Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem eszik egyedül mit kéne...

Nem eszik egyedül mit kéne tennem? Goromba megjegyzésekkel ne fárasszuk egymást hogy ilyen meg olyan a fiam k. ösz, i

Figyelt kérdés
28 hónapos a kisfiam,nagyon rossz evő ha nem futkorászok utánna a kajával 2napig is birja kaja nélkül.de azért ebédelni leül csak hát nem eszik egyedül hiába ott a kanala csak kavargatja az ételt,ha nem etetném nem is enne.kérdésem nagyon gáz ha ekkora korú gyerek nem eszik egyedül
2010. szept. 19. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Akkor lesz gond, ha megy az oviba. A tőbbi gyerektől pár nap alatt megtanul mindent.
2010. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
irasd be bölcsibe..pár nap alatt ugy fog enni mint a kisangyal..15 hóslányom is megtanult ott 2 hét alatt kisszéken asztalnál ülve enni,igaz maszatolva:-)
2010. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
előzővok,26 hós fiam is hasonló volt bölcsi előtt,de két hete miota járnak bölcsibe ő is kisangyal modjára eszik asztalnál kisszéken:-)
2010. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem részletezted, hogy milyen gyakran, és miket eszik, nasizik-e.

Én megszüntetném a tizórait, uzsonnát, csak 3X adnék neki enni. mindenféle egyéb nasit-kukit-cukrot, nyali-falit elvennék tőle.

Nálunk ez vezetett eredményre

Ezzel az étvágyán tudsz javítani, nekünk így sikerült valamelyest.

A szaladgálást sajnos nem lesz egyszerű helyrehozni. Ez sajnos a rossz szoktatás miatt van.

Próbáld meg vonzóbbá tenni számára az asztal melletti étkezést. pl segítsen megteríteni, tegyetek együtt szép szalvétákat és mindenképp ti is mutassatok jó példát.

2010. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Ezért be ne irassa már bölcsibe szegényt bakker...te vagy vele, te tudod, milyen kriminális az evészete, pontosan tudom, mit érzel, én sem hagyom a fiamat, hogy egész nap ne egyen, inkább megetetem, ha ugy meg eszik, akkor ugy eszik és kész, majd három évesen az oviban szépen enni fog a közösségben és ennyi. Ne foglalkozz senkivel, èn lesz@rom az ezzel kapcsolatos megjegyzéseket! És azért nem fogom idegen nőkre bízni a fiamat, mert én nem tudom önálló evésre bírni...ők kicsit lustábbak és önállótlanabbak. Ennyi, igy fogadom el. Unokaöcsém 6-7 évesen még simán etette magát a mamával, borzasztó rossz evő volt. Most 11 éves, de tavaly mama még felvágta neki a húst. Na és? Kitünő tanuló, matekzseni és vagány focis meg deszkás:) csak egy kis mocsok...:) szóval most kacsintok egyet felétek és lazara veszem a figurát:)))
2010. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!!

KEDVES UTOLSÓ!hÁT LE A kalappal előtted,pont erre volt szükségem.igazábol eszembe sem jutott beadni bölcsibe.csak attol tartok hogy ha oviba megy gáz lesz.ja az még kereken 1 év.

2010. szept. 19. 23:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogja tanulni, ne aggódj. Az én fiam fordítva csinálja, mint a többi gyerek: itthon szépen eszik egyedül, a bölcsiben meg eljátssza a kisbabát, és etetteti magát a gondozónénivel. Most még megteheti, mert csak két kisgyerek tartozik a gondozónénijéhez, de fokozatosan jönnek a többiek, és előbb-utóbb muszáj lesz egyedül ennie. Az óvodában pedig tényleg nem szokás az, hogy etessék a kicsiket, így ha majd nem akar éhes maradni, meg fogja próbálni egyedül is.

Esetleg ösztönözd azzal, hogy a darabos ételt kanál nélkül, kézzel próbálja megenni, utána a villát vesd be, azzal könnyebb bánni, mint a kanállal-levessel. Hátha megtetszik neki az önállóság.:)

2010. szept. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a fiam rettentő rossz evő volt, de aztán mondták, hogy vitaminhánya van, és adom a Béres cseppet, azóta olyan dolgokat képes megenni, amit előtte soha. Nomeg akkora adagban. Két hónap alatt hított 1,5 kg-t ami nagy szó, mert már vagy jó egy éve ugyanannyi volt a súlya.

Végső esetben be szoktam kapcsolni egy mesét, és amíg azt nézik addig tömöm őket porcikkal, bár mostanság erre a praktikára nem szokott igény lenni, mert tényleg elkezdett enni.

2010. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk az oviig ez volt. Nem írattam bölcsibe, hogy megtanuljon enni... ATYAÉG!... Szóval oviban szépen eszik, itthon meg még sokszor az van, mint nálatok, pedig 3 és fél éves már. Van néhány kispajtása, akiket az oviban is etetni kell.
2010. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagyon rosszevő. Én mindenféle vitamint kipróbáltam, de semmi nem hozta meg az étvágyát. 3 évesen még etetem, mert nem hajlandó egyedül enni. Tudom én rontottam el az erőltetéssel. De ha nem etetném ő is ellenne napokig kaja nélkül.

3 hete kezdte az ovit, ott is finnyáskodik, de amit szeret, azt már egyedül megeszi.

Szóval ne aggódj, ha közösségbe kerül és látja a többi gyereket biztos ő is megtanulja majd hogyan kell egyedül kanalazni.

2010. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!