Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szólongat egész nap a...

Miért szólongat egész nap a gyerekem?

Figyelt kérdés
Mindegy,hogy 1 vagy 5 órát játszunk, hogy egész napos kirándulásra megyünk, hogy hosszú programról jövünk haza,vagy bármi, EGÉSZ NAP "anyázik". Ha bemegyek a fürdőszobába,áll az ajtó előtt és szólongat. Addig ott áll,míg ki nem jövök. Telefonálás közben ugyanez. Lassan 7 éves,meddig normális ez? Már számtalanszor megbeszéltük ezt a dolgot minden aspektusból. Olyan értelmes,önálló gyerek amúgy. Nem értem, miért csinálja ezt. Egyke gyerek,csak rá figyelek. De már annyira idegesítő...csak jön,jön, anyázik, és igazából nem akar semmit. Ez azért is nyilvánvaló,mert néha teljesen értelmetlen kérdéseket tesz fel, tehát látszik rajta,hogy már ő sem tudja,mit mondjon, lényeg,hogy beszéljen.
2023. febr. 22. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ezt szokta meg, hogy ő van a középpontban.
2023. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég fárasztó lehet, de valószínűleg ez csak egy időszak. Nem lehet, hogy kinőtte a játékait, nem megfelelő a környezet számára?
2023. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Kérdésedet olvasva azt hittem 2-2,5 éves, mert abban a korban ez általános. De így ennyi idősen elég kirívó szerintem. Olyan mintha nem tudna/akarna leválni rólad. 2 éves esetében ez természetes, de 7 éves már ennél önállóan kellene legyen. Kérdés miért ilyen tapadós?! Ezt kellene kideríteni? Hány évesen szülted? Iskolás már, ovis még? Ott hogyan válik le rólad? Apuka is van az életetekben? Mióta tart ez? Történt valami nagy változás az életében?
2023. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobb ilyen, 9,5 évesen még mindig vannak ilyen napjai
2023. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sosem volt anyás. Nem csak velem csinálja ezt,hanem azzal,aki épp ott van. Nagyszülők, apja. De mivel én vagyok vele általában,én kapom a legtöbbet. Játszik is rendesen,meg rajzol,kreatívkodik, de ez nem zárja ki,ugyanúgy anya nééézd!! percenként. Még logikai játékok közben is végig beszél. Tulajdonképpen egész nap be nem áll a szája. Ha épp nem beszél,akkor énekel. Kivéve közösségben, na, ott semmi ilyen panasz sincs rá. De itthon csak beszél beszél és beszél és dúdol és énekel egész álló nap és éjszaka míg el nem alszik.
2023. febr. 22. 12:56
 6/14 anonim ***** válasza:
A környéken nem laknak barátai?
2023. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyke, egyedül van és csak hozzád tud beszélni. Enyém is ezt csinálja. Szerintem teljesen normális, ha lenne testvére akkor vele beszélne egyfolytában.
2023. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj, nekem az öcsém ilyen volt, pedig nem egyke, masodik gyerek. De mindenhez, MINDENHEZ közönségre volt szüksége, az összes egyéni játekhoz is. Ha rajzolt, ott kellett ülni és NÉZNI. Különben óbégatott, hogy nézd, nézd! És hát engem ültettek oda, fú, de utáltam és untam. Ha videójátékozott, azt se tudta egyedül, nézni kellett. Tanulni se volt hajlandó egyedül ötödikes koráig. Nálunk engem használtak közönségnek a szüleim, amikor már vegképp elegük volt. Hát neked nincs másik gyereked, akit beültess mellé...
2023. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15 éves, ha nem vagyok otthon, önállóan megold mindent. Ha otthon vagyok, szerencsére nem állandóan, de sokszor "anyázik". "Hol van a...", "Mit jelent az, hogy...?" Stb. Ma pl le kellett csavarnom a tejesdoboz kupakját, pedig erősebb, mint én. Jól tanul, nem problémás vagy ilyesmi, szerintem csak 1.megszokta, 2.kapcsolódik.
2023. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ti ilyenkor mit csináltok,amikor már nagyon elég? Én ma már kiabáltam vele,egyszerűen nem bírom,hogy ezt csinálja,amikor százezerszer megbeszéltük. Ráadásul felkeléskor már megbeszéljük a napirendet nagy vonalakban,hogy anyának ettől eddig dolgoznia kell,ettől eddig főzni,de ettől eddig tudunk játszani,kinti programot csinálni. És mindig mondon,hogy de persze mellettem lehet munka közben is,meg van,amit együtt is tudunk csinálni,pl házimunka. Jó, elindul a nap tök nyugiban,aztán 1 óra múlva kezdi a szekálásomat,semmivel nem haladok.
2023. febr. 22. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!