Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kiskamasz gyereknél mennyi...

3 kiskamasz gyereknél mennyi étel fogy? Másnál is ekkora mennyiségek?

Figyelt kérdés

Ma reggel 16 tojás fogyott el reggelire meg több mint fél kiló kenyért. Zöldségekről nem beszélve..

Délelőtt a tejtermékek, nasik gyümi. Ha nemet mondok a nasikra a hideg kaját eszik, fél kiló felvágott egy evésre elfogy.

Délben 1kg darált húsból spaghetti + 1 kg tészta estére semmi nem maradt.


Tudom kamaszok többet esznek de 9-13 év közöttiek mi lesz később?? Szinte egy fizetés csak ételre megy el


2023. jan. 7. 22:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
20%
Na hát a lepontozók miatt van elhízva a nép.Mindegy nekem,egyétek kiló számra a tésztát,meg a felvágottat,ami nem más,mint hulladék agyonsózva,fűszerezve.Egyetek mellé cukros-vizes kenyeret,régen avval is jól laktak.Bármennyire nem tetszik, akkor is igaz,hogy ha minőségi tápanyagot visztek be megfelelő arányban, akkor nem lesztek éhesek,viszont egészségesek igen.Mondom ezt úgy,hogy mi is eszünk egészségtelen ételt is,mint fehérlisztből készült kenyér,pékárú,vagy édesség,de nem kiló számra a tésztát,és az még nem is elég.Sportolóknak meg pláne nem ebből kéne az energiát nyerni,de akkor hagyjuk.
2023. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
86%

31: Szó sincs arról, hogy a kérdező családja spagettit enne állandóan, még csak arról sem volt szó, hogy gyakran esznek. Tésztaimádóként se tudnék túl gyakran tésztát enni. A kérdező is biztos változatosan főz, biztosan ad a gyerekeinek is húst, rizst, krumplit, főzelékeket, leveseket, zöldségeket stb. stb., de most épp egy spagettis napjuk volt és azt írta le példának.

Mintha a tészta lenne a világ ellensége. Nagyon sokan szeretik, pl pizza, lasagne, tortelloni, nokedli, tarhonya is biztos sok családban van, de nem jelenti azt, hogy minden nap.

A felvágott imádat nagyon egyéni, van aki megeszik 20 dekát reggelire jó sok sajttal, zöldséggel, de nem kíván mellé kenyeret. Más meg a zsemlébe tesz egy vékony szeletet, és aznapra ennyi az összes felvágott mennyisége.

A zabkását nem mindenki szereti, sőt, sokan nem szeretik.

A minőségi ételekkel kapcsolatban igazad van, persze hogy jobb a magas hústartalmú virsli, mint a baromfipálcika.

Mondjuk azt nem értem, hogy a barnarizs miért nem terjedt el jobban.

2023. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
19%
A mennyiségen van a hangsúly 32.1kg tészta,meg 1 kg húsból szósz egész napra is sok,erre még azt írta,hogy delelőtt megy a gyümölcs,a tejtermék,nasi??.Milyen nasi délelőtt?Ebéd után valami desszertnek,de délelőtt?És ha az nincs, akkor még kiló számra eszik a feldolgozott felvágottat.A zabkását meg azért nem szeretik,mert nem tudják jól ízesíteni,sőt sokan elkészíteni se.Nekem aztán olyan mindegy ki mit eszik,de ha valaki odafigyel,hogy mit eszik,az nem éhezik,és nem eszik óriási mennyiségeket.
2023. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
84%

Biztos engem is le fogtok pontozni, de.


Azzal együtt, hogy emlékszem kamaszkoromban én is, öcsém is ijesztő mennyiségű kaját be tudtunk termelni, azért azoknak is igazuk van, akik a minőségre is felhívják a figyelmet, hiába vannak lepontozva!


Én nő vagyok (160/55), de fehér kenyérből simán megeszek 3 szeletet felvágottal/sajttal, még úgy is, hogy eszek mellé zöldséget, viszont teljes kiőrlésűből vagy magvas kenyérből max. 2 szeletet, de abból is inkább kicsi, vékony szeleteket, mert eltelít. Ugyanígy, tojásos tésztából simán betolok 2 tányérral (tésztaételekből képes vagyok többet enni, mint a 190 centis 100 kilós férjem), de mondjuk teljes kiőrlésű vagy legalább durumlisztből, tojás nélkül készült tésztából elég egy tányér. Tudom, hogy a gyerekek válogatósak, de mindenki csak azt írja mennyi felvágottat vagy bolognait esznek, de mi van a főzelékekkel, curry szerű zöldséges egytálételekkel, ragu- vagy zöldséglevesekkel, salátákkal (lehet nagyon jó laktató salátákat készíteni pl. főtt tojás, sovány sajtok, dió stb. bevonásával)? Nem egészséges a felvágott, nem szabadna minden nap azt enni, még ha jó minőségű sem, sovány sajtokkal, szendvicskrémekkel, tojáskrémmel, humusszal stb. kellene variálni a péksüteményeket. Ahogy írta is valaki, egészségesebb lenne a zabpehely bevonása reggeliként vagy "nasiként", aszalt vagy friss gyümölcsökkel stb., köretnek gabonafélék, gersli, quinoa, barna rizs a fehér rizs és krumpli helyett stb. Főleg ha sportolókról van szó.

2023. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
91%
Áh köszönöm 34-es.Legalább nem vagyok egyedül.Nekem mind a 3 kamasz sportol, köztük a 13 éves lány élsportoló,nagyon komolyan ki van számolva miből mennyi a szükséglete,és ezt tartani is kell,hogy úgy teljesítsen ahogy kell.Nekem ez segítség amúgy,mert innentől könnyebb picit átszámolni magunkra a dolgokat.Normális kajából sokkal kevesebb mennyiség kell,akár hiszitek,akár nem.
2023. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk 4 tagú családnál is lazán fogyott ennyi gyerekkorunkban. És egyikünk sem volt kövér. Sportoltunk és enni is szerettünk.
2023. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 xp ali ***** válasza:
69%
5en vagytok, ha jól gondolom. 1 főre ~3 tojás meg 10dkg kenyér reggelire nem sok. Nézd meg a bmi testtömeg indexeiteket és el tudod magad is dönteni, hogy sok-e vagy kevés.
2023. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!