Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglaljátok le egész...

Mivel foglaljátok le egész nap a 1,5-2 év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, imádom a gyerekem, de mostanában kezdem azt érezni, hogy kicsit besokalltam az egész napos foglalkoztatástól :/


Természetesen 10-15 perceket elvan néha magában, de azon kívül egész nap a fenekemben, igényli, hogy foglalkozzam, játsszak vele, ha nem teszem, rosszalkodik.


Minden nap fél hétkor kel, délelőtt közösen kicsit rendberakjuk a házat, már amennyire be tudom vonni, be teszünk mosást, főzünk (bár ez egyre nehezebb vele), de azért nem olyan sok idő ez. Közben nyilván játszunk is, autózunk, építünk, stb. Délelőtt elmegyünk kismotorozni a környéken és délután is egy környékbeli anyukával, de amúgy a köztes időkben szó szerint egész nap ott kell ülnöm és vele játszanom.


De mostanság unom, mindennap ugyanazok a játékok, ugyanazok a könyvek, ugyanaz minden nap...


Hamarosan érkezik rádásul a kistestvére, tehát az a verzió sem él, hogy megy bölcsibe, én meg dolgozni. Olyan 3-4 hónapja érzem, hogy kezdek besokallni, egyre türelmetlenebb vagyok, egyre több a mese itthon, pedig nyilván nem akarom sokat meséztetni.


De nem tudom, egyszerűen magában sosem molyol, játszik :/



2023. márc. 9. 11:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kölcsönzés lehetséges. Nálunk vannak gyerekkönyvek kicsiknek valók. 2 éves volt a lányom mikor elkezdtem neki könyvtári könyveket kihozni és igaz, hogy nagyrészt felügyelet mellett lapozgatta, de soha nem tett kárt egyikben sem, akkor sem amikor nem figyeltem. Volt, hogy olyan könyvet hoztunk el, ami még nem volt másnál, mert elōtte nap érkezett és azt is patika állapotban vittük vissza. Szóval 2 évesen már simán meg lehet velük értetni, hogy a könyvre vigyázni kell. Van olyan könyve is amit azért vettünk meg, mert miután visszavittük a könyvtárba, kereste. Azokra is vigyáz, pedig elég sokszor lapozgatja.
2023. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Mi is kölcsönzünk könyveket a gyerekkönyvtárból a 2 éves fiamnak. Ő is vigyáz rá. Itt olvastam a gyakorin az ötletet, az egyik legjobb ötlet volt. Akár 10 könyvet is kihozhatunk egyszerre, mire megunja, visszavisszük, és jöhet a következő adag.
2023. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk van gyerekkönyvtár részleg, játékok is vannak, ott lehet maradni játszani, és a felnőtteket sem zavarjuk. Bár az én 2 évesem még nem igazán hangoskodik idegen helyen. És vannak strapabíró könyvek "vadabb" gyerekeknek.
2023. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#20, ismerős a 3 évessel rég jár könyvtárba. Van direkt játszó rész is, szőnyeg, párnák. Sőt, létezik kifejezetten gyerekkönyvtár is, de az kevesebb helyen van, mint "sima" Szabó Ervin. Nekem gyerekkori emlék, hogy az ovival jártunk rendszeresen.


De ha belegondolsz, a könyvtárnak is érdeke beszoktatni mindenkit kicsi korban.

2023. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!