Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe szoktatás! Nem elég...

Bölcsibe szoktatás! Nem elég a 2+1 hét, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Imádom, szeretem a fiamat és nem akarom bevágni a bölcsibe, de dolgoznom kell és hiába toleráns a munkahelyem....náluk is elszakadhat a cérna!

Szept 6.-án elkezdtünk egy bölcsit, a másik kerületben (régen ott laktunk, oda vettek fel), gyedet lemondtam, szabadságot kivettem. Közbe kaptunk helyet egy kerületi bölcsibe és nagyon örülök,h nem kell plusz egy órát utazni naponta, DE ebbe a bölcsibe csak 27.én kezdtünk beszokni, mert csak ekkortól kaptunk "időpontot"...tehát maradt 6 napom beszoktatni a gyereket a 10-ből! Anyut megkértem h vegyen ki szabit és szoktassa ő a második hétben!

Ja és 27.-e előtt egy hétig minden nap bejártunk látogatni egy-egy órára, h szokja a gyerek....akkor nem foglalkoztak velünk, én vigyáztam a gyerekre, de mondjuk a tízórai ivólét megihattuk így legalább azt megszoktuk, meg a helyet fel tudta térképezni a gyerek!

Szóval most tartunk majd 2+1 hétnél és a gondozónő azt mondja már előre, h tudok e majd még több időt rászánni, mert nem akar olyan gyorsan haladni! Nem tudok, mivel nincs több szabim és nagyon anyunak sem......szívem szerint mondanám h kicsit álljon rá jobban a beszoktatásra, mert nekem kicsit lődörgős a dolog. Másik aggódalmam, h ott egy kisfiú aki nehéz eset és együtt szoknak elméletileg.....egyfolytában sír, már nem is tudom mióta szokik, de nagyon megzavarja a fiamat...őt látva akár hónapokig is csinálhatjuk nagyobb fejlődés nélkül! Hogy kéne csinálni?


2010. okt. 3. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a bölcsiben megértik a gondozónők,hogy menni kell dolgozni,nagyon talpraesetten próbálják terelgetni a gyerekeket.

Azt mondják,mindenkinek be kell szokni...


Az én fiam már a 4.napon ott akart aludni,az 5.en ott is aludt,a 7.napon már egyedül lett volna 8-3 óráig,ha közben nem kapott volna el egy vírusos hasmenést:(

Azt hozzá kell tennem,hogy az első 3 napon rá se figyelt a gondozónőre,amikor öltöztetni akarta,rugdosott.

Szerintem mindenkinek könnyebb,ha nem húzza a beszoktatást.

A mi csoportunkban elég könnyen veszik a gyerekek a változást,az én fiam 22 hónapos,a legnagyobb kislány 23 hónapos.

Ha te gyorsabban szeretnél haladni,akkor mond meg a gondozónőnek!

2010. okt. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős a gyerkőcöd.

Az enyém 2 éves és 3 hónapos. Nálunk is kevés idő volt, meg is értették a gondozók. Mi is nyáron 3-szor bementünk. Aug. végén kezdtük hivatalosan és már a 3. napon ott aludt a kislányom, DE most a 4. héten üvöltve sír csak a bölcsőde szóba kerül, gy kell lefejteni rólam amikor bemegyünk. Ma már én is sírtam:-( nagyon szenvedünk!

Szóval sosem lehet tudni, hogy melyik megoldás a jobb, ez gyerek függő.

2011. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!