Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen élményeket szereztetek...

Milyen élményeket szereztetek az általános iskola alsó tagozatában?

Figyelt kérdés

1-4 osztály


Személy szerint egy olyan emléket őrzök ebből az időszakból, amikor új könyvtárosnő érkezett az iskolánkba. Egészen addig senki sem látogatta a könyvtárat, nem is tudtuk hogy van, szerintem be volt kulcsra zárva az a helyiség. Amikor viszont megérkezett a fiatal könyvtáros lány, és elterjedt, hogy nem visel melltartót - erről én magam is meggyőződhettem végül a kölcsönzéskor -, futótűzszerűen terjedt a hír az ált iskolás fiúk között, akik szinte mindannyian sorban álltak a könyvekért, még az olyan lurkók is, akikről köztudott volt, hogy nem szeretnek és alig tudnak olvasni: ők jobbára lapozós képeskönyveket kölcsönöztek aznap. A sorban állás és a könyvtári cédula kitöltése közben a nagy asztal mellett álldigálva fentről kukucskáltak be a szemtelen fiúk a szegény nő blúzába, mely ülés közben elnyílt és látni engedte a meleg kora tavaszi napon - amikor a falubéli kutyák már javában üzekednek -, azt, amit normál esetben melltartó fed el a kíváncsi tekintetek elől. Mindezek után aznap a fiú osztálytársaim a napköziben azzal töltötték az időt, hogy gombfoci, autóskártya és ping-pong helyett megvitassák a látottakat. Amikor aztán a könyveket vissza kellett volna vinni a könyvtárba, már korántsem voltak olyan lelkesek, ezért sok könyv hiányzott a leltárból, amiből kifolyólag sok diák értesítést kapott, legyen szíves visszavinni a kikölcsönzött könyveket a könyvtárba, - amiket immár egy tanárbácsi fog visszavenni a változatosság kedvéért - ellenkező esetben nem fog a tanév végén bizit, azaz bizonyítványt kapni.



2022. febr. 22. 12:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ne strapáljátok magatokat válaszok írásával, egyértelmű, hogy nem kíváncsi rá, csak a saját hülye kis történetét akarta leírni.


Öcsém, írj inkább blogot.

2022. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Előző, szerintem semmi gond evvel a fajta strapával, mivel nem pusztán a kérdező olvashatja a válaszokat. :) Számos kérdés alatt a válaszolók egymásra reagálnak, együtt sztorizgatnak, vagy vitáznak, akkor is, ha a kérdezőt már nem érdekli. Evvel alap esetben semmi gond nincs, és még értelme is van. Szerintem. Bár helyzettől is függ persze.
2022. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Emlékszem, hogy edzésen (egész napos sportiskolába jártam) vertek minket. Szóval minden szirszarra emlékszem."


Én se épp a legjobb kezekbe kerültem, amikor edzésre jártam kiskamasz koromban, bár az nem pont iskolai helyszín volt, az én esetemben. Az egyik férfi edző alkoholista volt, erre emlékszem is, a másikról meg utólag tudtam meg, hogy lecsukták gyermekmolesztálásért. Nem emlékszem, hogy engem zaklatott volna, a csajokat tapizta állítólag.

(Hím nemű vagyok. Bár léteznek esetek, amikor fiúkat erőszakolnak meg, sajnos.)

2022. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

:( nem hangzik jól uccso. Hát nálunk inkább olyasmi volt, hogy ránk csaptak ha nem volt valami mozdulat elég szabalyos. (Szertorna, balett)

Molesztálás nem volt, csak a verés. Volt hogy ugy megcsinált az edzőnő, hogy véraláfutásos lett a kezem vagy csíkos a lábam amikor pálcával vért rá a tanár.

2022. márc. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Megcibált.. nem megcsinált 😂🙈
2022. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A mi osztálytermünk egy külön épületben volt vagy tíz perc sétára a nagyiskolától. Mindig csoportosan mentünk ebédelni, könyvtárba, mindenhová. Egyszer az egyik fiú elbújt ebédszünetben. Úgy volt, hogy az udvart ketté osztották, a főbejárat előtti bokros, pados rész volt az alsósoké. Talán volt hinta is, ez már homályos, a hátsó rész, ahol kosárpálya meg röplabdapálya volt, meg a felsősöké. Oda nem is volt szabad menni, de ez a fiú ment, és mindenki őt kereste.

Felrúgtuk, feldobáltuk a labdát a tetőre, szomszédba. Találtunk téglatörmeléket, és azzal rajzoltunk a betonra. Volt egy baranckfa az udvaron, arra mászkaltunk fel. Meg egyszer kigyulladt valami a szomszédban, és ott kiabáltunk, hogy ég az iskola (nem égett). Meg egyszer az egyik gyerek meg lett szivatva reggel, hogy szombat van, menjen haza, és hazament

2022. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!