Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan gyerekkel, akit semmi nem érdekel, nem nyitott szinte semmire?

Figyelt kérdés

Nem szeret az udvaron lenni, játszótérre menni, biciklizni, focizni.. stb, nem érdekes számára pl. az állatkert sem, nem lehet vele elmenni csak úgy sétálni.

Alig lehet kicsalni, nem érdekli mondjuk fagyizás, vagy strand (nyilván nyáron).

Nem nyitott programokra sem, pl. mozi, fürdő, játszóház stb…

Mostanában már az utazással is problémái vannak, ha “messzire” kell menni, akkor nem akar…


Bent sem lehet vele pl. társasozni, kártyázni, rajzolni vagy hasonló. Könyvek nem érdeklik egyáltalán.


Legózni azt szeret, építeni és autókkal játszani, de megunja.


Amúgy, mindig mondja, hogy játszunk, igényli a társaságot és nagyon szeretetéhes is.


Mesét nézni nem szokott, xbox és társai nincsenek. Telefonon néha játszik, de csak utazás közben.


Hogyan lehet ezen változtatni? Motiválni, kedvet csinálni?

Elég fárasztó sajnos, örökös erőfeszítés a semmiért.

Amúgy egyáltalán nem hisztis gyerek, tök értelmes, alkalmazkodik is, csendes és jóformán tűr…


2023. márc. 17. 09:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Akkor tűrjön. Vidd el programokra azt ha van jobb ötlete szóljon.
2023. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nem akar menni sehova, nyilván ha mondjuk, hogy megyünk akkor jön, de nem köti le, nem érzi jól magát, csak unottan ül/áll vagy kérdezgeti mikor megyünk haza.

Nyilván rengeteg próbálkozás volt már, de így senki nem tudja magát jól érezni.

2023. márc. 17. 09:28
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkerdezitek, mit szeretne csinálni, mit mond?
2023. márc. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hány éves?
2023. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hoppá, most látom, hogy az írásom másik fele lemaradt.

Azt írtam még, hogy:


Unokatesói is jönnek sűrűn, szereti őket, bent elvannak, de csak 1-2 órát, utána unalmas minden és velük sem akar sehova menni, pedig aztán ők mindenre is nyitottak.

Barátai úgy nagyon nincsenek, akiket át lehetne hívni, vagy hozzájuk elmenni. Egy volt, többször hívták, de nem akart átmenni, oviban pedig vele játszott kb. mindig, voltunk együtt játszóházban, de fél óra múlva haza akart jönni, így már nem is hívják, érthető.


Szeptemberben kezdte az elsőt, október végén lett 7 éves.

Oviba utált menni, ide se szeret, de úgy különösen nincs vele baja, el van, jól az eredményei, a matekot imádja, olvasás az nehezebben megy, de sokat dicsérik a tanárok, részt vesz a feladatokban és jelentkezik az órán is.

Sportra még nem tudták rávenni, úszni is lehet menni az osztállyal, de nem akar róla hallani.

2023. márc. 17. 09:37
 6/29 A kérdező kommentje:

Mit szeretne csinálni?


Semmit, nem tudom, itthon lenni, játszani.

Mit játszunk? Legózzunk, nem tudom.

2023. márc. 17. 09:38
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Akkor legózzon. Nem nekem kell szórakoztató szolgáltatónak lenned egy ekkora gyereknél már...

Esetleg nézzetek valami más, hasonló építős-logikai játékot neki.

2023. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Igenis, van, amit szívesen csinál, van, ami érdekli ezt a gyereket!


"Legózni azt szeret, építeni és autókkal játszani"

"a matekot imádja"


Hát hadd foglalkozzon ezekkel!

Természetesen valamennyit legyen szabad levegőn is az egészsége érdekében, de egyébként ne erőltessétek.


Egyébként ismerem az ilyen típusú gyereket. Csendes, szemlélődő alkatok. Abszolút idepasszol az is, hogy csendesen elüldögél, nem véteti magát észre, nincs vele gond, alkalmazkodó, nem hisztis.


Biztosra veszem, hogy matematikából hosszú távon is jó lesz és vagy műszaki, vagy természettudományi kutató pályára fog menni, vagy valamilyen elemző, elméleti pályára.


Az ilyen gyerekeknek nem sok igényük van társaságra, fárasztja és idegesíti őket a többi gyerek nyüzsgése, zajongása.

Hagyd békén és ne akard játszóházba cipelni, ahol zaj és nyüzsgés van.

El kell fogadni azt is, hogy őt az állatkert (állatok, természet) nem érdekli, inkább az elméleti konstrukciók, mint a matematika.

A sportot se erőltessétek. Fogadok, hogy ha bármilyen mozgást megkedvel később, az is magányos tevékenység lesz, pl. biciklizés.

Én a helyedben alkalmakra (pl. karácsonyra) olyan játékokat vennék neki, amik a logikáját dolgoztatják meg. Vagy amiből logikával lehet felépíteni valamit. Ha majd folyékonyan olvas, adjatok a kezébe természettudományos vagy logikai ismeretterjesztő könyveket.


Fogadd el és szeresd őt ilyennek, ne akard megváltoztatni!!!!!

2023. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem erőltetünk semmit.

De egésznap unatkozik és nem tudja lefoglalni magát.

Nem mozog, fekszik, ez nem normális. Így ereje sem lesz szinte semmire.

Legózni se legózik egyedül, csak valakivel, és magától nem tud összerakni (füzetből) semmit. Csak a sima kockákat rakja egymásra, vagy házat, autót épít. Ezeket tologatja és ennyi.

2023. márc. 17. 10:13
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Milyen társasaitok vannak?


Ha még nincs, akkor vegyetek Catant, a világ 7 csodáját, tiltott szigetet, lehet, hogy ezek jobban bejönnek neki. Én imádok társasozni, de a ki nevet a végén vagy a monopoly számomra kínzás.


Nekem volt egy gyerek enciklopédiám, nagyon imádtam, azon tanultam meg olvasni, mikor rokonok jöttek, akkor mindig azt olvastam.


Illetve nálunk a hasonló kaliberű gyerekek imádtak hajtogatni, próbáld ki, hogy ahhoz nincs-e kedve.


Esetleg ami érdekelheti, ha találtok csillagászatszakkört, robotépítő szakkört.

2023. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!