Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglaljátok le egész...

Mivel foglaljátok le egész nap a 1,5-2 év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, imádom a gyerekem, de mostanában kezdem azt érezni, hogy kicsit besokalltam az egész napos foglalkoztatástól :/


Természetesen 10-15 perceket elvan néha magában, de azon kívül egész nap a fenekemben, igényli, hogy foglalkozzam, játsszak vele, ha nem teszem, rosszalkodik.


Minden nap fél hétkor kel, délelőtt közösen kicsit rendberakjuk a házat, már amennyire be tudom vonni, be teszünk mosást, főzünk (bár ez egyre nehezebb vele), de azért nem olyan sok idő ez. Közben nyilván játszunk is, autózunk, építünk, stb. Délelőtt elmegyünk kismotorozni a környéken és délután is egy környékbeli anyukával, de amúgy a köztes időkben szó szerint egész nap ott kell ülnöm és vele játszanom.


De mostanság unom, mindennap ugyanazok a játékok, ugyanazok a könyvek, ugyanaz minden nap...


Hamarosan érkezik rádásul a kistestvére, tehát az a verzió sem él, hogy megy bölcsibe, én meg dolgozni. Olyan 3-4 hónapja érzem, hogy kezdek besokallni, egyre türelmetlenebb vagyok, egyre több a mese itthon, pedig nyilván nem akarom sokat meséztetni.


De nem tudom, egyszerűen magában sosem molyol, játszik :/



2023. márc. 9. 11:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

8-as, szerintem mindenkinél már a "normális". És ha anyuka nem boldog, akkor a gyerek sem lesz az. Ha játszik vele egész nap, akkor se mert érzi a feszültséget. Nehogy már ne lehessen nekünk anyáknak is lazítani néha... Különben sem mindenkinek elég az, hogy évekig otthon ül és a gyerekkel játszik...bele lehet ebbe is fáradni. Csak van aki be meri vallani, és van aki nem :D

Kérdező, sajnálom, hogy a bölcsi így nem opció. Próbálj kitartani, ha már kicsivel nagyobb lesz, hidd el, sokkal könnyebb lesz. Addig is próbálj néha valahogy kikapcsolódni. Ha a férjed, vagy a nagyszülők tudnak esetleg segíteni. 1-1 óra is csodát tehet.

2023. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
11%
Válaszoltam a kérdésedre, nem tetszett, mert te unatkozol. A véleménynyilvánítást meg nem te befolyásolod, ezt vállalni kell, ha kérdezel.
2023. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináljatok több programot. Én nagyvárosban élek, hétfőnként mindig jártunk babatornára, szerdán ringatóra, pénteken piacra, ezek az egész délelőttöt elvették, jól el is fáradt a végére. Többi napon játszóház, játszótér, vagy itthoni teendők. Ha délelőtt nem voltunk sehol, akkor délután mentünk. Megértem, hogy besokalltál, most lesz 2 a lányom, és én is most kezdtem így érezni. Igaz ő megy bölcsibe, én meg dolgozni.
2023. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokat jártunk játszótérre (volt h elkocsikáztunk a szomszéd városba játszóterezni😅)

Nem tudom mennyire vagy kézműves típus. Én jobban szerettem gyurmázni, festeni, mint az autókat tologatni, vagy a dublót építeni.

Volt h könyvekből, kockákból építettük autópályát. Azzal el volt egy ideig. Vagy bunkert építettem, abban is eljátszott egyedül egy darabig.

Ne érezd rosszul magad emiatt.

Van akinek nem kielégítő egy 1-2 éves társasága évekig, minden egyes nap.

Van igényed a változatosságra. Ez nem olyan borzasztó mint ahogy itt sokan beállítják

2023. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, tényleg nem vagy egyedül. Biztosan vannak itt szuperanyák, akik repesnek az egész napos építőkockázástól, de nem mindenki. Ráadásul nálad nehezítés, hogy alvásidőben dolgozol, tehát akkor se tudod pihentetni az agyad (bár legalább változatosság).


