Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kislányom tudja a...

22 hónapos kislányom tudja a színeket azonosítani. Ez nagy dolog, vagy általános?

Figyelt kérdés
Minden színt felismer, nagyon élvezi, hogy tudja mondani pl az autók színét, a tárgyakét stb. Nem akarok elszállni, kíváncsi vagyok, másnak megy-e ez ennyi idősen. Köszi.
2010. szept. 13. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 21 hónapos, a színeket nem tudja, de legalább 6 autómárkát felismer....:)

korán kezdett beszélni, ma már 3-4 mondókát végigmond, viszont a mozgásban mindent később csinált. Ügyes a kislányod nagyon, a környezetemben 2 hasonló koru baba van és egyikük sem mond nagyon semmit, viszont a kisfiú úgy lesprinteli a fiamat a mászókán, hogy ihaj-csuhaj....:)

2010. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is stabilan felismer és megnevez pár színt (fehér, sárga, kék, zöld, piros, lila), a többit még ritkán. Most volt 2 éves, de már jó ideje tudja ezeket. Egyébként a 4 éves státuszvizsgálaton kérdés az alapszínek ismerete. Minden gyerek másban ügyes, másra fogékony. Az enyém nagyon szeret firkálni, gyurmázni, festegetni, szerintem ezért tanulta meg ilyen korán. Cserébe viszont nem beszél olyan jól, mint néhány hasonló korú az ismeretségi körünkben, főleg, akinek van nagyobb testvére. Ebben a korban elképesztő különbségek vannak a gyerekek között.
2010. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes a kislányod :)

Enyém 21 hós, a pirosat már tudja, most tanítottam neki a napokban, azt hiszem, már érti is, miről beszélek.

Egy ismerős kisfiú 21-22 hósan már legalább 5-6 színt meg tudott különböztetni.

De a játszótéren nézegettem más gyerekeket, jóval 2 év felett kezdenek el ezzel foglalkozni.

Szóval összefoglalva nagyon nagyon ügyes a lánykád :)

2010. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nagy dolog:)!

Az én 22 hónapos kisfiam még nem is nagyon beszél:)!

2010. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
23 hos fiam kb 8-9 szint megkulonboztet,ha kerdezem,de beszelni nem beszel:) ugyes a lanyod,mert o mar mondja is!
2010. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!A kislányom pénteken lesz kettő.Ő is felismeri a színeket,szinte mindet.Sőt,sokszor már nekem sok is,hogy mindig ezt szajkózza,hogy ez piros,az zöld,meg ez a fa is zölt.Meg reggel szopizni akart mikor felébred,és felhúztam a pizsimet,hogy adjak neki cicit.Egy jó darabig nézte a ruhám,én meg megkérdeztem tőle,hogy mi a baj,mégse kell-e neki a cici,erre megszólal,hogy tudtad anya,hogy barna a pizsid?De olyan szakértelemmel mondta,mintha valami véresen komoly,halaszthatatlan hírt mondana el.Azt hittem megeszem.Amugy ilyen téren ő is nagyon fejlett,mert 18 hónapos kora óta mondatokban beszél,és minden betűt teljesen hibátlanul ejt ki,csak az "r" betűvel áll hadilábon,mert azt sokszor "j"-nek ejti,de ez legyen a legkisebb baj.Meg már hat mondókát mond el segítség nélkül(két versszakosakat),meg könyvben,ujságban,utcatáblán felismeri az apa betűt(A),baba betűt(B),cica betűt(C),mama betűt(M),meg a papa betűt(P).

VISZONT:a mozgás közel se az erőssége.Imád mozogni,mert egy percig sem áll meg,de futni nem igen tud,pedig 11 hónaposan elindult egyedül,és mikor fut,akkor szegényem szinte lassabban halad,mintha sétálna.Mászókán nem tud felmászni,lépcsőn csak ugy tud fel menni,hogy én fogom a kezét,le szintén,ugrálni két lábbal még nem tud aranyom.Ugyhogy ő nem lesz nagy sportember a suliban,az tuti.

2010. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaitokat. Jól estek a dicséretek. Azt szűrtem le ezekből a véleményekből, hogy tényleg minden gyermek másban ügyes, és ez így van jól. Mindannyian legyünk büszkék rájuk! üdv!
2010. szept. 14. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!