Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kiskamasz gyereknél mennyi...

3 kiskamasz gyereknél mennyi étel fogy? Másnál is ekkora mennyiségek?

Figyelt kérdés

Ma reggel 16 tojás fogyott el reggelire meg több mint fél kiló kenyért. Zöldségekről nem beszélve..

Délelőtt a tejtermékek, nasik gyümi. Ha nemet mondok a nasikra a hideg kaját eszik, fél kiló felvágott egy evésre elfogy.

Délben 1kg darált húsból spaghetti + 1 kg tészta estére semmi nem maradt.


Tudom kamaszok többet esznek de 9-13 év közöttiek mi lesz később?? Szinte egy fizetés csak ételre megy el


2023. jan. 7. 22:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
19%
Sok,de nem ennyi.Mi ennyit 7-en sem eszünk meg.2 felnőtt,3 kamasz(11-13-15évesek,aktívan sportolnak is)meg 2 kicsi(2-1évesek).10 tojásból pl a rántotta elég,van,hogy marad is,eszünk mellé zöldséget.Felvágottat csak iskolába hordanak.Én itthon sütöm a pékárut is, kevesebb elég belőle,mert nincs felfújva vackokkal.Pont most volt milánói tegnapelőtt,fél kg tésztából,fél kg húsból,még valamennyi gombából,de tegnap is az volt még az ebéd,és a férjem tegnapelőtt vacsorára is azt evett Ő is nehéz fizikai munkát végez amúgy,tehát nem magokon él,de amit írtál,az rengeteg kaja.
2023. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
36%
Ez rengeteg és valójában még nem is kamaszok.
2023. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként emberre válogatja, hogy valahol 7 főre is elég a 10 tojás… Nálunk ha párom és a barátja hazaesnek edzésről ketten az élből egy 10 tojásos sonkás-hagymás rántotta kenyérrel meg zöldséggel, amiből párom eszik kb 2 tojást, a barátja meg 8-at… és párom a nagyobb darab.

Anno amikor mi kamaszodtunk a húgommal egy zacskó toast kenyér egy vacsora volt kettőnknek pirítósként és nem voltunk kövérek, sőt… emlékszem, hogy folyamatosan ettünk volna.

2023. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

23-as egyetértek. Nagyon függ az embertől hogy mennyit eszik. Néztem az ételek kategóriában valami kérdést a rendelt kajáról, ahol a kérdező azt állította hogy a párjával ketten esznek meg egy adag menüt. Hát én normál testalkatú nőként éppen jóllakom egy átlagos menütől, a férjem még nem laknak jól, ketten együtt pláne nem. Én voltam az aki írta hogy a tesója bezabal nyolc tojásból rantottát. Egyszerűen más mennyiségeket igénylünk.


Amúgy kíváncsi vagyok egy dologra. Ha azt írják néhányan hogy sok, akkor a kérdező (vagy bárki akinek ennyi kaja fogy) mit csinál? Nem ad enni a gyerekeinek vagy hogy? Hacsak nem kövérek vagy ilyesmi (ami valószínűtlen ha sportoknak), akkor ez van, el kell fogadni.

2023. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%

3 lányunk van (5-7-9). A legnagyobb versenysportoló. (A középső idén kezdi) a reggeli csak azért 10-12 tojás, mert én nem szeretem.

Ma én is 1 kg darálthúsból készítettem a spagettit, meg 10 liter húslevest, és egy gyümölcstortát. Ez talán 2 napra elég lesz úgy. De plusz reggeli, tízórai, uzsonna.

Alkatuk inkább vékony, de izmos. Mi, szülők átlagosak vagyunk, de semmiképp sem kövérek. Iszonyú mennyiségű kaja fogy. Rendelni nem szoktunk, étterembe nem járunk. De eszméletlen pénz így is, ha nem hulladékot akarok eléjük rakni. (Mondjuk mostanra már a hulladék is drága lett...)

