Mikor kezdték bántani egymást a gyerekeitek?
5 és 2,5 éves. Apró balhén kívül nincs más. Egy-egy adok kapok, azután játszanak tovább. Csak akkor lépek közbe, ha nagyon nem tudnak kiegyezni.
Nem törvényszerű az, hogy ölik egymást.
21 hónap van a gyerekeim között, a kisfiam 7 éves, a kislànyom 5 éves múlt. Nagyon jó testvérek, imádják egymást, de vannak napok, amikor egymás agyára mennek. Úgy emlékszem, addig volt béke közöttük, amíg a kislányom nem ébredt öntudatára, amint elkezdett volna Ő is irányítani a játékokban, rögtön a " két dudás egy csárdában" helyzet alakult ki, ami pedig tudjuk jól, nem igazán működik. Mostanában az egyik leggyakrabban hangoztatott mondatom: "Jàtsszatok úgy, hogy mindkettőtök elképzelése érvényesülhessen!"
Egyèbként tényleg szuper tesók, csak ahogy idősödnek, úgy változnak az igényeik is, a fiam már többször vonulna el egyedül a szobàjàba legózni, "magányos" játékra, sulis dolgokat csinàlni. A kislànyom pedig abban az időszakában van, amikor nonstop szerepjàtékozna, ezt a fiam nem mindig akarja.
Nálatok nagyobb a korkülönbség, lehet, hogy nem fognak verekedni, veszekedni, a nagy jóval érettebb a ti esetetekben, mint nálunk, 21 hónap korkülönbséggel.
A középső lányom már 10 hónaposan olyan undok tudott lenni a nagyobbal, hogy az sírvafakadt tőle. :)
A kicsi egész 4 éves koráig tök cuki volt, aztán idegesítővé változott.
A nagy egy kisangyal volt kb 10 éves koráig, azóta sajnos kamaszodik.
Verekedni nem szoktak, de egymás agyára menni rendszeresen. :))))
Számít a nemük is. Két fiú hamarabb összeverekszik, mint egy fiú meg egy lány.
Nálunk a nagyobbik gyerek 6,5 éves fiú, a kisebbik 3 éves lány. Ők sem ölik egymást, soha össze nem verekedtek. Olyanok fordulnak elő, hogy a kicsi belenyúl a nagy játékába, dolgaiba, elveszi stb. mire a nagy mérges lesz, kaffog, esetleg öklét ráemeli (ezt sajnos az óvodában tanulta), de nem üti meg. Ill. néha ellöki magától a nagy a kicsit, előfordult, hogy ettől a kicsi elbillent, de itt nem a másik fellökéséről volt szó, csak magától akarta távolabb lökni.
Számít az is, milyen közegben nevelkedik a gyerek. Mennyi agressziót kap szüleitől, mennyit tévézik, számítógépezik, és miket néz. Hogyan kezelik a szülők a szükségszerűen megjelenő testvérféltékenységet. Ha pl. mindig a kicsinek adnak igazat, ha mindig elhajtják a nagyot, amikor igényelné, hogy foglalkozzanak vele, akkor ő frusztrált lesz, utálni fogja a kistestvérét, ami értelemszerűen verekedésben, bántásban is megnyilvánulhat.
Megnyugatnak a válaszok nagyon köszönöm:)
Tőlünk semmiféle agressziót nem látnak, számitógéppel még soha nem játszott egyik sem(nincs is) sem telefonnal. Szerencse az oviból sem hozott a nagy agressziót haza de persze ha a kedvenc játekát elvette a húga azt azért mérges de mindíg megkérem, hogy akkor ajánljon fel mást neki cserébe ne csak egyszerűen vegye el. Ez legt9bbször működik és a kicsi önként visszaadja amit elvett:)
Onnantól, amikor a kicsi elvette a nagy játékait. És anyu is ugyanezt mondta.
Amíg csak feküdt, meg gügyögött, addig édi volt a tesó. Amikor elvette a mesekönyvét, és szájába vette, majd széttépte, az már nem volt annyira édi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!