Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bűntudatom van mert a gyerekem...

Bűntudatom van mert a gyerekem nem hallgat a szép szóra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves bölcsődés, dackorszakos fiam van. (Régóta jár bölcsibe, nem az új környezet a gond nála.) Egyszerűen lesz@rja, ha valamit kedvesen, netán kicsit határozottabban kérek tőle. Olyanokat megenged magának, hogy elkezdi ütni a falat az éjszaka közepén, rugdosódik, elkezd játszani, és ordít, ha nem az van, amit ő akar. Az ha ott alszom vele, vagy ő alszik velünk, szintén nem működik, mert azt hiszi játék van, hiába mondjuk neki szépen, hogy nem. 3 órán át is nyugtathatom, semmi eredménye, de ha végül a kiabálást kell alkalmazni, meg a hangos beszédet, egyből megérti, hogy nincs rendbontás. Viszont ettől meg bűntudatom van.

Nappal egy fokkal jobb a helyzet, de a szép szó akkor se használ, ha épp valami hülyeséget csinál.


Nehéz munkám van, nekem sincs mindig hozzá órákig türelmem hogy szépen fegyelmezzem. Nektek mi vált be?


2021. dec. 2. 09:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Kérdés: miért nem alszik éjjel. Mit szoktatok este csinálni, mit vacsorázik?
2021. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bölcsi után jatszoterezunk minden nap, hogy fáradt legyen, vagy elmegyünk vmi programra. Vacsorára kenyeret, zöldségeket, sonkát. Ezt is lefekvés előtt 2 órával. De mindig is bulizott éjjel, mindig is rossz alvó volt, de most már elegem van belőle hogy lassan 3 éve nem aludtam át egy éjszakát, és mellette dolgozzak is.
2021. dec. 2. 09:25
 3/25 A kérdező kommentje:
Én nem ismerem azt az érzést hogy milyen úgy lefeküdni aludni, hogy ne legyen gyomorgörcsöm, hogy vajon mikor ébred a gyerek, és fogok-e 4-5 óránál többet aludni. Szóval olyan csodababák szülei inkább ne válaszoljanak, akiknek a gyereke már 6 hetes korától végigalussza az éjszakát, mert nekik szerencséjük volt.
2021. dec. 2. 09:46
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Manapság miért ilyen töketlenek a szülők? Nem megbántani akarlak, komolyan kérdezem, nem te vagy az egyetlen az ismeretségi körömben, aki nem tudja mit kezdjen a gyerekével. Amíg szót fogad, happy minden, aztán ha erélyesebben kéne fellépni, megáll a tudomány, mert a szülőnek bűntudata lesz, mert rászól (WTF?) a gyerekére.


Te amúgy hogy képzelted el a gyereknevelést? Szépen megkéred és csinálja amit mondasz, mint a kisangyal? Erre az esély kb. 0 még a legszentebb gyereknél is. Sógornőmnél is csak valami lepkefingnyi üntyüm-püntyüm van, a gyerek pedig egy katasztrófa.


Igenis keményen bele kell állni a dologba. Elmondod kb. kétszer szépen, ha nem csinálja, közbe kell avatkozni. Ha mindig azt látja, hogy anya végletekig türelmes, akkor az őrületbe kerget majd mindenki mindenkit.

A szülő a főnök. A szülő az, aki előre tud tervezni, aki látja az összefüggéseket, következményeket. A gyerek pedig az, aki örökké feszegetni fogja a határokat, és próbálgatja, meddig mehet el nálad. Minél messzebb van ez a határ, annál nagyobb hülyeséget csinálhat.


Ha a lányom ilyet merne csinálni éjszaka, nagyon rosszul járna utána, és ezt ő is tudja, pontosan tisztában van azzal, meddig mehet el nálam. Én is rá szoktam dörrenni, és nem érzem magam rosszul miatta, mert abban a pillanatban arra van szükség. Ettől, bármilyen trendi is most, semmilyen lelki sérülést nem szenved; kemény vagyok vele, de nincs az, amit ne tennék meg érte.


