Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Konkrétan miket mondtok/mondta...

Konkrétan miket mondtok/mondtatok a gyereketeknek, ami a pelusról a bilire átszoktatásra, szobatisztaságra ösztönzi?

Figyelt kérdés

Kérem, ne azt írjátok, hogy pl. "elmagyarázom neki az előnyeit", hanem konkrétan az érdekel, hogy milyen szavakkal mondjátok/mondtátok!

Milyen eredménye lett eddig, mennyi idős gyerek?

Akinek a gyereke már szobatiszta, mit tartott a leghatásosabbnak?


2010. okt. 11. 12:07
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is. Mivel voltak eddig sikerek, ezért nem tudom ezt az állapotot hová tenni. Tehát jó, ha ugyanígy tovább csinálom, mondogatom, és egyszer csak majd szobatiszta lesz? Azt javasolják a könyvekben, hogy a kezdeti sikerek után is mondogatni kell, nehogy "elfeledkezzen róla", fontos a rendszeresség. Erőszakkal viszont nem javasolt ráültetni. Amióta bejött a hideg és nem ültettem rá 2-3 hétig, azóta nem ha én mondom, tiltakozik, magától meg nem akart. Tehát most emiatt nincs bilin ülés, csak mondogatom neki a dolgokat. Nem veszíti el az érdeklődését, nem lesz unalmas egy idő után ugyanaz a mondóka? Már arra is gondoltam, megunta volna a dícsérgetést, vagy az egyik nem volt olyan nagy dícséretre sikeredett az előzőkhöz képest?


25-26 fokos meleg kell, ahhoz, hogy pucéran hagyjam? Itt nyáron se volt több, mint 21, ritkán 22 fok, tehát e szempontból akkor mindegy, hogy nyár van vagy tél...

A férjem tuti nem egyezik bele a 25 fokba, nemcsak az anyagiak miatt, ő már 20 fokban is izzad (alsónadrágban van itthon). Ő az a típus, akivel nem lehet strandra se menni pont ezért. Egy helység felfűtése is jó lenne, de ez olyan rosszul tervezett lakás, hogy a központi helységet mindenhogy fűteni kell, ha átmegyek, és a kislányom mindenhová jön utánam. (Bejárati ajtó után direkt az előszoba + lépcsőház a pincétől az emeletig + földszinten 7 m, emeleten 9 m folyosó, mindez egy légtérben, és innen nyílik minden helység.) A költözés mindent megold, ha meglesz hozzá minden, de addig csak mondogassak és várjak a csodára?

2010. okt. 12. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!