2023. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk a Bolognai csinálhatnád több paradicsomszósszal, ne csak húsból álljon...

A felvágottat is korlátoznám, amúgy se egészséges. Nem kell minden szendvicshez felvágottat enni. A tojashoz nem tudok hozzaszolni, mert az én fiaim nem eszik semmilyen formában.

Egy szó mint száz rohadt drága minden.

2023. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk is rengeteg étel fogy 2 nagykamasz + 2 felnőttre, szóval annyi a különbség, hogy a gyerekek már középiskolás korosztály.

Spagettiből nálunk is 1 kg-os tésztát érdemes főzni, hozzá a darálthús pedig a 900 g-os Spar-os kiszerelés szokott lenni. Inkább több "levet" készítek mellé (Bolognai porral dúsítom és jó sok paradicsomlével/pürével, fűszerekkel, hogy még többnek tűnjön a szósz. Ez kb. egy napra elég, pl. aznap ebéd és vacsora, meg esetleg másnapi ebédre marad belőle, persze mellette még mást is esznek bőven aznap.

Az edzés tényleg rátesz még egy lapáttal, növeli az étvágyat.

Nálunk még iszonyatos mennyiségű gyümölcs fogy, főleg banán és narancs/mandarin. Meg sajt, kefír, joghurt, tejberizs, tej és zöldségek is.

Összességében inkább a főtt étel fogy nagyon, de pl. a felvágottak annyira nem, mindig maximum 20 dkg-ot veszünk, de sokszor kidobjuk, mert 2-3 nap után már nem jó a szaguk.

2023. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk ha reggelire rántottát eszünk (4 fős család), akkor nálunk is minimum 10 tojás elfogy, de ez függ a mérettől is.
2023. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha nem szemetet eszik az ember, akkor kevesebb is elég.Mondjuk a felvágott az egy darab feldolgozott kaka.Tészta az tiszta szénhidrát és hamar felszívódik,tehát utána gyorsan megéhezik az ember.Mi reggelire pl zabkását eszünk,tízórai,uzsonna az gyümölcs.Ebédre is barna rizs,vagy bulgur a köret legtöbbször,az után senki nem éhes 1 óra múlva.Eszünk mi is spagettit,meg ilyeneket,de ahogy más is írja,nekünk rengeteg szósz lesz 1 kg húsból,mondjuk nem csak abból áll,hanem paszírozott paradicsomból is pl.Vacsorára szoktunk tojást enni pl,sok zöldséggel,hagymával.Pékárut,meg szendvicset visznek suliba,de abból se 4 szendvicset.Itthon reggeliznek, visznek 2 szendót,meg egy almát.Ha hazaérnek 1/2 4-kor, akkor esznek a főtt ételből.Nálunk sokszor van amúgy főzelék is,mindenből.Arra pörkölt,vagy magas hústartalmú virsli sütve.A silány minőségű baromfipálcikával nyilván nem lehet annyira jól lakni,így abból több kellene.Inkább veszünk kevesebb jobb minőségűt,mint sok vackot.Szóval ahol töménytelen mennyiség fogy,ott a minőség a nem jó sajnos.Nálunk is sportolnak,nincsenek éheztetve sem,mégsem eszünk meg 1 kg tésztát egy nap.
2023. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
23%
Ne gondoljátok hogy a silanytól nem lehet jóllakni, de lehet. Épp eleget kaptam belőle én gyerekként, felnőttként jobban figyelek. Nálunk még csak 3 éves a kicsi, de simán megeszik 10 deka felvágottat vagy szalámit egy lágytojással, mert ő nem eszik egyáltalán péktermékeket. A férjem meg 30 dekákat nyomott be egy ültő helyében, mikor szóltam neki hogy azért vegyen vissza. A kamaszok is egyenek hozzá zöldséget, kenyeret, szendvicskrémet, akkor 1-2 szelet felvágott is elég a szendvicsre.
2023. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!