Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki szellemileg...

Van itt olyan aki szellemileg sérült gyermeket nevel? Mikor tudtátok meg a diagnózist? Mik voltak a figyelem felhívó jelek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Értelmi fogyatékosságot pici korban nem állapítanak meg, mivel az IQ még nem mérhető.

Iskolakezdés előtt adnak leghamarabb erről hivatalos diagnózist.

2023. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

1!

Nem éppen...


Lányomnak már 5 évesen adtak,volt IQ tesztje is. Igaz,ő nem fogyatékos, hanem autista 120 feletti IQ-val. Szóval vele könnyű dolguk volt,mert kb tudott mindent.

2023. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én max csak találkozok velük,mert ilyen helyen dolgozok.


Még nem jöttem rá, hogy a szülők hogy veszik ezt észre.


Van ami elég egyértelmű. Elmarad a mozgás és egyéb fejlődés, vagy ha hyrdocefalos, akkor azért az is egyértelmű.


Mások mint pl az sni meg később derül ki(3 éves kortól pl).


Meg hát nem lehet általánossitani a fogyatékosságot, mert millió tipusa van. Érzékszervi, értelmi és mozgási. Ezek kombinációi és ezeken belül is millió típus van.

2023. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

3!


Azt írod,az sni később derül ki.


Én a lányomat már 20 hónaposan vittem Szakértői Bizottsághoz autizmus miatt.

Pedig a legenyhébb,pervazív zavar a diagnózisa. Mégis egyértelmű volt már 2 éves kora előtt is.

2023. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne karenkedj már minden válaszolóval, 4-es.
2023. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak ha valótlanságot írnak.
2023. máj. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!