Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen élményeket szereztetek...

Milyen élményeket szereztetek az általános iskola alsó tagozatában?

Figyelt kérdés

1-4 osztály


Személy szerint egy olyan emléket őrzök ebből az időszakból, amikor új könyvtárosnő érkezett az iskolánkba. Egészen addig senki sem látogatta a könyvtárat, nem is tudtuk hogy van, szerintem be volt kulcsra zárva az a helyiség. Amikor viszont megérkezett a fiatal könyvtáros lány, és elterjedt, hogy nem visel melltartót - erről én magam is meggyőződhettem végül a kölcsönzéskor -, futótűzszerűen terjedt a hír az ált iskolás fiúk között, akik szinte mindannyian sorban álltak a könyvekért, még az olyan lurkók is, akikről köztudott volt, hogy nem szeretnek és alig tudnak olvasni: ők jobbára lapozós képeskönyveket kölcsönöztek aznap. A sorban állás és a könyvtári cédula kitöltése közben a nagy asztal mellett álldigálva fentről kukucskáltak be a szemtelen fiúk a szegény nő blúzába, mely ülés közben elnyílt és látni engedte a meleg kora tavaszi napon - amikor a falubéli kutyák már javában üzekednek -, azt, amit normál esetben melltartó fed el a kíváncsi tekintetek elől. Mindezek után aznap a fiú osztálytársaim a napköziben azzal töltötték az időt, hogy gombfoci, autóskártya és ping-pong helyett megvitassák a látottakat. Amikor aztán a könyveket vissza kellett volna vinni a könyvtárba, már korántsem voltak olyan lelkesek, ezért sok könyv hiányzott a leltárból, amiből kifolyólag sok diák értesítést kapott, legyen szíves visszavinni a kikölcsönzött könyveket a könyvtárba, - amiket immár egy tanárbácsi fog visszavenni a változatosság kedvéért - ellenkező esetben nem fog a tanév végén bizit, azaz bizonyítványt kapni.



2022. febr. 22. 12:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Mekkora kamugép vagy. 1-4. osztály? Semmit nem tudnak a nőkről még ők. A fiam 12 éves, konkrétan ott tartanak, hogy ciki egy lánnyal szóba állni. Dehogy fogja ő egy lánynak a melltartóját nézegetni.
2022. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
ők már majdnem 5. osztályosak voltak, a 4. osztály év végén
2022. febr. 22. 12:41
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Tudom mekkora egy ennyi idős gyerek. A fiam most 5. osztályos. Puskával játszanak a szabadidejükben, meg legóznak. Nem rohangálnak a lányok után, ahhoz még nagyon kicsik. Az osztályban vannak a fiúk meg vannak a lányok, és konkrétan a lányokra úgy tekintenek, mint valami bútordarabra, aki ott van, de ennyi.
2022. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Annyira emlékszem, hogy az egyik fánál rémtörténeteket meséltünk egymásnak, a folyosón egyszer cipővétel közben eldőltem és valaki rálépett a hasamra, ráestem térddel egy földből kiálló vascsőre és kellj fel Jancsit játszottunk az udvaron. Semmi más emlékem nincs
2022. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy már ötödikesek vagy hatodikosok lehettünk, nem emlékszem pontosan, de a lényegen nem változtat
2022. febr. 22. 12:52
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"akkor lehet hogy már ötödikesek vagy hatodikosok lehettünk, nem emlékszem pontosan, de a lényegen nem változtat"


De, nagyon is sokat változtat, mert amit leírtál, az nem egy alsós kisgyerek élménye... 5.-6. nagyon nem alsó...

2022. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy alsóban együtt megy a banda könyvtárba.
2022. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
jóm akkor: 1-6.
2022. febr. 22. 13:12
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem ilyen erotikus-romantikus megfogalmazást ne várj, de nekem rengeteg emlékem van erről az időszakról. Pár példa:

Imádtam a Sailormoont és folyton arról beszéltem és én voltam a világon a legboldogabb, mikor egy osztálytársam sailormoonos kártyákat hozott nekem; szerelmes voltam 2 fiúba, akik folyton meghúzták a hajamat én pedig megkergettem őket és féltékeny lettem, mikor "lecseréltek" és más haját kezdték el húzkodni; hogyan játszottuk a "sikálást"; hogy folyton megléptem hittanóráról; hogy egy cigányfiú gyakran ellopta az osztálytársai uzsonnáját; hogy amikor a templom kertjét újították fel (az iskola szomszédja), találtak pár régi koporsót és a koponyát, csontokat kirakták a munkások a suli kerítésére...;.... tudnám folytatni😅

2022. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ezt te vagy álmodtad vagy csak jól kiszínezted. Egy nap volt ott az a nő, aztán mindenki rohant? Nem hinném, hogy ekkora szenzáció egy nő, hogy mindenki mindent elfelejt és csak csorgatja a nyálát. De aranyos történet volt, főleg ezzekkel a "képeskönyvek, szemtelen fiúk, meleg tavaszi nap és tüzelő kutyák" szavakkal tarkítva :)
2022. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!