Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerektartás mit tartalmaz?...

A gyerektartás mit tartalmaz? Mármint tényleg mindennek a felét állnom kell?

Figyelt kérdés
Nem kevés gyt. fizetek. Elég nagylábon él az exnej,és még az összegen felül állandóan követelőzik. Szerinte ha vennie kell valamit a suliba q gyereknek, annak a felét állnom kell. Azt mondta a rezsije feléért is nekem kell felelni (az új férjével él). Úgy fogalmazott,mivel az én gyerekem is,feleződnek a költségek. Rendben,hogy az én gyerekem is, de akkor miért fizetek havi X összeget? (Rengeteget itt a gyerek, de ezt most hagyjuk. )
2021. okt. 17. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
A gyerektartás kötelező, a többi csak opcionális.
2021. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a megítélt összeget kell fizetned.
2021. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mást nem kell fizetned a megítélt összegen kívül. Az arra van. Az másik dolog, hogy ha nálad van, veszel neki mondjuk egy pulcsit, vagy elviszed moziba. Mert csak a gyereked, de az hogy minden xarnak PLUSZBAN elkeri az árát…SEMMI joga hozzá. Ne hagyd magad. Akkor sem, ha fenyegetőzik. Semmit nem tehet ellened.
2021. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Hivatalosan azt kell fizetned, amit a bíróság megítélt. Morálisan kicsit bonyolultabb a kérdés. Mondjuk vannak a gyerekek, ők konkrétan kerülnek 100 pénzbe, és ebbe beleszámoltuk a kajájukat, a ruhájukat, hogy miattuk nagyobb lakás kell, magasabb a rezsi... Ha fele-fele időt az apjuknál illetve anyjuknál töltik, akkor illik fele-fele módon fizetni (feltételezve persze, hogy mindketten egyformán keresnek). Ha viszont alapvetően az anyjuknál vannak, az apjuk kéthetente egy hétvégére viszi el őket, akkor azért durván el lehetne tolni az arányokat, hiszen az anyjuk vigyáz rájuk, főz nekik, mos rájuk... azt ha hirtelen kiszámolod, mennyi munkaóra, akkor simán állhatnák szerintem akár 20-80%-ban a felmerülő költségeket, és még mindig arról beszélünk, hogy egyforma a fizetésük.

Ha ehhez még az is hozzájön, hogy valamelyikük lényegesen jobban keres, akkor az még jobban megbonyolítja a számolást.

Amit viszont nem szabadna figyelembe venni: hogy van-e bármelyik félnek új párja, illetve az mennyit keres. Ennek ugye semmi köze a dologhoz.

És ugye a rezsi fele is túlzás, ha együtt lakik az új párjával, azt már nem is tudom hirtelen kiszámolni.


De azért konkrétan kérdező: hány gyerekről van szó, és mennyi gyerektartást fizetsz?

2021. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A volt nejem többet keres nálam. Ő azt állítja nem elég neki az egy gyerekre a havi 65 ezer,amit utalok. Elvileg neki is kellene költenie rá saját zsebből.
2021. okt. 17. 21:05
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Komolyan havi 65 ezret utalsz? Az elég sok az átlaghoz képest. Van aki csak 30-at tud utalni, annyit vonnak tole.

Ne hallgass a volt nejedre. Csakis akkor adj a gyereknek ezen felul barmit is, ha nalad van, vagy unnep van, igy biztos, hogy ra lesz koltve, nem pedig masra.

Mint mondtuk, SEMMIT nem tehet ellened. Max a gyerek fejet tele beszeli, de jogilag semmi mast nem kell nyujtanod.

2021. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában 20 százalékot vonnak. Ha 300-at keres, akkor 60.
2021. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Havi 65 ezerből én az egyetemi koliban is megélek, ne nevettess.
2021. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Hiaba van nyolcas leszazalekolva, en havi 20-at fizettem a kolimert, 40-et megelhetesre. Ez volt minden penzem, otthonrol semmit nem kaptam, egy mososzert sem, tehat onalloan ceruzaktol kezdve gumicsizmaig, egyeb ruhakig, kajan keresztul a kozmetikusig minden ebbol ment. Es ez 2 eve volt.

A feleseged meg nalad is tobbet keres, ferje is van mar. Hagyd rá. Csak fenyeget, zsarol. Nincs joga meg tobb penzt kerni, igy is el tudja latni a gyereketeket.

Mint mondtuk, ne engedj.

2021. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, te mennyit nőttél egy hónapban? Milyen különórákra, fejlesztésre jártál? Hova kellett anyukádnak fuvaroznia egy csomó benzinnel? Szükséged volt korosztályodnak megfelelő programokra? Osztálypénz befizetésére? Ebédbefizetésre havi 15ért akkor is, ha nem eszed meg? Iskolai programokra? Sportra?


Nálunk a sulikezdés 100at elvitt, majd mindent befizetni szeptemberben még 50et. A gyerekek állatkertben is voltak, meg busszal kirándulni, meg esznek.


Hogy érted kérdező, hogy rengeteg itt a gyerek, de ezt most hagyjuk?


Több gyereked van, vagy az itt válaszolgatókra célzol?

2021. okt. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!