Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járássegítő tologatható...

Járássegítő tologatható játékot használó babák anyukái, szereti a gyereketek? Nem borul fel?

Figyelt kérdés
15 hónapos lányom (sajnos vezetgettem mikor kisebb volt) megtette már az első önálló lépéseit is kb. egy hónapja, de inkább mégis mindig kézenfogva menne, persze érthető hiszen úgy már szaladni is tud :) . Szerintetek segítene ez neki?
2010. aug. 15. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez nálatok visszalépés lenne... Ha egy hónapja totyog, sőt, kézen fogva teper, nincs rá szükségetek. (Bár én egyébként se vagyok híve, őszintén szólva :))

2010. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem találom hasznosnak,jobb ha önállóan megy,igaza van az előttem szólónak,ez csak visszavetné.
2010. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és az nem baj ha vezetgetted,én is igy csináltam a fiammal,és most már szépen megy egyedül:)
2010. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk járást elősegítő játékot.Őszintén szólva nem igazán járkált vele,az én segítségemmel tanúlt meg járni.A játéknak annyiban örült hogy zenél és van benne egy telefont még most is előszeretettel játszik vele de nem tologatja.Szóval szereti de a (célját) nem szolgálja a játék.
2010. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van, a fiam szereti is, de míg nem tudott egyedül menni, addig a járássegítővel sem tudott igazán. De egyébként a konduktorok /mozgásfejlődési szakemberek/ nem ajánlják. Most szereti tologatni, hogy már egyedül megy! A fiam 10 hósan még se kúszni, se felülni, se mászni... 10 hós múlt mikor elkezdett kúszni. 1 évesen mászni, felülni és felállni, majd lépkedni a bútorok mellett. Mondta a konduktorunk, hogy ne vezetgessük. Mondjuk ha belegondolunk... ha vezetgeted, akkor nem érez rá késztetést, hogy maga álljon fel és induljon el. Illetve megindul, de hosszabb a folyamat. Hangsúlyozom: minden gyerek más, szóval nem feltétlen lesz lusta, ha vezetgeted, de nálunk nagyon is közrejátszott. Ha visszagondolok, valami lehet benne, mert mikor leálltunk a vezetgetéssel bizony muszáj volt neki felállni és menni. :)14 hósan elindult magától, persze csak pár lépés. Mostmár /16 hós lesz/ bár még döcögősen, de megy és megy és megy... le se lehet lőni. :D

Egyébként nem borul fel vele, de a küszöbnél vigyázni kell!

Én szerintem se a járássegítőt ne add, és te se vezetgesd! Legyen olyan helyen, ahol van lehetősége megkapaszkodni és legyen számára elérhető közelségben más bútor, hogy maga menjen! Nekünk imádta a fiam, mikor egymással szemben voltunk apjával és köztünk jött-ment. És ahogy jött felém, távolodtam, hogy minél többet menjen. A lánykád is rájön ám, hogy megy ez segítség nélkül is. :)

2010. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont most próbálom lebeszélni az anyósomat, mert bejelentette, hogy járássegítőt akar venni a 9 hónapos fiamnak. Mondtam, hogy semmi szükség rá, megtanul majd magától menni. A nagylányomnak volt egy kis tologatós kocsija (IKEA-ból vettük, kis faládika 4 kerékkel+fogantyú), ő már tudott járni valamennyire, mikor tologatni kezdte, de legszívesebben akkor használta, amikor már jól tudott menni, és ebbe pakolt mindenfélét, és tolta a kert egyik végéből a másikba, tehát funkciója volt, nem "járássegítés".


Amúgy is annyira bántja a fülem ez a szó, hogy járássegítő, mintha mankó vagy járókeret lenne.

2010. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!