy azért ez így nem buli. Aztán feltalálja magát és kész. Igazából ezen mi is átmentünk anno, csak nagyszülőkkel kellett lenni szülők helyett. Aztán egyszer csak feltaláltuk magunkat.


Én lányom 3, ovis. Ő fog járni nyári oviba. Tudom, hogy írtad, hogy nem opció... Nálunk ugye mindenki dolgozik.

2023. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kánikula, lehet pancsolni, homokozni. Az már tuti jó móka lesz.

Építsetek egy nagy homokvárat alagúttal, az alatt átgurulhatnak az autók.

Egy 4 éves kisfiú nem szeret se rajzolni, se festeni, se gyurmázni. Az oviban oda sem ülnek, csak ha az óvónő noszogatja.

Autózzon csak nyugodtan ha azt szereti. Ezt a játékot próbáld továbbfejleszteni, hogy izgalmas legyen.

Sőt, ha van egy nagy kartondobozod, abból könnyen készíthettek közösen egy nagy autót. Pl mentő, tűzoltó, amit szeret. Abba beleül és el lesz benne egész nap, majd meglátod.

2023. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van most 😅 lányom 4 éves, fiam 1,5. Nagyon nem várta a nyári szünetet, szombat óta semmi sem jó neki. Egész nap duzzog, most voltunk 2 órát játszótéren, ahelyett hogy játszott volna csak az öccsét piszkálja. Segíteni nem tudok, én ráhagyom majd megunja ezt is.
2023. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hét ilyen, majd ráun arra hogy uncsi minden és elkezd visszatalálni az otthoni lehetőségekhez.


A covid időszak alatt is az első héten akartam megőrülni, utána már egész jó volt :)

2023. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
A 9 evesem mar visongott tegnap,h halalra unja magat. Taborba nem amar menni, orditott az is. Otthon kertes hazban sem talalja fel magat.
2023. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt is nagy kert. 3 hazra a játszotér, itthon több/jobb játeka van, mint a játszótéren.

Tenyleg minden szarja megvan, már bocsánat.


A helyi oviba jár(t), ott kijelentették 06.15után nincs hely neki...

Szerintem főleg amiatt, mert szeptembertől ovit váltunk es ez nem tetszik nekik. Mondjuk ha lenne sem szívesen vittem volna, mert sok bajom van az óvónővel.



De ezt örömmel olvasom, hogy nem egyedi eset 😅

2023. jún. 19. 13:45
 7/9 A kérdező kommentje:

2!

A medence ki van rakva, hidegen hagyja. Homokozó is ott van, az sem érdekli.

Oviban pont hogy nem az óvónő noszogatja, ott imád kreatívkodni.

2023. jún. 19. 13:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, a gyerek tarsasagot nehez potolni. En alig varom, hogy a szomszedokhoz megjojjenek az unokak, mert onnantol van pajtas, nincs gond.
2023. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

2es, lécci, ne túlozz már ennyire.


Kérdező, ez ilyen, sajnos természetes dolog. Remélem nem veszed magadra, amiket mond :( Neked sem lehet könnyű.


Amit tudsz tenni, hogy ne random játsz vele, hanem legyen benne a napirendben a játékidő. Ez nem kötelező, de ha szeretne veled játszani, akkor abban az 1 órában mindig elérhető vagy számára. Utána legyen egy fél óra, amit kreatívkodásra szántok. Te ülj le gyurmázni, színezni, ragasztani, akármit. Ha látja, hogy mit csinálsz, hátha szeretne csatlakozni. :) Ha nem jön az első mittudomén, 10 percben, akkor hagyd abba, ha egyedül nem élvezed.


Egyébként hagyd unatkozni. Nehéz lesz mindkettőtöknek az első hét vagy az első kettő, de magára fog találni, be fog indulni a fantáziája és újra elkezd játszani majd. :)


Azt is nyugodtan mondogasd neki, hogy neked most nincs kedved autózni, te focizni szeretnél inkább. Keresd meg a labdát, indulj el vele, lehet követni fog.

2023. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!