Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen élményeket szereztetek...

Milyen élményeket szereztetek az általános iskola alsó tagozatában?

Figyelt kérdés

1-4 osztály


Személy szerint egy olyan emléket őrzök ebből az időszakból, amikor új könyvtárosnő érkezett az iskolánkba. Egészen addig senki sem látogatta a könyvtárat, nem is tudtuk hogy van, szerintem be volt kulcsra zárva az a helyiség. Amikor viszont megérkezett a fiatal könyvtáros lány, és elterjedt, hogy nem visel melltartót - erről én magam is meggyőződhettem végül a kölcsönzéskor -, futótűzszerűen terjedt a hír az ált iskolás fiúk között, akik szinte mindannyian sorban álltak a könyvekért, még az olyan lurkók is, akikről köztudott volt, hogy nem szeretnek és alig tudnak olvasni: ők jobbára lapozós képeskönyveket kölcsönöztek aznap. A sorban állás és a könyvtári cédula kitöltése közben a nagy asztal mellett álldigálva fentről kukucskáltak be a szemtelen fiúk a szegény nő blúzába, mely ülés közben elnyílt és látni engedte a meleg kora tavaszi napon - amikor a falubéli kutyák már javában üzekednek -, azt, amit normál esetben melltartó fed el a kíváncsi tekintetek elől. Mindezek után aznap a fiú osztálytársaim a napköziben azzal töltötték az időt, hogy gombfoci, autóskártya és ping-pong helyett megvitassák a látottakat. Amikor aztán a könyveket vissza kellett volna vinni a könyvtárba, már korántsem voltak olyan lelkesek, ezért sok könyv hiányzott a leltárból, amiből kifolyólag sok diák értesítést kapott, legyen szíves visszavinni a kikölcsönzött könyveket a könyvtárba, - amiket immár egy tanárbácsi fog visszavenni a változatosság kedvéért - ellenkező esetben nem fog a tanév végén bizit, azaz bizonyítványt kapni.



2022. febr. 22. 12:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sem ilyen emlékeim vannak alsóból, hanem az, hogy a tanítónőm egy elmebeteg volt, és kicsinált idegileg. Amúgy ahogy beszélgettem később a volt osztálytársaimmal, nem csak engem. Volt pár kedvence, de az osztály nagy részével nagyon rohadék volt.
2022. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

hát nem csak egy napon volt ott az a könyvtáros nő, hanem több hónapig, vagy talán egy egész féléven át


tanárnénijeink között nem volt egy sem csinos fiatal nő, vagy inkább lány, ezért lehetett érdekes annyira a fiúknak


az is lehet hogy a gyakorlatát töltött ott, és főiskolás volt, ezt sajnos nem tudom

2022. febr. 22. 13:34
 13/26 A kérdező kommentje:

gyere velünk könyvtárba

kukkolhatsz a blúzába

így zárult a cicivizit

egy alsós sem kapott bizit

2022. febr. 22. 13:42
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Akkor alakult ki nálam szorongásos zavar, amivel a mai napig küzdök.

Az ofőnek mi voltunk az utolsó osztálya, idős volt már, és rettenet idegbeteg. Egyszer majdnem össze is esett, utána idegösszeomlással volt otthon. Végig kiabált az órákon.

Voltak rosszabb és jobb gyerekek is az osztályban, én az utóbbiakhoz tartoztam. Az nem volt baj, ha egy virgonc gyerek 200-al rohangált a padok között, rongált, kiabált a szünetekben, úgy tett, mintha nem történne semmi. De ha én nem ültem egyenes háttal az órán, a semmiből rámordított.

2022. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Tehát ehhez hasonló jelenetre kell gondolni a falusi kisiskola könyvtárában [link]
2022. febr. 22. 13:54
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Aha, életszerű. És senki nem mondta neki a tanári karból hát hónapon keresztül, hogy esetleg öltözzön rendesen. Hagyjuk már :)
2022. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Erről Micuka-szenszej jut eszembe, az DEARS anime sorozatból. :) Szanaszét röhögöm magam rajta. :D Csak 12 rész (4 órás egyben), nézze meg, aki akar egy ilyen tanárnő figurát látni. :P Indavideón feliratos.


