Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenért sírva fakad, mit...

Mindenért sírva fakad, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom. Nincs semmi különös gond vele, dackorszak persze javában tart, de alapvetően nem hisztis. Viszont mindenért folyton sírva fakad kb 4-5 hónapja. Ma csináltam neki 2 fonott copfot és amikor felvette a pulcsiját hirtelen fájdalmasan sikított és elkezdett bőgni, mert picit meghúzta a saját haját. Vagy mert a 3 hónapos kölyökkutya játék közben megkarmolta a lábát (még nyoma sem volt); mert rollerezés közben seggreült; mert a buborék a szeme előtt pukkadt ki; mert labdázás közben megcsúszott stb, stb... szóval kb minden apróságért sírva fakad. 5 perce meg azért (és még mindig hüppög), mert ráült egy kartondobozra és belesüppedt.
2022. máj. 3. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne csinálj belőle ügyet, higgadtan lépj tovább, tereld el a figyelmét, ne érezze, hogy baj van. Néha vicces helyzetben lehet a nevetés is feloldás, de azzal csínján, csak a tényleg vicces helyzetekben, pl az összeomlott kartondoboz ilyen. Viszont amikor komoly, akkor meg lehet vigasztalni.
2022. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszak csúcsa...

3 eves a fiam, ugyan ez a kategoria

2022. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert most tanulja kezelni a saját érzéseit és neked segítened kellene ezeket megtanulni. Pl azzal, hogy kifejezed, hogy mit érezhet. "Tudom, hogy rosszul esett neked, hogy besüppedt a doboz, de a dobozok már csak ilyenek, ha rá akarunk ülni", stb.
2022. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

3-asnak igaza van, viszont kerülnél a "de" szócska használatát. A mondat elejével elismered az érzéseit, aztán a de-vel vissza is vonod.

Én így fogalmaznám: Biztos megijedtél, rossz volt, amikor besüppedt a kartrondoboz alattad. A probléma az, hogy a dobozok besüppednek, ha ráülünk, nézd (és demonstrálnám neki)"


Vagy "A probléma az, hogy a kölyökkutyáknak még nagyon éles a foguk és a karmuk, biztos nem volt kellemes, amikor megkarmolt miközben el akarta kapni a labdát. Mutasd! Adok puszit. Minden oké."


Vagy "Habár rollerezni szuper dolog, biztos megijedtél, amikor a roller kigurult alólad. Fáj valahol? Puszi! Nah gyere, mehetünk is tovább"

2022. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két és fél évesem dettó...baromi fárasztó. Tippem nincs de nem vagy egyedül
2022. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes, hogy aki a legmegfelelőbb választ adta, az van lepontozva.

Én is hiszem, hogy nem szabad bagatellizálni az érzéseit, még haszámunkra érthetetlennek tűnik azon kiborulni, hogy kipukkadt az orra előtt egy buborék. Ő azt, akkor rosszul éli meg és neki igenis számít. Annak meg nincs jó üzenete, hogy az anyja semmibe veszi az érzéseit ekkor. Hiszem, hogy érzelmileg stabil, magas EQval rendelkező embert csak úgy lehet nevelni, ha elismerjük az érzéseit és megnevezzük őket neki, hogy amikor már képes lesz kifejezni magát, képes legyen kapcsolódni a rossz érzéseihez is, ami fontos ahhoz, hogy meg tudjon vele birkózni.

2022. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!