Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evészavar tünetei ?

Evészavar tünetei ?

Figyelt kérdés
Akiknek a kisgyereküknél ( 5 éves ) evészavart állapítottak meg, mik voltak a tünetek ? Hova mentetek vele? Kérem csak az szóljon hozzá , akinek van ebben tapasztalta!

2023. febr. 18. 21:10
 1/2 anonim válasza:
0%
Igaz, én nem gyerek vagyok, de én pszichiáterhez mentem először és ott mondtam el a problémáim, majd ő egy klinikai szakpszichológishoz irányított át, ahol teszteket oldottunk meg. Ez egy 2-3 alkalmas dolog, és rengeteg pszichológiai problémával kapcsolatban voltak kérdések. Nekem a fő problémám nem az evészavar, de az első 2 adag kérdés az mindenféle területet lefed, pl. hallucinációk, depresszió stb. És csak az utolsó kérdéssor fog majd a problémámról specifikusan szólni. Amikor ennek vége, akkor megyek majd vissza pszichiáterhez és a kettejük véleménye kell ahhoz, hogy megállapítsák azt, hogy van-e probléma és ha igen, akkor mi.
2023. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves, soha nem volt egy jó evő, de egészen novemberig azért tudtam neki mit adni napi 5- ször választékosan ,amit meg is evett.

Decemberben született a húga, ma már ott tartunk, hogy minden nap sírok, mert nem tudok neki mit adni, a csokis sütik kekszeken és virslin kívül.

Már minden ilyesmit eltettünk, ovi után jár neki a napi egy csoki, de ez így volt már egy éve is, amikor elkezdte az ovit, mert csak 3 órát járt és elég messze lakunk,iszonyat éhesen jött ki, így akkor adtam neki oda a napi 1 csokit, hogy ne ordítson hazáig, amíg az ebédet megkapja.

Próbáltuk azt, hogy ő döntsön, hogy mit szeretne enni, azt is, hogy ha éhes, akkor enni fog, válasszon ő bevásárlásnál,bevonni a főzésbe,vettem szendvicskinyomókat, csináltam arcot…,de semmi nem vált be.

Ma már bemegyek egy Tescoba és majdhogynem sírok, mert nem találok neki ételt.

Főtt ételt kb 2 hete nem fogadja el.

Egy darabig legalább naponta kérte a tejbegrízt, de ma már azt se kéri.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Az apja szerint egy időszak és sokan mondják, hogy egyik nap így eszik másik nap úgy eszik a gyerek,de nála már minden evés egy stressz, ami tudom, hogy nem jó, de félek, hogy baja lesz.

Egyre kevesebb ételt fogad el, van a joghurt és a virsli és a csokis péksütik és kekszek, annyi hogy időközönként megvannak a kedvenc gyümölcsök, azt eszi.

Most próbálunk orvossal beszélni.

Láttam, hogy februári kérdés, kiváncsi lennék, hogy ti mire jutottatok

2023. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!