Hogyan jó viszonyulni a szellentéshez?
A kérdés komoly.
Ha a kisgyerek szellent szoros családi körben, lehet-e egyáltalán nevetni (és később majd gyerekközösségben nehogy csalódjon, ha ott meg mások a reakciók...), vagy mit jó tenni, mondani?
Hány éves kortól lehet kb. megmagyarázni, hogy ha mások is ott vannak, vissza kell tartani valahogy, vagy egyáltalán, mit javasolt megmagyarázni?
Mintha a könyvekben is kerülnék a témát, még nem olvastam erről, vagy Ti milyen könyvben olvastatok erről?
Én annyira emlékszem gyermekkoromban, hogy a nevelőapám folyton modta, hogy "egy lány/nő nem fingik, mert gusztustalan".
Hááááát én azóta is szorulásos vagyok, félökölnyi aranyérrel, tele gátlással.
Egész életemben visszatartottam, folyamatosan hashajtón élek.
Hááát engem így érintett a családon belüli rászólás.
Fogalmam sincs, hogy én hogy fogom kezelni a kisfiamnál. Jó kérdés. De tuti, hogy nem teszem gátlsossá.
34 éves anyuka
A modern világ viszonya a dologhoz:
Utolsó kép a lényeg, bár a többi is tanulságos.
Na de hogy valami értelmeset is mondjak, érdemes inkább az elvonulós taktikát alkalmazni. De nem muszáj véresen komolyan venni, ha mégis kijön a dolog, elég egy ejnye-bejnye is. Láttam olyan szülőt, aki hisztirohamot kapott egy egyszerű szellentéstől. Na inkább ezt ne...
"Jó ha korán elkezded mondani" - ez kb. milyen életkort jelent?
(Most 22 hós, kaki-pisi még nem megy a bilibe.)
Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos!
Azért, érdekelne, hogy Ti honnan tájékozódtatok erről?
(Nálunk gyerekkoromban: apu elég trehány volt és nem zavartatta magát, ebben a témában sem, emiatt -is- anyu mindig szidta. Így tanultuk meg, másra evonatkozásban nem emlékszem. És mint írtam, sehol se olvastam erről.)
Első vagyok.Én erről nem nagyon olvastam/hallottam sehol,sztem alap-jólneveltség,az ilyesmit akkor tudja továbbadni az ember,ha saját maga is úgy lett nevelve/de legalábbis úgy csinálja.Kinek mi a fontos,ki mit tart lényegesnek az illendőség szempontjából,gondolok itt a böfögésre,orrfújásra-nem orrszívásra!-,tüsszentésnél egészségedre kívánás,és a nagyon alap, a köszönés,kérés,stb...ahogy nőnek a gyerekek,egyre több dolog kerül elő,de az mindig az ember saját belsejéből jön...pl nálunk 4 gyerek van,2 fiú és két lány, a lányok a fiatalabbak.Úgyh remekül gyakorolhatják a fiúk,h a kisebbekkel/lányokkal előzékenyek vagyunk,először ők kapnak pl kaját,előre engedjük őket,stb.
Bocs a kisregényért.:))
Köszönöm válaszod, és egyébként a "kisregény" is rendben, szemléletesen megvilágította, amit írtál. :)
És mi van az etetőszékben, vagy ha a gyerek a kezemben van?
(Pl. a lépcsőn viszem fel az emeletre, ennyi lépcsőn nem hagyjuk még egyedül felmenni, úgyis van elég hely a lakásban, ahol gyakorol, pl. a bejáratnál.)
Itt nem tud tapintatosan távolabb menni, ha szellentés jön. Még nem beszélt eddig annyira, hogy ki tudná fejezni magát, hogy jelezze ezt bárhogy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!