Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűntudatom van mert a gyerekem...

Bűntudatom van mert a gyerekem nem hallgat a szép szóra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves bölcsődés, dackorszakos fiam van. (Régóta jár bölcsibe, nem az új környezet a gond nála.) Egyszerűen lesz@rja, ha valamit kedvesen, netán kicsit határozottabban kérek tőle. Olyanokat megenged magának, hogy elkezdi ütni a falat az éjszaka közepén, rugdosódik, elkezd játszani, és ordít, ha nem az van, amit ő akar. Az ha ott alszom vele, vagy ő alszik velünk, szintén nem működik, mert azt hiszi játék van, hiába mondjuk neki szépen, hogy nem. 3 órán át is nyugtathatom, semmi eredménye, de ha végül a kiabálást kell alkalmazni, meg a hangos beszédet, egyből megérti, hogy nincs rendbontás. Viszont ettől meg bűntudatom van.

Nappal egy fokkal jobb a helyzet, de a szép szó akkor se használ, ha épp valami hülyeséget csinál.


Nehéz munkám van, nekem sincs mindig hozzá órákig türelmem hogy szépen fegyelmezzem. Nektek mi vált be?


2021. dec. 2. 09:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

Mégegyszer hangsúlyozom, Kérdező. A parancs az parancs. Az ordibálás idegbetegség. A kettő nem ugyanaz. A parancs kell.

A gyereknek szüksége van a határokra, még ha ő nem is ezt gondolja.

2021. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
#8-as vagyok, az a baj, hogy a kötődő nevelést sajnos sokan rosszul értelmezik. Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek korlátok. Vannak és ezeket a korlátokat valamilyen módszerrel be kell tartatni. A kötődő nevelésben sem vagytok barátok,legalábbis addig nem, amíg le nem fektettétek az alapokat. Ha azok megvannak, akkor majd tiniként lehettek már "barátok" . Ha most jól csináljuk, akkor elérjük azt, hogy tiniként nem kell kiabálni, tiltani, veszekedni, elég lesz megbeszélni, vitázni: pro és kontra érvekkel, bízni fog bennünk, támaszkodni fog ránk és a véleményünkre, de ehhez az kell, hogy egyértelműek legyenek a határok és a következmények is, ha nem tartja be őket, de mindig, MINDIG legyél ott neki védőhálónak, hallgasd, meg figyelj rá, játsz vele. Az én értelmezesemben ez jelenti a kötődő nevelést.
2021. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen egyet értek veled. Csak sok ismerősöm ráhagyja a gyerekére ezeket a rosszalkodásokat, mert még gyerek... hát igen, de aztán majd jön az a pont, amikor már tényleg nagyon nehéz lesz ezt visszafordítani. Már én is néha ezt érzem, mert eddig kedves módszerekkel próbálkoztam, de talán még nem reménytelen.
2021. dec. 2. 10:38
 14/25 A kérdező kommentje:
Meg még a másik módszerük hogy napi 2-3 órákat hagyják őket tabletezni ilyen fiatalon, mert addig nem rosszalkodnak. Nálunk eleve nincs is kütyü, se tévé, de amúgy nem is érdekli.
2021. dec. 2. 10:41
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék vele minden nap játszótérre, vagy programra. Oké, azt szeretnétek, hogy fáradjon le. De ő lehet, hogy szeretne csak veletek lenni, nem másokkal játszani, másokat kerülgetni a játszótéren. Talán csak arra vágyik, hogy hárman otthon játszatok, házimunkát csináljatok, könyvet lapozzatok, bármi. Lehet, hogy lenyugodna attól, hogy egyből hazamentek bölcsi után.

Az én fiam is teljesen felpörög este, mikor az apja hazaér, be nem áll a szája, produkálja magát, mindennel akar játszani. Ilyenkor kihasználja, hogy végre együtt vagyunk, mert a nap egy részében ugye nem voltunk együtt.

