Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hó körüli gyermeketekkel...

20 hó körüli gyermeketekkel szoktatok valamilyen kreatív elfoglaltságot űzni? És ha igen, mit?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22 hós a fiam, szoktam vele gyurmázni, inkább csináltatja velem, ő meg összenyomja, vettem play doh gyurmát, vannak kis nyomó rendszerek, kinyomható a spagettikukac, vannak formák, amiket nxomkodunk a gyurmába. Rajzolok táblára krétával, ő meg próbálja felismerni a művet, ő is cirkál rá. Formákat nem tud. Pont pont vesszőcske-rajz a kedvenc:) homokban sütünk pogit, porcukrpzzuk szitával:), duplo legoval játszunk, nehéz neki épieni, inkább én épiem, de vannak kisházak ablakkal, postaláda, csuzda, kisállatok, kikukucsolnak az ablakon, jön a postás és bedobja a levelet,stb...van kislábas, kistűzhely fazékkal, műanyag hússal, csirkecombbal, azokat süti, könyveit nézegetjük, mesélek a képekről, mindent felismer ha kérdezem. Evés közben mondókázok énekelek neki, meg fürdés közben. Hát kb ennyi. És ti? Várok én is hasznos ötleteket, mert kezd kifogyni a tárház...
2010. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kreatív elfoglaltságot?

Van amelyik baba nagyon szereti már ilyenkor a készségfejlesztő játékokat. (Fisher-Price, Thomas...)

Egyszerűbbeket játszottunk mi : pl. formabedugós-formabeillesztős játékok, labdázás (keresd meg a labdát, amit eldugtam a pléd alá és láttad az előbb...), toronyépítés építőkockából, az építőkockák vagy formák szétválogatása hasonlóság alapján kisdobozokba. Ne lepődj meg , ha csak 1-2-5 percre érdekli a játék, ez az időtartam fokozatosan fog nőni. Esetleg ceruza, zsírkréta, gyurma, nagyméretű gyöngy is előkerülhet, de ezek inkább a lányokat kötik le. Na és persze a játszótéren is már lehet csúszdázni, mászni, hintázni... - ezek is fejlesztenek.

2010. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi most gyakorolunk, hogy egyedül csússzon a játszón, majdnem megy már:) próbál felmászni mászókákra, alakul. Épitőzünk, formabedobózunk, most a szinekre helyezem a hangsúlyt, mert az egyszerű formákat már ismeri. Első vtam.
2010. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kislányom másfél éves korától építőkockázik, tornyot épít apának. Együtt gyurmázunk, rajzolunk. Imádja az aszfaltkrétát, már egy dobozzal elrajzolt a nyáron. Van neki fa puzzle, amit ügyesen rakosgat össze. homokozni pedig már régóta imád. Hirtelen ennyi jut az eszembe.

Ja és nagyon szereti a verseket, mondókákat. Ha valami nem jut az eszébe, kreatívan hozzá költ valami mást ami rímel. Hihetetlen csajszi.

Üdv.!

2010. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, fiam még nem beszél.
2010. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

23 hónapos kislányomnál a fentieken kivűl most a sima puzzle a nyerő.Eddig volt neki 9dbos (puzzlekönyvben) egy nap 600x kirakja.Igy vettem neki 24dbosat,pár napja.Az még nem annyira megy de nagyon leköti és addig nem nyugszik amig ki nem rakja(persze ebben még segitenem kell) de sztem 1 hét és már ez is gyerekjáték lesz neki.

Van retró pötyink:) is, (ez olyan lyukas műanyag lap,ahol a lyukakba kell bedugdosni a pötyiket,ez persze nagyobb méretű)imádja.Én kérek tőle egy szint és azt rakja bele,vagy csoportositunk szin szerint.

Amúgy most szeretnék venni neki nagy fagyöngyöket, hogy füzögessen.

2010. aug. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ebből is puskáztam:

[link]


[link]

Megvannak könyvtárban is :-)

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

20 hós lányom van, rajzolni szoktunk, van vízbázisú filcünk, ahogy a víz ér a hozzá való rajzolólaphoz, ott kék lesz, de ha megszárad - eltűnik, nagyon klassz, de szoktunk sima színes ceruzákkal és zsírkrétával is rajzolni, ja és van ilyen mágneses rajzolónk is. Imád rajzolni :) És ahogy rajzolgat, közben mondja: szeme, haja, füle, nózi, bukó...

Szoktunk építőkockázni, formaevőzni, stb...

Szoktunk gyurmázni is, én előbb golyókat formálok, ő rakja rá a szemet, hajat, stb.... aztán ha elkészült a fejforma, akkor megeteti saját gyártmányú gyurmanokedlivel.

Gyurmával is elüldögélünk 1-2 órát simán :) azt is nagyon szereti :)

2010. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20 hónapos a kisfiam, még nem beszél. Amit mi szoktunk játszani :

- homokvárépítés

- aszfaltkrétával rajzolunk

- gyurmázunk

- Tescoban most akciós a festőtoll (szerintem jobb mint a vízfesték, ezzel annyira nem maszatol)

- rajzolunk ( zsírkréta, ceruza, filctoll)

- építőkocka

- bábozunk

- "főzünk"

2010. aug. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom, mindenki nagyjából ugyanazt csinálja:), akkor megnyugodtam:)
2010. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!