Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor játszott a gyereketek a...

Mikor játszott a gyereketek a játszótéren?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz másfél éves a kisfiam. Egy ideje járunk játszótérre, de állandóan megy más után, legyen az felnőtt, gyerek. Csimpaszkodik rá másokra, mutatja nekik, hogy vegyék fel. Mindig más játéka kell neki, vagy megy oda a padokhoz más cuccaihoz és akarja pakolni őket. Fog ez változni? Nem is szeretek menni, csak ha üres, de sajnos muszáj, mert társasházban lakunk.

2021. máj. 12. 08:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6%

Ha mar 1 évesen nem bírsz vele, mi lesz késöbb?!

Ha ott allsz mellette, nem értem hogy törtenhet ez meg...

Ha latom, hogy elindul valahova, megfogom a kezét és mutatok mást. Ha nem, akkor felveszem azt elviszem.


Ha most nem terelgeted, mert akaratos, vagy mert felesleges ugysem erti, vagy mert nem tudod, hogy akarod tulelni vele késöbb pl a dac korszakot?!

2021. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne is foglalkozz a szuperanyák szuper szófogadó gyerekeivel.


Az enyém is ezt csinálja, én úgy oldottam meg, hogy összebarátkoztam pár másik anyával, így nem baj ha a fiam odamegy játszani az ő gyerekeikhez, vagy odamegy a másik 2 anyukához egy extra ölelésért. Idegenekhez, táskában turkálni nem engedem, de nálunk ez így bevállt.

Most tanítgatom, de nem akarok árnyekként a nyomában lenni és kontrollálni a játékát, ugyanis az nem helyes, ne helikopterkedjünk.


Amíg ilyen nyitott és extra barátkozós addig terelgetem, a baba baráti társasággal bedobjuk a játékokat a közösbe, aztán hagyjuk őket játszani, ha a másikéval akkor a másikéval, amíg az nem baj a másiknak.


Amit nem szabad neki az megenni a szutykot a földről, bántani mást (akaratlanul, még tanulja, hogy mi a különbség a simogatás és a csapkodás között), turkálni mások táskájában. Mást mindent megengedek hiszen játszani mentünk nem kutyát trenírozni.

2021. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Megint itt a sok tökéletes anya a tökéletes gyerekükkel. Mert ők aztán tudnak gyereket nevelni mindenki más meg b.lfasz. Köszöntük a kommenteket.

Az én fiam is volt, hogy felvetette magát mással. Hamar elhagyta hál istennek. Bár most meg ha idegent lát a fenekembe bújik. Ez se jobb, hogy ennyire tart mindenkitől.

A játékok mindig az kell neki is amivel épp más játszik. Pedig sokat vagyunk gyerek tarsaságban, mindig mondom neki, hogy most azzal más játszik, adok neki mást nem érdekli, elhúzom, megbeszéljük. Egyszer majd megtanulja. Addig meg mindig eljátszom ugyan azokat a köröket. Ugyan ez a lökdösődés is mert ő már azt is csinálja. Persze rászólok, elmagyarázom, megbeszéljük. De egyik miatt sem fogom hazarángatni. Így tanul.

2021. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!