Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 23 hós a kicsi lányom. Minden...

23 hós a kicsi lányom. Minden éjjel legalább 1X felkel és áthív engem a szobájába. Mivel nagy ágyon alszik, néha elalszom én is mellette a visszaaltatáskor. Mit tegyek, hogy leszokjon az ébredésről?

Figyelt kérdés
Egyrészt fárasztó már, másrészt tavasszal jön a kistesó (ha minden jól megy). Este fél 10-10 körül alszik el csak, hamarabb nem, mivel apás és apa későn jön általában. Nappal 2-2,5 órát alszik (2-4 kb.). Este én altatom el, nem alszik el önállóan. Ha van közöttetek olyan, aki hasonló cipőben járt, súgja meg a varázsigét!!! (egyszemélyes, "csak az enyém" ágy, stb.)
2010. júl. 25. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajna nem tudok varázsigét, de ugyanígy vagyok! :-)

Nekem a pocakomban a kistesó, és azóta előfordul hogy már este hamarabb kidőlök, elalszok, mint a kisfiam, aki 25 hónapos. Nálunk egyébként van, hogy apa altat, de éjszaka én kellek neki! Ő sokáig köztünk aludt, a saját ágyába szoktatás nagyon könnyen ment, de önállóan nem tud elaludni, és ha felébred áthív. (Bár azt megjegyzem nekem néha jobban hiányzott a gyerek, mint én neki. :-))) Úgy vagyok vele, hogy szerintem előbb-utóbb elalszik majd egyedül, és az alváshoz nem lesz szüksége rám. Biztos vagyok benne, csak a dolgokat nem kell erőltetni, és siettetni! Úgy tervezem, ha a kicsi olyan másfél éves lesz, és nem szopizik majd együtt alszanak. Hozzáteszem, hogy egyedül aludni én is utálok, de azt is tudom, hogy a szülőkkel alvás sem tart örökké! :-) Gyorsan telik az idő!

2010. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi is hasonló cipőben járunk, 2 éves múlt a héten a lányom, kistesó pedig február végére várható, remélhetőleg. A lányom van, hogy napokig, hetekig átalussza az éjszakákat, aztán meg napokig, hetekig ébred. Olyankor én kellek neki, sokáig cicizett, ezért úgyis én keltem hozzá, és ehhez ragaszkodik is, úgy megszokta. Mondjuk ő amúgy is olyan, hogy amit megszokott, ahhoz nagyon tud ragaszkodni.

Ő sem alszik el egyedül, és ő is fél 10,10 körül alszik el este, csak ő már nem nagyon alszik délután.

Én is úgy vagyok vele, hogy előbb-utóbb csak leszokik "rólam", ha nem akkor majd télen kell majd valamit kitalálnunk, mert már előre félek a szülés miatti, kórházi napoktól, hogy bírja majd az én anyás kicsi lányom és persze, hogy bírom majd én nélküle?

Amúgy ő is van, hogy a nagyágyban köt ki, és úgy tud tapadni hozzám, simizi a karomat, még álmában is.

Hiába imádják egymást apával, éjszaka apa nem kell.

Úgyhogy nálunk a nappalokkal nem lesz gond, mert egyrsézt nem alszik, másrészt a mamával kitűnően elvan, az éjszakák pedig remélem addig megoldódnak.

Eddig olyan rugalmasan kezelte a nehézségeket vagy új dolgokat, hátha ez sem okoz majd nagy gondokat.

2010. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!