Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi figyelem jár egy...

Mennyi figyelem jár egy másfél-két éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Tehát azonkívül, hogy alszik napközben pár órát, arányaiban mennyi az az idő, amennyit aktív foglalkozással töltötök, töltötettek, és mennyi az, hogy próbáltátok, hogy kösse le magát a játékaival?

Nálunk jelenleg nincs olyan, hogy lekötné magát, és egyre nehezebben bírjuk, főleg, hogy van kistesó is. Ha nem foglalkozunk vele egyből hiszti van.


2023. jan. 20. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

2 evesen 5 perc az` elvarhato, hogy lekosse magat.

Ugyhogy ja, olyan orankent 55 percet kellett vele foglalkozni.

2 evesen mar nem aludt nappal, 12 orat fent volt (este 7-7 ig aludt) ugyhogy 660 percet kellett vele foglalkozni.

3 evesen is csak 10 perc egyeduli jatek elvarhato.

2023. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kistesó is, valószínűleg azért nincs el egyedül. Ilyenkor féltékenység áll a háttérben. Az én 15 hónaposom egész nap kb. 5-6 percekig van el egyedül. Nagyjából ennyire képes, utána már keres.
2023. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Az első mondat helyesen: Ha van kistesó is, valószínűleg azért SINCS el egyedül.
2023. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tűnik féltékenynek, de önmagától nem szeret és nem is akar játszani semmit. Én a férj vagyok amúgy, otthon vagyok homeofficeban. A feleségem szinte teljesen lefoglalja a hasfájós kicsi, rám meg jut a nagyobbik, aki mellett semmit nem tudok dolgozni és ez kicsit problémás.
2023. jan. 20. 12:07
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Na most azt képzeld el milyen problémás lenne, ha a hasfájós kicsi mellett a nagy is egyedül a feleségedre maradna…
2023. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hol laktok, van-e ilyesmire lehetőségetek, a férjem szintén távmunkában dolgozik és ő közösségi irodába megy , ha a 2,5 éves is itthon van betegen (amúgy bölcsis). Mert nem is csak az, hogy nem tudná elfoglalni magát, 10-20 percig is akár tök jól eljátszogat, ha olyanja van, de ő ráadásul amúgy is nagyon apás, nagyon is igényli a figyelmét és az idejét, szóval ha apa szem előtt van, képtelenség tőle távol tartani, egyszerűen nem akar egyedül játszani, hiába tudna.

De jah, másfél-két évesen még nem elvárható tőle, hogy egész nap egyedül ellegyen, kicsi még hozzá. 5-10 perc max, ha szerencséd van.

2023. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Na, az én kisfiam nagyon is el lett volna egyedül ennyi idős korában!

Indult volna azonnal felfedezni, melyik fiókban mi van, melyik szekrényben mi van. És mi történik, ha kipakol mindent. :-)

Úgyhogy nálunk nem lekötni kellett őt, hanem folyton a sarkában lenni. :-)))

2023. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem még rettentő kicsi, hogy ellegyen egyedül. Nálunk a kisebb két éves, szinte folyamatosan igényel. 5-10 percet még talán eljátszik, de főleg akkor, ha lát közben. Tesóval persze bármennyit.

Amikor az apja itthon van, mindig vele van, mindent együtt csinálnak, wc-re is megy vele. Szerintem nincs ebben semmi különös. Még kicsi. Majd idővel jobban eljátszik.

2023. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

2éves a lányom, szeret egyedül játszani, de elvárja, (ami nekem nem teher) hogy ott legyek vele

Néha bevon a játékba, a szinezésbe, de aránylag sokat játszik egyedül, pedig nem várom el tőle, neki is van kistestvére, együtt ülünk le "játszani"

Tesó vagy szopizik, vagy alszik (még)

Míg szoptatok, addig a nagyobbikkal is tudok játszani, míg alszik a kicsi, szintén

Délelőtt közösen főzünk, takarítunk, mosunk, teregetünk

De a naggyal szerencsém van, neki inkább arra van igénye, hogy ott legyek a közelében

2023. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon gyerekfüggő. A mienk sokszor jatszik egyedül, 2 éves és 4 hónapos, de csak velünk egy helyiségben. Nem bánja, ha szopizik a kicsi vagy ilyesmi, de ha másik szobaba viszem, azt nem szereti.

Az én férjem is ho-ban van, nálunk működik, pedig csak 2 szoba van, 1 háló és 1 nappali. Lehet, hogy hülyeség, de mi lenne, ha kipróbálnád, hogy pár órát abban a szobában dolgozol, ahol ők 3-an vannak? A kicsi rajtam alszik vagy szopik, a naggyal közben tudok mesélni is vagy legózni, ilyenek. Vagy nézni, ahogy rajzol. Mesélni is szokott a plüsseivel. A férjem dolgozós zenét dug ezalatt a fülébe es dolgozik. Ha meeting van, átmegy a hálóba.

2023. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!