Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötletek hogy mossam a haját?

Ötletek hogy mossam a haját?

Figyelt kérdés
3 évesem van, gyönyörű hosszú haja van de ha hajmosásra kerül a sor szó szerint reszket. Pedig sosem mostam durván a haját vagy ilyesmi. Egy ideig szépen a szeme elé tette a törölközőt semmi gond nem volt. Majd rájött hogy nem engedi csak ordít. Próbáltam rábeszelni hogy hajtsa hátra a fejét, próbáltam jutalmazni de semmi nem jön össze..
2022. márc. 13. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Fizesd le valami jàtèkkal.
2022. márc. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor reszketve meg ordítva.
2022. márc. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Megadod neki a lehetőséget, hogy vagy hagyja hogy mossad a haját vagy levágjátok. Nem kopaszra persze, de rövidebbre. Ezt mi is eljátszottuk itthon, végül a majdnem hátközépig érő 2,5 évesemnek váll fölé erő haja lett. Aztán 4 évesen ő mondta, hogy akkor növesszük meg, addig vállig erő volt neki a leghosszabb.
2022. márc. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Hajmosó karika? Legyen hercegnős vagy valami, ami illik hozzá, hogy szívesen vegye fel.
2022. márc. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Akkor ordít.
2022. márc. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Miért nem fekteted bele a vízbe? Vagy nincs kádatok?


Az enyémek sem csípik a fejhátrahajtást.

Ennél könnyebb, ha előre belógatja a fejét szintén a kádba.

2022. márc. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ez egy időszak volt. Első fiam szépen hagyta magát fekve hajat mosni, aztán jött az ellenkezés 4 évesen. Már feküdni sem akart a vízben, hiába fogtuk. 5 évesen már végre újra hagyja… 🙈 Rengeteg veszekedés, érvelés (büdös lesz a haja, benne marad a homok stb), sírás előzte meg a békét.

Második fiam már kezdetektől nem szeretett a vízbe feküdni. Ő még csak 1 éves, de neki csak úgy tudom mosni ha ül és az arcára is csurog… Nyilván próbálom az arcát szárazon tartani, de nehéz.


Ha most nem is, egy idő után biztos helyre áll nálatok is a dolog. Be fogja látni, hogy a koszos haj, az izzadt büdös haj neki sem jó. Csak szerintem még nem tudja elképzelni, ennyi idősen még az ellenkezés az erősebb az érv megértésénél. Mint ahogy ha fél egy gyerek a póktól, hiába mondod hogy nem bánt, pici, jobban fél ő, nem fogja elfogadni, mert fél tőle.

2022. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
A lányom nagyon ordított hajmosásnál, elvittük úszni, azóta azt is elviselné ha a szemébe önteném a vizet, nem zavarja.
2022. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondtam az enyémnek, hogy vagy ő csinálja, vagy én, vagy levágjuk. Ő csinálta. Na nem mondhatom, hogy az elején tökéletesen, de sokkal jobban, mint ahogy gondoltam. Aztán belejött, persze ezerszer el kellett mondanom neki, hogyan kell.
2022. márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!