Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kiskamasz gyereknél mennyi...

3 kiskamasz gyereknél mennyi étel fogy? Másnál is ekkora mennyiségek?

Figyelt kérdés

Ma reggel 16 tojás fogyott el reggelire meg több mint fél kiló kenyért. Zöldségekről nem beszélve..

Délelőtt a tejtermékek, nasik gyümi. Ha nemet mondok a nasikra a hideg kaját eszik, fél kiló felvágott egy evésre elfogy.

Délben 1kg darált húsból spaghetti + 1 kg tészta estére semmi nem maradt.


Tudom kamaszok többet esznek de 9-13 év közöttiek mi lesz később?? Szinte egy fizetés csak ételre megy el


2023. jan. 7. 22:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
41%
Amit leírtál durva mennyiségek, és ennyire nincs szüksége egy kamasznak sem. Mennyire kövérek a gyerekek?
2023. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Nem olyan durva, ha 2 nagyétkű felnőtt és 3 kamasz van.
2023. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Ezeket a mennyiségeket (tojás, spagetti) 3 kamasz plusz ti ketten szülők eszitek? Úgy nem sok.
2023. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez ilyen az is durva mikor majd vissza kell állni az ember évek után egyszerűen megszokja, hogy nagy mennyiségekbe főz. De azért egy kicsit te is korlátozhatnád őket azért félkiló felvágott egy evésre kicsit meredek, nem azt mondom, hogy nem lehet megenni csak, hogy azért tudják, hogy azért sokat kell dolgozni és lehet, egy szelet párizsival is zsemlét enni nem csak 3 mal.

És ez nem arról szól, hogy nem adsz meg mindent, hanem szimplán a mértékről.

2023. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%

1 kg húsból hús spagettihez? Uramisten... Nekünk fél kilóbol 3 étkezés van (3 fős család) es meg a nagyinak is viszünk át egy adagot.


Mekkorák a gyerekek?


Ha jól értem akkor 5-en fogyasztottatok el ennyit, és nem a három kamasz.

2023. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%

"Ha nemet mondok a nasikra a hideg kaját eszik, fél kiló felvágott egy evésre elfogy."


Ha megcsinálná szendvicsnek, nyilván nem fogyna ennyi. Rá kell parancsolni, ki kell adagolni, hogy 10 deka, pont.

2023. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%

#1


Egyáltalán nem kirívóan nagy adagok ezek, mégcsak kövérnek sem kell ahhoz lenni, hogy ennyi étel fogyjon egy olyan 5 fős családban, ahol három 9-13 év közötti gyermek van! Általában ebben a korban (serdülnek, hirtelen nőnek, változnak a gyerekek) a legnagyobb az étvágyuk!


Emlékszem én is, mennyit, de mennyit megettem 13 évesen, pedig lány vagyok... hát még ha ráadásul fiúkról beszélünk!


Ha azt vesszük, hogy nálunk fél kiló darálthús + Spagetti olyan kétszeri étkezésre elég fejenként (hárman vagyunk csak, és nem nagyétkűek), akkor 3 kamasszal együtt azért bőven el tud fogyni 1 nap alatt az az 1 kiló hús, amennyiben a felnőttek is nagyétkűek...



Ami szemetszúróan sok, az inkább a felvágott mennyisége. Na, abból mondjuk fogyhatn jóval kevesebb is, ez szerintem is túlzás már.

2023. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, mennyit költötök csak ételre egy hónapban? Lehet hogy így jobban lehet viszonyítani...
2023. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
persze, de a felvágott meg nagyon finom, én is megeszem a fél doboz sonkát ha nem figyelek oda magamra... szoktasd rá őket hogy csináljanak szendvicset hozzá.
2023. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Nem kövérek, inkább soványnak néznek ki. A legidősebb most nőtt látványosan magasságra is. Mindegyik sportol, kettő vízilabdázik, hát az edzések után mintha sáska járás lett volna a konyhában. Mindent elfogy amit csak meglátbak.


Jelenleg 260 ezer körül megy el csak élelmiszerre. Már több szabályt meghoztam ilyen a rendelések, meki havi 1x lehet. Akkor inkább én csinálok mindent úgy olcsóbb.


Amikor kisebbek voltak akkor könnyebb volt. Fél kifli is elég volt nekik, most 3 is kevés.

2023. jan. 7. 23:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!