Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gáz ha a gyerekkel nem tudok...

Gáz ha a gyerekkel nem tudok kirakni egy puzzlet?

Figyelt kérdés
Egy 100db-os puzzlet nem tudok kirakni. Mondjuk így a gyerek se érti hogy hogy kell.
2022. márc. 12. 19:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Nyugi. Én sem tudom kirakni. És akkor? A 6 éves lányom már a 100-150db-os puzzle-nél tart.


De csalok, mikor vele játszom. A kirakott puzzle-t lefotózom. Így azért könnyebb, valamint mk külön szoktuk válogatni a szélét - a keretet- és először azt rakjuk ki.

2022. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11%

A gyereknek

314-6 majd 15 aztán 24-35 stb-vel kell kezdeni


Hogy te nem rakod ki az gáz.


A 3 évesem a 60 felettit egyedül rakja.. 100 db-oshoz igényel segítséget.. fôleg, hogy nem olyan kitartó még.

2022. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Én nem gondoltam, hogy van ember, aki erre nem képes. Csak meg kell találni az összetartozókat, ez nem logikai játék, kezed meg gondolom van..


Könnyítő tipp: Kiválogatod a széleket, közben megtalálod a sarkokat és beazonosítod, melyik sarok lehet. Hozzáilleszted a széleket, majd benne a kép alapján a nagyobb formákat kezded rakni. Ha figurás, akkor az arcukat könnyű, ha valami más, akkor a képen szereplő dolgok széleit csináljad. Esetleg ha találsz az alján füvet, azokat is csoportosítod, fent felhőket, meg ilyesmi. Csoportosítasz és próbálgatsz színek alapján.

2022. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%
13: igen, ez elméletben teljesen megvan, csak éppen ha előttem van több száz darabka akkor bambulok rájuk mint borjú az új kapura és egyszerűen 10 percembe kerül összeilleszteni két darabkát, addig akivel kirakósozom már kirakta a puzzle felét :D Nem vagyok egy buta ember egyébként, 134-es IQ-m van, de ez a kirakósosdi soha nem ment nekem, van ilyen.
2022. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

62 darabosnál nagyobbat és sose raktam ki. Pedig itthon 3 500 darabos is volt, s minden nyáron elhatároztam, hogy kirakom valamelyiket. De nem... Mikor már egy órája csinálod, s van vagy 10 összeillesztett darabod, az életkedved is elmegy...

A kisebbeket viszont szerettem.

2022. márc. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát mi sem fél óra alatt rakjuk ki a több száz darabosat..


Érdekes, amit írsz, lehet a stressz váltja ki, leblokkolsz, mert túl nehéznek gondolod. Más feladatokkal is van ilyen, hogy tudod mit kéne, de nem megy? Én is vagyok így pár dologgal, elég erősen szorongok, sokáig pl tudtam, hogy meg kell fogni a nyershúst, levágni az inakat, de hozzáérni úgy esélytelen volt, bár ott tudtam, hogy miért. Vagy néha a rendrakás, fejben megvan, de kedvem az nincs hozzá.

2022. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!