A feszültséget, idegességet, gyomorgörcsöt is érzi rajtad, ami őt is frusztrálja, kezelhetetlenebb, mert nem érti a helyzetet, így egymást hergelitek tovább. Pici még, nyílván nem tudja elmondani, miért viselkedik így.

Remélem, nem veszed bántásnak, amiket írtam.

Én első körben a délutánon változtatnék, szerintem fog változni a dolog.

2021. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem veszem bántásnak, dehogy. Voltak olyan hetek is, amikor rögtön hazamentünk, sajnos akkor is pont ugyanezt tapasztaltam. Most is inkabb az van hogy heti 3x megyünk valahova, mivel rossz idő van. Alvas előtt igyekszem is, hogy már ne legyen semmi aktív elfoglaltsága.
2021. dec. 2. 11:55
 17/25 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem semmi nem fog segíteni.Vagy elcseszted az elején,vagy ilyen a természte.Ezt az időszakot át kell vészekni.
2021. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél évesen nem ő enged meg magának olyanokat. Dackorszak....te írtad. Olvass csak utána, hogy az mit jelent. Fiam is ennyi idős,ő sosem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban..de ez van. Ezt fogadtam el. A hisztikre meg annyit,hogy sokszor Üvöltök vele....emberből vagyok,elfogy a türelmem nekem is. Ha kell,órákig játszuk ezt. Nem fog tanulni abból, ha bűntudatosan leülök mellé és azt mondom,hogy bocsánat ha anya mérges volt rád. Nem lesz lelkibeteg ha igy kell megtanulnia mit szabad és mit nem
2021. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok anyukák. Első gyermek nálunk is, most lett egy èves ès ahogy látom akaratos lesz ő is. Nagyon szimpatikusakat ìrtál kedves 8-as. Èn is egyet èrtek az effajta nevelèssel, minèl hamarabb korlátok kellenek,a 2 èves már bőven feszegeti a határait. Na de itt jön az èn kèrdèsem. Hogy nèz ez ki a gyakorlatban? Tehát, ha a számolòs verziòra sem hallgat a gyermek ès folyton kijön a szobájábòl, ágyábòl? Okè, 2x apa visszaviszi ès határozottan rápirìt, de ha ez sem használ? Az èjszaka kellős közepèn beállitom a sarokba? Vagy mit lehet ilyenkor tenni? Bocsánat, hogy belekèrdeztem a kèrdèsedbe :)
2021. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#8as vagyok, nem volt sarokba állítás, csak nem 2x vitte vissza, hanem 22x és ha a kérés nem segített, akkor már ráparancsolt. (nem kiabált, csak erélyesebb volt). Ezért is írtam, hogy pokoli egy hét volt, mert pl az első éjjel 42x kellett visszavinni, a 3. nap 22x, a 7. napon már csak 2x próbálkozott. És igen, közben sírt és hisztizett, de nem foglalkoztunk vele, nem pátyolgattuk, mert akkor ő nyert.

Nálunk gond volt a játszótérről hazaindulással is. Egy ideig könyörögtem szépen, de magasról tett rám. Aztán szóltam neki egyszer, kétszer, harmadjára kézbe vettem és hazáig cipeltem. Közben iszonyatos műsort csinált, főleg ha az utcán volt közönsége. 1 hónapig jártunk így haza, mire megszületett a mindenki számára jó megoldás: ha szólok neki, hogy indulunk, akkor gyorsan minden játékkal játszhat még egyet (ami összesen kb 5-10 perc) , és utána magától megy a kijárat felé.

Tudom, hogy ez a mai világban nagyon radikálisnak tűnik, nekünk is fáj a sírását/hisztijét hallgatni, de ha mindent megengedünk neki, elveszünk.

Most ott tartunk, hogy okos, ügyes nagylány, a legtöbb dolgot már meg lehet vele beszélni és tudja, hogy ha valamiben dacol, akkor annak nem lesz jó vége.

Nem tudom, hogy ennél a kérdésnél említette-e valaki a Szuper Dadus sorozatot, de tényleg érdemes belenézni. Nagyon jó ötletei/tanácsai vannak hiszti/dac kezelésére.

2021. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!