Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor játszott a gyereketek a...

Mikor játszott a gyereketek a játszótéren?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz másfél éves a kisfiam. Egy ideje járunk játszótérre, de állandóan megy más után, legyen az felnőtt, gyerek. Csimpaszkodik rá másokra, mutatja nekik, hogy vegyék fel. Mindig más játéka kell neki, vagy megy oda a padokhoz más cuccaihoz és akarja pakolni őket. Fog ez változni? Nem is szeretek menni, csak ha üres, de sajnos muszáj, mert társasházban lakunk.

2021. máj. 12. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
1 éves volt a kislányom amikor elkezdtünk a játszótérre járni, eleinte a hinta és a homokozó érdekelte csak de fokozatosan mindennel elkezdett játszani.
2021. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

1évesen kezdtük mi is, szinten hintával, homokozóval.

Sosem ment oda másokhoz (hacsak nem ismerőshöz) sosem akart maseval játszani.

2éves, azóta sem változott, csak már több dologgal játszik.

2021. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mit csináljak vele? Mondom neki, hogy nem szabad másét elvenni, nem pakolhat le, az nem az övé, de egyik fülén be, a másikon ki. Ettől meg agybajt kapok, hogy mindenkihez megy oda és kéredzkedik fel, simán el lehetne lopni.
2021. máj. 12. 09:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek integet, aki jön velünk szembe.
2021. máj. 12. 09:05
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Én pl 1méterre nem hagytam elmenni, folyamat a sarkában voltam. Így esélye nem lett volna ilyenekre, mert ott vagyok és megakadajozom.


Mondjuk én nem ezen okok miatt "követtem", hanem mert kb a 2m-es csúszdára is zokszó nélkül felmaszott volna egy pillanat alatt.

2021. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is a sarkában vagyok, de állandóan megy másokhoz, olyankor semmi nem érdekli.
2021. máj. 12. 09:12
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Ott vagy mellette, ha látod hogy megindul más idegen holmija felé, szépen megfogod a kezét, és eltereled a másik irányba.

Nem is értem miért várod meg azt a pillanatot, hogy odaérjen a padhoz, ahol idegenek ülnek, vagy tartják a táskáikat.

2021. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát az nem működik, hogy eltereljem más irányba. Se hall se lát, abban a pillanatban fordul vissza és vissza és vissza. Nem csak az a probléma, hogy a padhoz odamegy, hanem mindenkihez. Semmi és semmi nem érdekli, nem lehet elterelni a figyelmét, csak menne és menne mindenkihez. Abból áll az egész játszóterezés, hogy terelgetem el másoktól, kb semmi sikerrel.
2021. máj. 12. 09:31
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Ha ott vagy mellette, akkor megfogod a kezét, felemeled, arrébb teszed és el mondod neki, hogy nem szabad. Egy idő után megtanulja. Ennyi. Nem kell ezen problémázni.

Ha ez nem sikerül, akkor mégsem vagy mellette.

Nekem is állandóan a gyerekem sarkában kellett lennem, mert ő meg félt mindenkitől, meg kellett tanítani játszani, barátkozni. Magyarul, ha valaki/valami érdekelte, akkor bátorítottam, hogy menjen oda, ha a nagyobb gyerekek számára nyomulósan közeledtek, akkor tompítottam a félelmét. Elmondtam neki, hogy nincs baj, csak játszani akarnak vele és megmutattam neki, hogyan játszhat másokkal. 1 év után gond nélkül elengedném egyedül futkározni mert megtanulta a "szabályokat". (neki elég hosszú időbe telt)

Na, nálatok is ez a helyzet, csak pont fordítva.

Kicsi még, nem tudhatja, hogyan kell viselkednie, de te azért vagy ott, hogy megtanítsd.

(u.i. Sohasem értettem, ezt a mellette vagyok, de ezt és ezt mégis megcsinálja. Mint pl múltkor az anyuka, hogy mindig a lánya mellett van a játszón, de arra azért van ideje a kislánynak, hogy más gyerekét püfölje több alkalommal is.)

2021. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Én is utáltam sokáig játszótérre menni, mert enyém is kb minden gyerekkel barátkozni akart,mindig az kellett neki is mint a másiknak, hiába vittünk magunkkal egy rahedli játékot.Mondjuk nálunk nem karótnyeltek a felnőttek,meg kisebb nagyobb eltéréssel ugyanolyan korú gyerekek vannak a játszótéren is,így kb mindenkinek ugyanaz volt a problémája, fel se tűnt köztük az én gyerekem.

Valóban azért vagy, hogy megtanítsd neki, hogy mit lehet mit nem.Ez csak a kezdet nálatok is, minél többször vagytok kint annál jobban megszokja maga körül a gyerekeket és hogy, hogyan is illik viselkedni.Persze csak ha következetesen mindig ugyanazok a szabályok.

2021. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!