Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba milyen gyümölcsöt...

Oviba milyen gyümölcsöt szoktatok (muszájból) vinni? 26 fős csoportnak mennyit vinnétek és mit? Az óvónőkre is szoktatok gondolni?

Figyelt kérdés

Ebben az évben kezdtük az ovit,és én kezdem jövőhéten hétfőn a gyümölcs vitelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 28. 14:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hát nálunk nem több. Úgyhogy nálunk az nem baj. Aztán mégis friss gyümölcs van.
2010. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"több lenne az ebédpénz" -csak tízóraizik, ebédelni itthon szokott. Nem vagyunk jogosultak ingyen kajára,és amúgy is minden nap főzök. Amúgy inkább fizetnék 500 ft-tal többet, mint hogy havi 1x ki kelljen adnom a csuda se tudja hány ft-ot.


Irígylem azokat a szülőket,akik olyan oviba tudják járatni a gyerekeket,ahol nem kell külön a gyümölccsel meg a kerítés festéssel meg nem tudom még mivel foglalkozni.


Igen,a kiscsoportban talán valóban elég lenne fél banán gyerekenként,de itt most vegyes csoportról van szó. -ezt nem írtam fent.

2010. szept. 28. 16:47
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Hú, úgy látom, itt főleg a hozzáállásoddal van baj. Ha az anyagi oldalát nézzük, mert nem telik rá több, akkor vigyél almát.Senki nem fog szólni semmit, örülnek hogy viszel, mert tuti lesz olyan is, aki rendre "elfelejti" majd.
2010. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Mi a baj a hozzáállásommal? -erre választ várok!


Én sem értem,hogy miért van az,hogy vannak helyek,ahol nem tudják csak a szülők segítségével megoldani a napi gyümölcsöt. Muszáj megjegyeznem, hogy ez az ovi jótékonysági bált rendez,hogy bővíteni tudják a játékokat az udvaron, holott a mozsdók nincsenek jó állapotban. -érdekes dolgok ezek.

Mindegy.

Anyagilag tényleg nem állunk olyan jól,hogy más gyerekének vegyünk akármit is, még ha egy hónapban 1x is. Nem sajnálom én más gyerekétől!

Ha csak a gyümölcsről beszélünk,akkor muszáj megemlítenem,hogy mi nem eszünk naponta (csak havonta 1x) gyümit. A lelkiismeretem nem engedné,hogy ne oldjuk meg azt,hogy bevigyük azt a mit tudom én...2-3 kg almát.

Ezt olvasva is a hozzáállásommal van gond?

2010. szept. 28. 17:39
 15/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt javaslom, hogy vigyél 3 kg almát, és ne húzd fel magad a többi hozzászóláson, mert csak magadnak teszel rosszat.

2010. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem mérgeltem fel magam a hozzászólásokon,mert 1 kivételével mindenki normális válaszokat tudott adni. Még az a személy is normálisan tudott válaszolni,aki szerint a hozzáállásommal van baj.

Köszönöm mindenki válaszát!

2010. szept. 28. 18:40
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az a válaszoló, aki szerint nem jó a hozzáállásod.


Ne akarj azokhoz a típusú szülőkhöz tartozni, akinek semmi nem jó! A gyerekeim születése előtt 9 évig dolgoztam óvodába, van szülő bőven ilyen is.


Nem érted, miért vannak különbségek az óvodák között? Azért mert nem minden kerület, ill. település tud egyformán pénzt juttatni az általa fenntartott intézményekbe. Ha jó módú településről lenne szó, valószínűleg nem úgy néznének ki a mosdók, ahogy kinéznek. Egyébként arra gondolok, hogy ezt majd valami pályázati pénzből próbálják meg rendbe tenni, játékokra meg csak úgy lesz pénz, ha jótékonysági bált rendeznek. De nyugodtan rákérdezhetsz a vezető óvónőnél, hogy mik a tervek. És ezt a bált is a gyerekekért teszik, a tiédért is. (Mellesleg megjegyzem, hogy az óvónők valószínűleg szívszerelemből állnak hozzá a szervezéshez, semmi túlóradíjat nem fognak érte kapni.)


A másik: ha nincs valamire anyagi kereted, akkor inkább beszéld meg az óvónőkkel, minthogy puffogj és mérgelődj mindenen. Sok mindenre van más megoldás, pl. a gyümölcsöt is meg lehet úgy oldani, hogy ha valaki többet visz, mint amennyi kell, elteszik olyankorra, amikor szűkösebb a keret.

Viszont ajánld fel a segítségedet, kérdezd meg, hogy esetleg miben tudsz/tudtok valamikor segíteni, pl. ha kirándulás lesz, elmész a gyerekkel, hogy több felnőtt figyeljen rájuk, vagy ha ügyesen varrsz, szívesen megjavítod a rojtos szélű terítőket, vagy apuka megjavít valamit, ha elromlik. (Valószínűleg nem nagyon van pénz semmire, ezért kérték a szülők segítségét a kapufestésben is. Most az olyan nagy dolog? Vagy megalázó? Gondolj mindig arra, hogy a te gyerekednek is teszed, ill. teszik mások is.)