Mindenképp javaslom, hogy amikor apával van, akkor menjenek ki a házból (te meg maradj otthon). Babakocsis vagy hordozós séta, játszótér, tologassák a csattogós lepkét a parkban vagy akármi, tűnjenek el a szemed elől - és egyúttal te is tűnj el a gyerek szeme elől, akkor nem fogsz neki hiányozni.


A másik trükk a hordozó. Ha már 5 perce a lábamon lóg a fiam, akkor föl szoktam venni a hátamra. Ettől valahogy kielégül az anyaigénye és utána jobban elvan egyedül. Persze ez most terhesen nem biztos, hogy megy, de a gyerekágy leteltével is hasznos módszer lehet.


Én sokszor hagyom szétpakolni. Hadd borogassa ki a sapkás dobozt, el van vele akár 20 percet is, nekem meg 2 perc utána összeszedni. Vagy együtt is össze tudjuk szedni.


Az új játékok mindig jobban lekötik az én fiam. Ajánlom a pinterestet, pl. rákereshetsz arra, hogy "busy boxes for toddlers", lesz egy csomó házilag elkészíthető olcsó játék, arra tervezve, hogy lefoglaljon egy ilyen kicsit. Sok energiát ne fektess a játékkészítésbe, mert simán lehet, hogy valami 5 perces cuccal eljátszik fél órát, amivel meg egy órát vacakoltál, arra rá se néz.


Mi szoktunk cserélni is játékokat a tesómmal, akinek hasonló korú gyerekei vannak. De ismerőssel is megbeszélhetitek. Így újként hatnak a játékok, de ingyen van és nem is lesz több tonna fölösleges cuccunk.


Szoktam még tartásjavító tornát csinálni a padlón, közben a kisfiam mászkál rajtam. Szerintem terhestornával is működik.


És igen, ideális lenne, ha ezekkel a képernyőidőt is ki tudnád váltani. De ez a te döntésed, hogy mi fontosabb neked. Van az a pont, amikor én is megpróbálom valami videóval lekötni az enyémet 5 percre, de nálunk nem működik, mert nem érdekli, sajnos vagy nem sajnos.

2023. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%
Youtube mesék, könyv olvasás, bújócska,rajzolás. Játszótér ha jó az idő. Evés vagy egy óra mesével mert valogat.hamar eltelik q nap
2023. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedj össze más anyukákkal játszótéren, babás programokon, Ringatón, vagy ami van a környéketeken. Tudom, nagy divat manapság lenézni a többi anyukát, mert mindenki azt gondolja, hogy az összes hülye, csak ő maga a helikopter, de ez nagy hiba. Egy felnőttnek a másik felnőtt a társa, mégpedig olyan felnőtt, akivel hasonló élethelyzetben van.

Én imádtam, amikor az enyémek voltak ennyi idősek, mert folyamatosan bandáztunk. Ők voltak azok, akik megértették a mindennapi gondjaimat, és én is az övékét. Már felsősök a gyerekeink, de többekkel a mai napig szoros barátságban vagyunk.

2023. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én többször csináltam neki só liszt gyurmát. Gyúrta, kinyújtotta, vannak ilyen szaggatóim, amivel formákat lehet a tésztából kiszúrni. (van karácsonyi, húsvéti, meg ilyen semleges is) Azokkal is játszottunk. Aztán volt, hogy a formákat kiszárítottam például most karácsony előtt és hagytam, hogy ő fesse ki, majd együtt felraktuk a karácsonyfára. Most húsvét előtt is fogunk csinálni hasonlót. Van kifestője is, nem érti még a lényeget, de élvezi, hogy összefestheti a mintákat.
2023. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Még egy: ha unod a könyveket, menjetek könyvtárba. Én még nem merek, mert az én másfél évesem egyelőre elég vadul bánik a könyvekkel, de javul a helyzet. Ha kétéves lesz, szerintem már bőven tudunk majd könyvtári könyveket használni.
2023. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
44%
Utolso persze🤣😅😂 felrohogtem. 3 evesen sem tudnak ra vigyazni. Sem csendben maradni. Konyvtar iskolasnak valo.
2023. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!