Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell tudnia egy gyerekne...

Mikor kell tudnia egy gyereknek normálisan fogni a ceruzát? És hogyan lehet rá megtanít?

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

6-7 éves korra kell, hogy kialakuljon a helyes ceruzafogás, de nyilván egyénenként változó.

Nekem a 3 éves fiam az esetek 90%-ában már rendesen fogja. Sokszor mutattam neki, hogy én hogyan fogom, és úgy beállítottam az ő kezét is, ha kérte.

Egyébként kézügyesség fejlesztésével kellene kezdeni, sokat gombolni, gyurmázni, csípve apró tárgyakat felvenni, ilyesmik, mindezt játékosan, aztán szépen kialakul.

2023. febr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb nagycsoportban, hogy mire iskolás lesz menjen neki. A vastag háromszög ceruza segíti a helyes fogás kialakulását, de te is segíthetsz neki az ujjai beállításával. Óvodában is kell, hogy figyeljék. Óvónő is tud ebben segíteni neki és neked is, hogy hogyan tudod elősegíteni.
2023. febr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!