És készülj fel, sajnos nem a gyümölcs vásárlás lesz az egyetlen olyan, aminek anyagi vonzata van. Kirándulás, színház, Mikulás... Nem biztos, de lehet. (mondom még eszer, inkább szólj, ha ez teher!). Sok oviba időközönként tisztasági csomagot is kell bevinni (papírzsepi, szalvéta, wc papír). Örülj, ha nektek ez nem kell!


Valaki írta, hogy ők kapnak gyümölcsöt a konyhától, mégsem fizetnek többet... ezen egy kicsit mosolyognom kellett, mert senki nem írt összeget, így nem tudom, mi volt az összehasonlítási alap.


És még valami, amiért nem fogsz szeretni... Én erősen elgondolkodnék azon, hogy miről mondjak le annak érdekében, hogy a gyerekem NE havonta 1x egyen gyümölcsöt, hanem legalább hetente 2-3x. Első gondolatom az internet volt...

Úgyhogy inkább tényleg örülj, hogy legalább az oviban kap rendszeresen.

2010. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen itt ezer anyuka nem fog egyetérteni az óvónő véleményével. Mindenki tudja, megérti, hogy az óvoda a legjobbat akarja a gyerekeknek.


Csak ne a szülők pénzén legyenek olyan fene rendesek!!!


Szinház, stb, megy a buli, a szülő pénzén... Akinek vagy van, vagy nincs. Ha nincs, szólni ciki. Ezt nem látják az óvónők???


Elvitték a gyerekemet kirándulni, ezért KÖTELEZŐ volt jegyet venni a jótékonysági bálra (3000 Ft). Ennyi pénzből én elviszem az egész családot arra a kirándulásra, amire igy csak a gyerek ment(erdőbe busszal, kaját vinni kellett, más program nem volt, tehát CSAK a buszköltség...).

Ja, ha nem akarom, hogy a gyerek menjen, akkor aznapra oldjam meg a felvigyázását. Hogyan???


Mi az adónk 1%-át az ovinak adjuk (nagyon jól keresünk, ez NAGYON sok pénz), ezt sehol nem veszik figyelembe, csak szépen vesznek új játékot és kész. Én nem szűkölködöm, de attól nem várok el az ovitól ilyen dolgokat (kirándulás, szinház), mivel tudom, hogy itt sokan bizony szűkölködnek. És mivel a szegénység szégyen, inkább levágja a nyelvét, de nem fog megszólalni, inkább nem eszik a szülő 1 hétig, de megveszi és beviszi azt a gyümölcsöt.

Nem tudok egyetérteni a kötelező jótékonysági bálokkal, a tisztasági csomaggal, a havi fix pénz beszedéssel, a gyümölcs bevitellel. Mert ezt az államnak és az önkormányzatnak KELL fizetnie és nem a szülőknek. Ezek fele törvénysértő (tisztasági csomag, pénzbeszedés BÁRMIRE), fele csak a jó erkölcsöt sérti. Fizetek elég adót, engem nem tudsz meggyőzni, hogy még-még-még adjak, mert a gyerekemről van szó. Sajnos ezzel a felkiáltással tudnak hatni bárkire és én azt látom, hogy ezzel keményen vissza is élnek az óvodák. Hiszen a gyerekedről van szó...


Nálunk az oviban kb. 470 Ft az egész napos (napi 3 étkezés) ellátás és benne van a napi gyümölcs.

2010. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy amikor eszembe jut, viszek egy kis gyümölcsöt. Nem kérnek pont 26 főre valót, elég 1 kg is, elosztoznak rajta ha nincs több.

Van úgy, hogy az óvónénik is visznek.

Banánt felkarikázzák, mindenki vesz belőle szépen, annyi jut amennyi.


16.20-as! Nálatok mennyi az ebédpénz, hogy van benne minden nap gyümölcs?

Nálunk is szokott lenni ebédhez, uzsihoz is, de tíz órakor így is úgy is van valami gyümölcs.


Különben, kedves kérdező, ha otthon lenne a gyereked, meg hát amíg otthon volt, akkor is adtál neki gyümölcsöt minden nap, nem? adnál most is. Anyagilag tök ugyanaz, hacsak nem jobb!, hogy most meg havonta (kéthavonta) egyszer kiadsz 3 kg almára 500-1000 Ft-ot...


Mondok még egy előnyt: lányom azóta eszi meg a szilvát, körtét, az almát meg azóta héjastól eszi, mióta látta, hogy a többiek milyen jóízűen eszik.


Egyébként igen, a muszáj szó nem kéne oda, mert ront a hozzáálláson. Tőlem egyik anyuka kérdezte tavaly, hogy muszáj hozni a gyümölcsöt? Mondom nem. Azt mondja, hogy hát akkor én nem hozok. Az ő lánya meg eszik abból amit mi viszünk. De nem fogja fel.

2010. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha visszamondanád az internetet, akkor napi egy szem gyümölcs biztos jutna a gyerekednek.

Az ilyen szülő gyújtja egyik cigit a másikról, de kajára meg nincs.

2010. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!