Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba milyen gyümölcsöt...

Oviba milyen gyümölcsöt szoktatok (muszájból) vinni? 26 fős csoportnak mennyit vinnétek és mit? Az óvónőkre is szoktatok gondolni?

Figyelt kérdés

Ebben az évben kezdtük az ovit,és én kezdem jövőhéten hétfőn a gyümölcs vitelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 28. 14:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Mi is idén kezdtük az ovit, pont 26 fővel.Nekünk azt mondták, hogy 2-3 kiló gyümölcs elég, megteszi a legolcsóbb is, pl: alma. A gyerekeknek visszük, de, ha gondolod, vigyél pár darabbal többet és mond az óvónéninek, hogy fogyasszanak ők is belőle nyugodtan.
2010. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Igaz az én gyerekem még nem ovis, de én szezonálist vinnék olcsó és friss pl: alma, szőlő, szilva, körte

Max. 4 kg elég.

Az óvónők meg úgy is gondolnak magukra is.

2010. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Muszájból... nagyon kedves vagy. A gyerekednek adják, nem hazaviszik. Gondolom egy hónapban egyszer kerül rád sor. Nehogy kibírd. Bírom az ilyen "semmi nem jó" anyukákat.
2010. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 2 kiló gyümölcsöt szoktunk vinni. Igazából nekem az a bajom, hogy télen-tavasszal eléggé szűkös a választék. Március táján már az almáknak, narancsoknak sincs se ízük, se bűzük, ráadásul már az ember könyökén jön ki. A jobb körték, szőlők, egyéb déligyümölcsök meg horror árban vannak, ha egy csoportra való gyereknek venné az ember. Meg pl. a banánnal is bajban vagyok. Tök szívesen vinnék azt, na de 25 db banán árban már nem akármi.
2010. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden szerdán van gyümölcsnap. Mindenkinek 1 db kell legalább vinni. Persze mindig mindenki nem hoz, sőt vannak Akik már 2 éves sosem. Mi mindig 2 -3 db viszünk, pl. alma-banán, narancs-banán, mandarin-alma ...
2010. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Zöldséget nem lehet vinni? Pl. répa, paprika, kígyóubi. Szerintem az is jó magában is. Vagy pl savanyúkáposzta, csalamádé télen. Ezt nem magában gondolom, hanem pl. pluszban odaadhatják az uzsi vagy a reggeli szendvics mellé. Gondolom nem minden nap kapnak ilyesmit eleve a kenyerük mellé.
2010. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"bírom az ilyen semmi nem jó anyukákat" -ha Te teli vagy zsével,gratula!


Utolsó válaszadó: Csak gyümölcsről volt szó. Ha csalamádét is lehetne vinni...ó,de jól lenne!

Azt hiszem akkor alma lesz amit vinni fogunk.

Minden KEDVES Válaszadónak köszönöm!

2010. szept. 28. 16:00
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

A muszájból vitelről annyit, hogy most te viszed, aztán meg más, és abból is kap a gyereked... Ha az ebédpénzbe kalkulálnák, és a konyha adja, akkor meg az lenne a baj, hogy sokat kell fizetni.


Bármilyen gyümölcs jó, de vihetsz zöldséget is: répa, karalábé. Mennyiségről kérdezd meg a dajkákat. Banánból sem kell 26 db, főleg kiscsoportba. Feldarabolják, viszel még mellé almát és kész.

2010. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

Persze a gyerekednek adják... Birom az ilyen okos válaszolókat....

Nálunk minden nap adnak a közétkeztetés keretén belül gyümölcsöt a gyerekeknek. Nálunk miért tudják megoldani??? Nálunk miért nem kell vinni külön gyümölcsöt???

Az a véleményem, hogy ott is meg tudnák oldani, szándék kérdése...

2010. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

ma 16:20-nek.

Meg tudnák. Csak több lenne az ebédpénz, és akkor meg az lenne a baj.

2010. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!