Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora eséllyel torzul egy...

Mekkora eséllyel torzul egy gyermek személyisége, ha egyik szülőjének igazolt személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

A bíróság nemrég nekem (apa) ítélte 7 éves kislányom felügyeleti jogát, akit az anyja 4 éve próbál elzárni előlem a kapcsolattartás akadályozásával. Az anyánál az igazságügyi pszichológus és elmeszakértők paranoid-nárcisztikus-hisztrionikus személyiségzavart diagnosztizáltak, és alkalmatlannak találták a gyermekünk nevelésére, de ettől függetlenül már maga a kapcsolattartás-akadályozás is veszélyeztető tényezőnek minősül, és sajnos az utóbbi 2 és fél évben semmilyen kapcsolatom sem volt a kislányommal.


Attól félek, hogy a gyermekemnél az anya beteg személyiségszerkezete miatt már elindulhattak olyan folyamatok, amelyeket később már nehezen vagy egyáltalán nem tudok helyes irányba terelni.


Kinek van tapasztalata ilyesmivel? Mennyire lehet jogos a félelmem? Mennyire lehet egy már 7 éves gyereknél az addigi feltételezhetően rossz nevelést (ennek minőségét egyébként nem ismerem, csak az anya rossz pszichés állapotából indulok ki) helyrehozni?


A lányomhoz egyelőre nincs hozzáférésem, mert az anyja nem hajlandó átadni nekem, tehát kénytelen leszek végrehajtást kérni.



2021. jún. 25. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Minél elöbb vedd magadhoz a gyereket és menj vele gyerekpszichológushoz. Ö segít a gyereknek feldolgozni az eddig ért traumákat, segít beilleszkedni az új életkörülményekbe, és ha fennáll valamilyen probléma, akkor arra is keres megoldást veled meg a gyerekkel közösen.
2021. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Az apai nagyanyám igazoltan skizofrèn és mániás depressziós volt, ráadásul a válásul után nála maradtak a gyerekek, mert a nagyapámnak eszébe se jutott, hogy ilyen körülmények esetén nála talán jobb helyük lenne.

Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lehetett apukámnak, és abban is, hogy nyomot hagyott a személyiségén, de konkrétan ő a legjobb ember a világon, akit ismerek, senki meg nem mondaná róla, ő pedig nem emlegeti. Ha nagy ritkán szóba hozza, az derül ki, hogy nagyon szerette az anyját, a dolgait pedig már gyerekként is kívülről nézte, mint egy idegen. Belül biztos, hogy megvoltak a maga harcai, de arról nem beszél.

2021. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen ez a célom, de a kislányom átvétele nem rajtam múlik. Az anya nem hajlandó együttműködni, ezért muszáj lesz végrehajtást kérni, azaz a végrehajtó megjelenik nála majd a gyámhivatal embereivel és rendőrökkel. Nem lesz kellemes élmény a kislányomnak - ha egyáltalán sor tud kerülni majd minderre, és anyuka nem kezd el menekülni. :(
2021. jún. 25. 15:23
 4/18 A kérdező kommentje:

@2


Köszönöm a választ, ezt lényegében biztatásnak veszem. Ezek szerint van esély arra, hogy a kislányom valamilyen szinten ellen tud állni a rossz szülői mintának. Nyilván én sem vagyok hibátlan, de próbálok majd annyi szeretetet és odafigyelést adni neki, amennyit tudok. Persze túlzások nélkül.

2021. jún. 25. 15:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm anyukája bipoláris személyiségzavaros, nagyon durva dolgai voltak a depressziós időszakaiban, még öngyilkosságot is megkísérelt. Barátnőm személyiségén látszottak ennek a nyomai kicsi gyerekként, viszont ő kitört ebből és összeszedte magát, ma már teljesen normális, átlagos felnőtt.

Még nem késő helyrehozni az esetleges hibákat ha innentől egy kiegyensúlyozott környezetben fog élni, de mindenképpen kerüljön hozzád a gyerek minél hamarabb és utána próbáld meg mindenáron megakadályozni, hogy az anyja manipulálja, ugyanis erre kísérletet fog tenni ez szinte biztos. Kitartást, nehéz időszak elé nézel, de minden rendben lesz, így lesz a legjobb a kislánynak, nárcisztikus anya mellett felnőni igazi pokol.

2021. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Talán nem full nárcisztikus az anya, de vannak ilyen jellegű személyiségjegyei, amelyek megütik a személyiségzavar szintjét. Nála ez keveredik más típusú jegyekkel is.


Szerencsére csak felügyelt kapcsolattartást engedélyzett neki a bíró, amit maga a szakértő javasolt, így anyukának kéthetente egy órája lesz, hogy egy családsegítő jelenlétében manipulálja a gyereket, ha tudja.

2021. jún. 25. 15:48
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Ezt nem lehet így megítélni, lehet, hogy semmi nyomot nem hagy rajta. Nehezen tudom elhinni, hogy teljesen alkalmatlan lenne gyereknevelésre, mivel már 7 éve neveli. Téged viszont nem is nagyon ismer szegény kislány, szerintem sokkal nagyobb trauma ha elveszik az anyjától és rábízzák a számára idegen apára.
2021. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
7: akkor guglizd be hogy “nárcisztikus anya”. Jó olvasgatást! :)
2021. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
78%
Én úgy tudom, hogy az önkép alapja kb. 6 és 10 éves kor között alakul ki. Amely hatások érik a gyereket ebben az időszakban, azok fogják meghatározni, hogy felnőttként mennyi önbecsülése lesz, hogyan fogja saját magát értékelni, mennyire lesz képes harmóniában élni saját magával és a világgal. (Ha jól emlékszem, ezt Bagdy Emőke mondta egyszer.) Vagyis ha a gyerek 7 éves, akkor pont most kell megakadályozni, hogy sok időt töltsön az "anyjával". Mert ha most súlyos sérüléseket szenved az önképe, akkor meglehet, hogy később, felnőtt korában még egy több évig tartó pszichoterápia sem lesz képes rendbe tenni azt.
2021. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

@7


"Nehezen tudom elhinni, hogy teljesen alkalmatlan lenne gyereknevelésre, mivel már 7 éve neveli."


Semmit nem konyítasz a témához. Tehát szerinted azért alkalmas a nevelésre, mert ő neveli 7 éve, és a kapcsolattartások ok nélküli akadályozása meg a torz személyiségszerkezet nem számít? No comment.


"Téged viszont nem is nagyon ismer szegény kislány, szerintem sokkal nagyobb trauma ha elveszik az anyjától és rábízzák a számára idegen apára."


3 éves koráig az apja tudtam lenni a kislányomnak, utána az anya miatt nem. Tehát viszont hagynád a gyereket a bántalmazó környezetben. Ismét csak no comment.


Megkérlek, hogy te ide több hozzászólást ne írjál! Köszi.

2021. jún. 25. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!