Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűntudatom van mert a gyerekem...

Bűntudatom van mert a gyerekem nem hallgat a szép szóra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves bölcsődés, dackorszakos fiam van. (Régóta jár bölcsibe, nem az új környezet a gond nála.) Egyszerűen lesz@rja, ha valamit kedvesen, netán kicsit határozottabban kérek tőle. Olyanokat megenged magának, hogy elkezdi ütni a falat az éjszaka közepén, rugdosódik, elkezd játszani, és ordít, ha nem az van, amit ő akar. Az ha ott alszom vele, vagy ő alszik velünk, szintén nem működik, mert azt hiszi játék van, hiába mondjuk neki szépen, hogy nem. 3 órán át is nyugtathatom, semmi eredménye, de ha végül a kiabálást kell alkalmazni, meg a hangos beszédet, egyből megérti, hogy nincs rendbontás. Viszont ettől meg bűntudatom van.

Nappal egy fokkal jobb a helyzet, de a szép szó akkor se használ, ha épp valami hülyeséget csinál.


Nehéz munkám van, nekem sincs mindig hozzá órákig türelmem hogy szépen fegyelmezzem. Nektek mi vált be?


2021. dec. 2. 09:13
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20as, nekem is mondta az egyik bölcsis nevelő hogy ne foglalkozzak vele, mit szólnak mások az utcán, nehogy már emiatt maradjon neveletlen. Ő is így csinálta a saját gyerekével, be is szóltak neki hogy miert hagyja hisztizni, de ő nem foglalkozott vele.
2021. dec. 2. 14:50
 22/25 anonim ***** válasza:

Nekem is beszóltak, sőt olyan is volt, hogy valaki rendőrt akart rám hívni. 😂

Egy ideig be voltam feszülve, de már tojok magasról minden kéretlen tanácsra! Okoskodni könnyű, főleg a távolból, tartósan megoldani egy rossz helyzetet már sokkal nehezebb.

2021. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Az én fiam direkt az idegesítésre megy, 5x ültetem vissza, hogy nem csinálhatja meg, majd jó többet nem csinálom, és mikor elengedem vigyorogva megy vissza és azért is pl üti tovább az ajtó üveget.

A kedvence a tányér püfölése a kanállal, direkt figyelmen kívül hagytam, hogy mit reagál, elkezdett kiabálni, hogy anya szólj rám.

Kisgyermek neveló vagyok, ő a 3.gyerekem, de ilyen akaratos, dafke azért is csinálom kis teroristát nem láttam.

Kicsinek is ütött, mart szoptatásnál is, tehát pár hónapos gyerekről beszélek, a korai fejlesztő azt mondta vannak vehemens természetű gyerekek, a simogatás nem az erőssége, nagyon sokáig ütött mindenért is, foghattam én le a kezét, ha olyanja volt bevált, ha nem akkor nem. Tavasszal lesz 3 éves, vele eddig meglehetett beszélni a sírásokat, de mostanába mindent is akkarok van.

Csak is abból ért, ha keményítek, de sokszor az is olaj a tűzre.

2021. dec. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23-as, hogy alakultatok? Azért kérdezem, mert az én fiam most lesz 3 éves és tökugyanez... Nálatok bevált valami?
2022. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

23 vagyok sajnos nem, van hogy van 1-2 jó hete majd, egyszer csak úgy ébred, hogy semmit nem akar, csak azt amit nem kéne.

Van, hogy az segít, hogy mindenért megdicsérem, és elmondom milyen jó volt, tegnap, és milyen boldog voltam, és büszke hogy ilyen okosan viselkedett, de van hogy ez sem hatja meg.

2022. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!