Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért volt régen minden jobb??!!

Miért volt régen minden jobb??!!

Figyelt kérdés
Rokonoknak akiknek már nagyok a gyerekei, egyáltalán nem fogadjak el, hogy igenis létezik, autizmus, adhd, sní gyerekek. Azok többsége neveletlen. És pont. A mai szülők idióták, a gyerek irányít. Szarul neveljuk, bezzeg ők.Nyugtassatok meg nem csak az én rokonságom ilyen..annyira unalmas, hogy minden lépését figyelik a gyereknek, és egyből kezdik, na nálam ezt nem csinálta volna, na én már ezért adtam volna, mi az, hogy még van kerdezve mit enne?!? Egyen amit ele raksz, akkor is ha nem szereti..Más téma nincs, csak hogy a mai fiatalok milyen elcseszetten nevelik a kölyköket, és hogy miért jár egy gyerek fejlesztésre, biztosan nem foglalkoztál vele... 😂 És stb. És amikor meg a másik rononnal szoba állsz, elmondja, hogy 10 x nrveletlenebb volt a kolke, és az ilyenek csak elfelejtik milyen egy 3/4 éves. Mikor van ennek vége?? Mindenkit muszáj elkuldeni a busba? 😀 Vagy egyszer megszunik ez az elemezgetes...
2023. febr. 21. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt minden jobb,de valóban van manapság aki túlzasba visz dolgokat.Pl evés.Nem kell mindent megenni,lehet valamit nem szeretni,de mindenre nem lehet azt mondani,hogy nem szeretem,pláne ha még se kóstoltam.Sok szülő mostanában tényleg túlkompenzál valamit,és szinte egyáltalán nem neveli a gyerekét,mert jajj a lelke.Persze a másik oldalról is van túlzás,mikor valaki tényleg azt várja el a gyerektől,amire az életkorában nem is képes.Nem kell senkit elküldeni sehova,el kell gondolkodni hogy igaza lehet-e.Ha nem, akkor hagyni kell a francba,ha van valami alapja, akkor változtatni kell.
2023. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szvicsi ***** válasza:
94%

Megnyugtatlak ez akkor fog megszűnni, ha határozottan kiállsz magadért és a gyermekedért és elmondod, hogy neked ő így tökéletes, te így akarod őt nevelni, ha nem tetszik, akkor ne gyertek hozzánk, vagy ti nem mentek hozzájuk.

Tudom most úgy hangzik, hogy könnyű ezt mondani, de hidd el én (45F) 3 fiút neveltem fel egyedül, mert anyuka lekoccolt, nálam mindenki mindig mindent jobban tudott, még az óvoda is jobban tudta, de amikor elmondtam minden fele a fent leírtakat akkor csend lett. Ma a fiúk már nagyok egészségesek, mindnek van szakmája, vagy hamarosan vizsgázik belőle.

2 kisebbel én is jártam logopédiára kb 2-3 évig, lassú volt a fejlődésük, mert nem sokat tudtam velük gyakorolni, de mára már tiszta a beszédük is.

Fel a fejjel és ne feledd a te gyermeked neked kell meghozni a jó és a rossz döntéseket is, mert igen lesz rossz is, én is sokat tudnék változtatni, ha előröl kezdeném.

2023. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tojni. Nyugi ők is ugyanezt hallgatták annak idején.
2023. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Az "Ettől hihetetlenül boomernek érzem magam" Facebook csoport alapján sose lesz vége. Tele a világ ilyen nyomorékokkal.
2023. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
2-es, ne haragudj, hogy megkérdőjelezem, amit írsz, de 45 évesen hogy lehet három, legalább 16 éves fiad. Vannak köztük ikrek esetleg? :D
2023. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

5


Pl hogy 17, 18 és 19 évesek? Vagy 16, 18, 20?


Egy szóval se írta, hogy a következő csak az után született volna, hogy az előző felnőtt. Vagy hogy egyáltalán különböző kapcsolatokból lettek volna...

2023. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös:én 35 vagyok,15,13,11 éves gyerekeim vannak.Mire 45 leszek 25,23,21 évesek lesznek.Mi a gondod?
2023. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
5 nem értem mi a kérdés a 2hez 43 vagyok a fiam 25 a lányom 23 éves és van egy 4 éves, és nő vagyok.
2023. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Erről regényt tudnék írni, 3 gyermekem van, óvodapedagógus vagyok, szóval sokmindent láttam már. Régen is volt, autizmus, adhd, sni, csak nem vizsgálták, nem volt neve a gyereknek. Pusztán ők ültek a szamárpadban, ők lettek a kisegítősök, ők bukdácsolták végig az iskolát. Egy kicsit szerintem is el van túlozva ez manapság, mert egy gyerek egy kicsit más, már egyből ráhúzzák a diagnózist.

Régen is voltak neveletlen gyerekek, de nem ennyi. A legtöbb családban egy fő el tudta tartani a családot, alszik fél otthon volt, és nevelte a gyerekeket, foglalkozott velük, mert volt rá ideje. Ma sajnos mindkét szülő bevétele kell a megélhetéshez, vagy nem is elég. A túlhajtott szülők 5-6 órakor esnek haza a gyerekekkel, ha nem rohannak a 6. különórára, gyors leckeírás, vacsorafőzés, gyerek addig jó ha ül a tv, Tab, laptop előtt, mert legalább addig sincs vele gond, nem kell hozzá szólni. Fürdés, alvás. Hétvégén esetleg együtt a család, de ugye akkor is van program, focitorna, táncverseny, nyelvóra, plázában shoppingolás, játszóház stb stb. Szóval mikornis tanulná meg a gyerek a viselkedési normákat, az intezményben? Elvileg az óvodában, iskolának az otthoni dolgok kiegészítése kellene legyen, nem pedig helyettese. Aztán ugye a szülőnek bűntudat van, és kompenzál, nem szól rá, nem meséli, mindent megvesz neki, az van amit a gyerek kiejt a száján és kész a nagy liberális gyereknevelés, ami sajnos sok neveletlen gyereket eredményez.

Természetesen vannak még normál értékrendű családok, de sajnos egyre kevesebb.

2023. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Volt ami jobb volt! De ez pont nem!

Remek, hogy észreveszik a bölcsiben, óviban, ha valami nem stimmel. Mert igy nem legyintünk, hanem segítségért fordulhatunk. Az én észrevételem szerint nőtt a törődés ez irányban. Az én drága anyám óvonö volt, és azt mondta az aspergeres unokájára, nekünk, hogy megbélyegeztük a gyereket. "-Kinőtte volna, hisz látszik milyen okos.Persze hogy kajláskodik, hát gyerek!"

Ebből látszik, azt sem tudja miröl beszél.

2023. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!