Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fejlesztő játékokat...

Milyen fejlesztő játékokat szoktatok játszani alig 2 éves gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rajzolni,van neki Simba kloppi játéka és azon teszi a szines labdákat a megfelelszinhez.Már tudja pontosan melyik szín hová tartozik.A Fisher Price telefon után mondja a számokat a betükkel még nem probálkoztunk.De érdekes ha én mondom a számokat nem mindig akarja mondani de figyeltem a szobájába mikor játszott a telefonnal ott ismételgette.Probálunk már puzzle-el is játszani de ott még egy kicsit mérgelödik.Van olyan kirakonk ahol az mama állathoz kell megkeresni a kicsinyét puzzel az is.Nyomdázni is szoktunk azt nagyon szreti mert Bob mesteres mivel két színű a nyomdapárna ott is mindig mondjuk milyen színűt nyomott.Nem
2011. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

számolunk mindent (lépcsőfokokat, padokat, golyókat, stb). már tízig számol és meg is ért, nem csak utánam mondja. Színes labdákat gyakoroljuk a színeket, most már nagy biztonsággal felismeri magától a kéket, pirosat, zöldet, sárgát, fehéret, feketét, lilát. Kártyázunk laminált figurás kártyákkal, én rakom, ő mondja mit lát rajta ( felhő, napocska, ház, cica, béka, stb...). Rajzolunk, mágneses rajztáblán, ő mondja mit akar én meg megpróbálom lerajzolni, a saját kezes rajzolás egyelőre nem érdekli, csak a "tekeredik a kígyó"-ra rajzol kígyókat:) Mondókázunk, interaktív mondókákkal: "sétálunk, sétálunk", "milyen nagy az óriás", "csip-csip csóka", ilyenek. Könyveket nézegetünk, nagyon sokat, lapozgat, mondja mit lát, ha kérdezem, megmutatja, mostanában meg már "egyedül" is olvas, ölében a könyv és halandzsázik hozzá:). Játszótér: hinta, csúszda, mászóka, homokozó, kismotor, bármi. Most éppen babaházat készítünk mosógépdobozból, ha felébred majd:) Állatos puzzle, öltöztetős puzzle, toronyépítő kocka (egymásra rakható, különböző oldalain a számok, állatos képek és gyümölcsök vannak). Formabedobók, építőkocka, most kezdi érdekelni az építős része, eddig csak rombolt:) most ennyi jut eszembe:)

Lassan megpróbálkozom majd a só-liszt gyurmával, egyelőre még mindent a szájába vesz, úgyhogy még nem erőltetem.

2011. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Betűkkel??? Két évesen???


Sokmindent. Rajz (ceruza, toll, filc, zsírkréta), gyurma, aszfaltkréta, színező, matrica-ragasztgatás, képek kitépkedése újságból és felragasztása, kirakós, tánc, tapsolás, dominó, építőkocka, duplo, egyszerű szerepjátékok (főzés, orvosos, varázslós), sokáig sorolhatnám. Így belegondolva, minden játék feljesztő!!


Betűket meg számokat ne tanítsunk kétévesnek! Nincsen számfogalma, hiába ismeri fel azt a számjegyet, hogy 5, és társítja hozzá azt a hangsort, hogy öt, ha nem tudja, mi az, hogy öt! Hogy mit takar a fogalom!


Hasonlóképpen a betűkkel. A fejecskéjében még nem képes rá, hogy a szavakat hangokra bontsa. Ha majd képes lesz pár év múlva, akkor sem azt a hangot fogja találni a bohóc meg a kabát szóban, hogy Bé, hanem hogy b. Ne akarjunk űrhajóst csinálni belőlük még ovi előtt, sokat árthat. Tanítóképzőt végeztem.

2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ki kell ábrándítsalak: van számfogalma. konkrétan mindent megszámol. egyesével hordja a labdáit a dobozba: 1 labda, 2 labda, 3 labda.....így tovább. soha nem téveszti el a sorrendet és 1 labdához 1 szám tartozik. Ugyan így a lépcsőkkel, egy lépcsőfok 1 szám, mindig sorban. Nincs mennyiségfogalma, tehát nem tud műveleteket végezni, de számolni tud. Abban igazad van, hogy nem kell semmit erőltetni, da ha érdekli a dolog (mint pl. az enyémet), akkor nem fogom vissza csak azért, mert "ezt az ő korában még nem kell tanulnia".
2011. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok.Azért irtam,hogy a betükkel médg nem foglalkozunk mert még nem érdekli de a számokk annál inkább.Valamint megtudja kölömböztetni melyik a kicsi és melyik a nagy labda, vagy bármi amit mutatok neki.
2011. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!