Nos, kb 3 éves korig visszamenőleg a legtöbb embernek vannak emlékei, szóval bőség zavara... :)


Kérdező, most akkor 4. osztálytól hatodikig lehet sztorizni? Mert időközben ezt kommentelted, hogy inkább ötödik osztály körül...


Bírtam a magyartanárnőmet felsőben, viszont egyszer, mikor kiakadt az osztályra, az én rotring veruzám akadt a kezébe, és dühében odavégta a padomhoz. :D Persze -lévén rotring- szanaszét törtek benne a grafitbelek. De ez őt nem igazán zavarta. :)) Tegyük hozzá, osztályelső voltam akkoriban, szóval oka se volt, hogy az én tárgyaimat zúzza szét. :)) Még csak bocsánatot se kért tőlem, na sebaj.


Viszont, én nem volt am olyan rosszalkodó gyerkőc, mint az átlag, de azért én is elég eleven voltam, úgy hét éves koromtól olyan 11-12 éveskoromig. Kb 11-12 évesen sose felejtem el a tesi óra előtti KAVICS-focit a srácokkal. :D (Én is hímnemű.) Bár egy ízben valamelyik srác lendőlettel belerepült az üvegajtóba mondanom se kell, csupa vér minden, mentő kihív... Elég eszementek tudtunk lenni olykor, sajnos...


Kint a mezőn sokat "krosszoztunk" bicajjal, sokszor életveszélyesen. Akkoriban még nem volt szokás a bicikli sisak. Egyik haverom szintén a kórházban találta magát.


Hócsata a csajokkal! :D Juhí! Jól meg lehetett fürdetni őket a hóban, miközben visongtak. :P Élvezték ők is. :)


Egyik kislány mindig a házuk garázsa lefolyójánál pisilt, amikor kint jött rá, én meg nem tudtam még 9 évesen hogyan pisilnek a lányok, a kommunizmus alatt nem volt téma a szexualitás, felvilágosítás. Eléggé zavarban voltam, amikor megláttam.


Emékszem, amikor cicánk megellett, és olyan gondosan nyalogatta a pici cicáit... És ahogy dorombolt, meg bújtak hozzá cicizni a kicsinyei...


Aztán volt egy búvóhelyünk, elég sok volt a vad növényzet, burjánzott a város szélén, és votl egy salak pálya is, anak oldalát a drótkerítésen szintén benőtte a növényzet. Az volt bicajjal a bunkerünk, néha odakanyarodtunk, leraktuk a bicejt, és bekúősztunk a tüskés bozóüt alatt "tanácskozni". :)


Sokat bandáztunk, jártunk ki csatázni a mezőre a környék "ellenségét" felkutatni, majd imitáltuk a kardvívást velük. Akkoriban ment a tv-ben a Sandokan, indiánfilmek, meg ilyesmik, kalandfilmek, csaták, Shougun, és Bruce Lee: a karatefilmeknek nagy divatja volt.


A mai fiatalok szerintem nem is hallottak még arról, mi az a tengó. Nem tangó! tEngó! :P :) Régi szép idők...

2022. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy betegelméjű undorító féreg. Erotikus kisgyerekes sztorikra kíváncsi.
2022. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Az általad leírt sztori középiskolában igaz is lehet akár.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: fára másztunk, az volt az "űrhajó”, fogócskáztunk (rendőrnek hittük magunkat), bújócskáztunk, kincskereső térképet rajzoltunk, pókembereset, scooby doo-sat játszottunk.

2022. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Emlékszem hogy volt egy epilepsziás osztálytársam aki egyszer órán lett rosszul. Emlékszem egy tanárnőre aki hozzánk vágta az ellenőrzőt ha nem tetszett neki valami. Emlékszem a moslék menzára. Emlékszem a magyartanárra meg arra hogy egy évig tanultunk angolt, de akkoriban ez még ritka volt. Az orosz volt az általános. Emlékszem, hogy edzésen (egész napos sportiskolába jártam) vertek minket. Szóval minden szirszarra emlékszem.
2022. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!