Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor múlik el 2 évesemnél a...

Mikor múlik el 2 évesemnél a szófogadatlanság, csapkodás, "rosszaság"?

Figyelt kérdés
egyszerűen mintha a falnak beszélnék! hiába mondom ne, ne, NE! (ezt már üvöltve) mintha nem hallaná. Hogy legyek így következetes, nyugodt?? Elmúlik ez valaha?
2010. szept. 14. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az írásodból csak úgy süt az idegesség, türelmetlenség. Megértem, mert néha minden anya kiborul, elfárad, besokall, én is voltam így.

De amíg Te magad tele vagy feszültséggel, addig a gyerek is ezt fogja visszatükrözni, naná, hogy ő is feszültebb, nyűgösebb, hisztisebb.

Próbálj picit lazítani, ha tudsz, menj el néhányszor kikapcsolódni, addig valaki vigyázzon a gyerekre, mozi, barátnőzés, stb. Mindemellett szedj MagneB6-t, ez jó az idegfeszültségre, én legalábbis már pár n apos szedés után szoktam érezni a hatását, hogy "erősödnek" az idegeim.

És amikor Te már higgadtabban, türelmesebben tudsz hozzáállni a gyerekhez, meg kell próbálni máshogy fegyelmezni. Például nem kell kiabálni vele, mert az csak fokozza a hisztit, hanem higgadtan, de szigorú hangon, a szemébe nézve rászólni. Ha csapkod, megfogod a kezét, mondod, hogy NEM!. Ha nem hagyja abba, felemeled, és elviszed, mondjuk a szobájába, vagy büntisarokba. A lényeg, hogy érezze, hogy a tetteinek következménye van.


Egyébként a részletek ismerete nélkül (hogyan, miként rossz, szófogadatlan) nehéz konkrét tanácsot adni, de én azt tapasztaltam, hogy amikor az anya ideges, akkor szinte képtelenség hatékonyan fegyelmezni a gyereket.


2 gyerekes anya

2010. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez kortünet. Szépen lassan kezd javulni a helyzet. Egy-két év múlva sem biztos, hogy mindenben szófogadó lesz, és nem fog rosszalkodni.
2010. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Probalj ki mas fegyelmezesi technikat. Ez, hogy ennyit mondasz: nem! ,ez szerintem keves. Pozitiv fegyelmezessel esetleg probaltad mar?a gyerek naponta akar 100 Nemmel is talalkozik, alig hallja azt,hogy valamit nyugodtan ,tiltas nelkul csinalhat. Pl tepkedi a wcpapirt: ne tepkedd! Helyette: gyere, tegyuk a wcbe,amit osszeteptel. Egyet letephetsz,a tobbit tegyuk vissza a helyere. Koszonom! Probalj valtoztatni a sikitos, nemes korszakodon, hatha ez a ketevesed fele vezeto ut:) rangsorolj, ne szolj ra egesz nap mindenert. Gondolom nem tor-zuz mindent folyton,igaz? Akkor meg had kapjon levegot, ne legyel katonatiszt! Biztos hogy fusztralja, hogy allo nap orditozod, hogy mit nem szabad! Ezert csapkod rad, mert idegesited. Gugolj le hozza, fogd meg a karjat, legyel hatarozott, de ne visits! Kell egy kis ido, mire fogod latni a javulast, de neked is jobb lesz,hogy nem kiabalsz folyton. 2 eves kisfiu anyukaja
2010. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a kiabálás helyett a pozitív hangvételű suttogást ajánlom, így szoktam. Meglátod, gyerkőcöd is meglepődik majd, tetszeni fog neki ez a "játék"! Nekem ez bevált.
2010. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Félre értettetek! Nem egész nap üvöltök, és nem tiltom mindentől. Pl a wc papírból letép 2 darabot, azt én észre se veszem, mert abból mi baja származhat..amikor írtam valóban ideges voltam, mert el szerettem volna pakolni egy pár ruhát, amit az én drágaságom minden erejével gátolt (szétdobálta, elhurcibálta stb..), erre mondtam neki szépen nem szabad mert........, semmi, aztán megint elmondtam....semmi, a 10ik semmi után lettem ideges, mert tudom hogy érti és direkt csinálja.. nála hiába a leguggolás suttogás, olyan pofont lekever dacból...
2010. szept. 15. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Légy türelmes. Az enyém is ezt csinálja kettő éves kora óta de van még egy 8 hónapos kisfiam is. Most lesz 2,5 éves és egyre rosszabb.
2010. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia.

én úgy vagyok vele hogy ha már 100X-szor mondtam hogy kicsikém ne tündérkéim nem szabad csajok nem szabad. na akkor elszakad a cérna és kap a fenekük. (3mas ikreim vannak) 20 hósak. alapvetően tündérkék de néha elszabadul a pokol.és akkor egy kicsit kap a fenekük. mert nem szabad megengedni mindent.

2010. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!