Mennyi időt töltenek a kisgyermekeitek rokonoknál? Mennyi a túl sok?
3 éves kisfiam van. A húgom évekig messzi városban diplomázott, a közeljövőben viszont visszaköltözik a városba és már többször felajánlotta, hogy szívesen vigyáz a kicsire, ha úgy van.
Megmondom őszintén, nekem ez nagy segítség lenne, mert másra nem nagyon számíthatok, apuka sokat és kiszámíthatatlanul dolgozik, a nagyszülők már nincsenek olyan állapotban, hogy huzamosabb ideig egyedül maradjanak egy kicsivel, viszont a ló másik oldalára sem szeretnék átesni.
A tesóm olyan, hogy családon belül simán magára veszi a felelősséget, ha azt mondanám neki, hogy holnaptól a gyerek veled él, akkor magához venné, ezért félek, hogy nem igazán lehetne vele megbeszélni, hogy mi neki a túl sok. Ráadásul kötetlen munkaideje lesz, magának osztja majd be, így ennyi határ sincs.
Ti mennyi időre, milyen gyakorisággal hagyjátok másra a gyereket?
(nem napokra gondolok, hanem pl egyszerre hány órát, egy héten/hónapban hányszor? vagy csak akkor, ha valami elintéznivaló van?)
Ha 3 éves a gyerek, akkor óvodás. Konkrétan miért akarod a testvéredre hagyni?
Csak akkor hagytam másra, ha elintéznivalóm volt vagy az adott személy kérte, hogy hagy töltsön vele x időt.
Olyasmire gondolok, hogy pl oviba érte menne és vele lenne néhány órát, vagy hétvégén szintén néhány óra játszótér/akármi, amíg én otthon nyugodtabban tudnék haladni a teendőkkel, esetleg magamra is lenne egy kis időm. Másnak erre komolyan nincs/nem lett volna semmi igénye?
Nem rosszindulatból kérdezem. Nyilván meg tudnám nagyrészt oldani enélkül is, de a kisfiam nagyon igényli, hogy valaki foglalkozzon vele és kövezzetek meg, de néha jól esne egy kicsit nem emiatt aggódni/félbehagyni minden teendőt/baromi lassan haladni.
Ennyire ördögtől való lenne családon belül elfogadni ilyen segítséget?
Nézd, az eredeti kérdésed értelmezhetetlen. Az ember alapból akkor hagyja másra a gyerekét, ha szükséges. Tehát nem gondolkodik olyanon, hogy pl havi 40 óra sok e. Azon gondolkodik, hogy ha megkéri a Julit, hogy jövő héten pénteken hozza el a Katikát az oviból és hozza haza este 8ra, akkor ő el tud menni fodraszhoz/kavezni/ablakot pucolni.
Tehát teljesen mindegy, hogy milyen okkal akarod rábízni valakire a gyereket.
Nem ördögtől való, csak itt a gyakorin rengeteg a torz érzelemvilágú ember.
Kérdező!
Egyetlen mérce legyen: a gyerek örömmel van-e ott? Ha igen, akkor nem eltúlzott.
Én imádtam nagyszüleimnél meg keresztszüleimnél is lenni. Szerettek, engedtek részt venni a maguk tennivalóiban, vidámság volt mindig körülöttük. Ha a gyereked ezt kapja a testvéredtől, akkor csak javára válik.
4-es: Értem, amit mondasz. A kérdés tulajdonképpen az lett volna, hogy ha pl minden héten pénteken kéne "ablakot pucolnom", akkor pofátlanság e ennyiszer megkérni valakit.
5-ös: Köszönöm a választ. A gyerek nagyon jól kijön tesómmal mikor találkoznak, videóhívásban is mutogatja neki a holmijait és kérdezgeti, mikor jön megint. Tesómnak nagyon jópofa személyisége van és ért is a gyerekekhez (tanult ilyesmit is), így egy pillanatig nem kételkednék abban, hogy jól szórakoznak.
Ha a gyermeked jól érzi magát a testvéreddel, szeret ott lenni, jól elvan hosszabb ideig is, akkor igazából csak a testvéred kapacitásán múlik, neki mennyi a sok. Ha olyan viszonyban vagytok, csak kérdezz rá mindig, neki az x idő belefér-e.
Persze hogy van igénye erre másnak is. Sógornőmnek 3 és 5 éves lányai vannak. Minden héten egy teljes vasárnapot ott töltenek a nagymamánál, reggel 9-től kb. délután 5-6-ig. Kivétel nélkül, évek óta. Mióta a nagyobbik olyan 1,5 éves lett, azóta körülbelül. A gyerekek szeretnek ott lenni, nagymamának meg nem teher, mert szeret unokázni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!