A mit tegyél kérdésedre válaszolva: legyél határozott és következetes! Tisztázd le magadban, mit vársz el a gyerektől, milyen viselkedést akarsz tőle látni, ha nagyobb lesz, és kezdd el abba az irányba terelni a határok felállításával. Találj ki egy büntetési módszert, nekünk pl. a sarok vált be. Ha rosszul viselkedik a lányom, megy a sarokba, ott kiengedi a feszültséget, ha megnyugodott, megbeszéljük, mi volt a hiba a viselkedésében.

Tudom ajánlani a szuperdada sorozatot is, fent van youtube-on, hátha tudsz belőle ötletet meríteni.

2021. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
De most az a kérdés, hogy büntudatod van? Én biztosan leorditanám a fejét ha éjjel nem hagyna aludni és nem lenne bűntudatom. Az emberek alszanak éjjel, most kellene neki ezt megtanítanod, semmi baja nem lesz ha erélyesen szólsz rá.
2021. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
"Olyanokat megenged magának". Nem. Te engeded meg neki.
2021. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

#1 válaszoló vagyok. Nem lehet, hogy már nem kellene délután aludni? Ritka, hogy ilyen korán nem igénylik már, de nem lehetetlen.

Masik tippem: túlpörög. Bölcsi utan már legyen csendes az este. Ne kütyüzzön ne tévézzen. Semmi ami felpörgeti az idegrendszerét. Esti kakaózás, ha van, azt is el kell felejteni.

Harmadik tipp: #4 válaszoló nyers volt, de teljes mértékben igazat adok neki. Parancsolj rá, ami nem egyenlő a kiabálással. Lássa, hogy te vagy a rendszergazda. A szabályokat te fektesd le.

2021. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

A lányom is rossz alvó, neki 2 évesen volt egy ilyen korszaka, de apa rövidre zárta.

Lefektettük, elmondtuk neki a mesét, még 10 percet mellette ültünk, puszi és akkor kezdett volna a balhéba: játszani akart, dobálta magát, rugdosta a falat, folyton ki akart szökni a szobájából a nappaliba...és ezt így éjfélig. 1-2 alkalommal még bevettük a hülyesegeit, de gyorsan elegünk lett belőle.

Apja altatta, puszi és kijött a szobájából. (lámpa lekapcs) Néhány napig ment a cirkusz, sírás,a gyerek folyton ki akart szökdösni a szobájából, de a férjem mindig higgadtan visszavitte az ágyába, betette és közölte vele, hogy most alszunk. Pokoli egy hét volt, szerintem senki sem aludt a lépcsőházunkban, de egy hét után rájött a gyerek, hogy ennek így nincs értelme és belenyugodott abba, hogy mostantól aludni kell. Azóta nincs vele gondunk.

Ha bűntudatot van a kiabálás miatt, próbáld meg bevezetni a számolós szabályt: szépen megkéred, hogy csináljon meg valamit, ha nem akarja, mégegyszer megkéred, de akkor már jelzed, hogy számolni fogsz 3-ig és ha addig sem történik semmi, akkor szankciók lesznek. Ha nem reagál rá,akkor tényleg valósítsd meg a "büntetést", a lényeg, hogy ne csak üres fenyegetés legyen, mert akkor semmi tiszteleted nem lesz. Hidd el, csak kicsik, de nem hülyék, gyorsan megtanulja az ok-okozatot és néhány alkalom után működni fog a számolós rendszer.

2021. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy rá van parancsolva, befogja, befejezi a hülyeséget. Csak bánt, hogy így kell, na.

Ezért kérdeztem, van-e más módszer, de ha nincs, akkor ez van. Én se szeretném, ha 5 éves korára egy zsarnok legyen, de nem gondoltam, hogy ilyen módszerrel kell fegyelmezni. Mellesleg honnan kellett volna ezt előre tudnom, nem volt még gyerekem, és a csapból is a kötődő nevelés, meg ezek folynak. Sok helyen a gyerek a főnök, igen, én nem akarom, hogy nálunk ez legyen, de nem gondoltam, hogy ezt így kell elérni. De akkor megpróbálom ezt letisztázni magamban, és erélyesebb lenni vele, hogy érezze, nem fogom megszánni egy pillanatra se, ha rossz volt.

2021. dec. 2. 10:14
 10/25 A kérdező kommentje:
8as, egy az egyben ezt csináljuk mi is, már látunk valami javulást. Köszi a számolós tippet.
2021. dec. 2. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!