Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor örökre megutált a...

Most akkor örökre megutált a tesóm kisfia?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk,még marad is egy darabig,3 éves múlt, és szeptembertől kezdi az ovit.Nem rossz kisgyerek,csak kicsit elkényeztetett.Nem öltözik,eszik,és pisil egyedül,és a szandiját sem veszi fel.Először kiszolgáltam,de akkor a saját 3 évesem is jött,hogy őt is pisiltessem,meg etessem.Inkább úgy döntöttem,hogy akkor egyiket sem szolgálom ki,neki sem árt az önállóság,és a tesóm,aki az anyja,sem bánja,ha egy önállóbb gyereket kap vissza,így ovikezdés előtt.Büntibe is ugyan úgy berakom,mint a sajátom,mert nem akarom összezavarni őket.Megcsinálja amit kell,de látom,hogy neheztel rám,alig várja,hogy a férjem hazajöjjön,és panaszkodik neki.Engem ez nagyon bánt,akkor most örökre megutált?!
2010. júl. 20. 09:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és van nálunk egy pár egyszerű szabály,arra,hogy mikor mit csinálunk,mert ha nem adok elfoglaltságot a saját két gyermekemnek,és unatkoznak,akkor csak marakodnak,és veszekednek.Hát még így,hogy 3-ra felügyelek egyedül.Na ez sem nagyon tetszik neki.
2010. júl. 20. 09:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

tanuljon csak nyugodtan önállóságot!

nálunk is szeptemberben kezdi az ovit a mienk, de az már mindezt tudja magától, sőt, nem engedi, hogy segítsek neki...

2010. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Most az udvaron voltunk,felvette a szandit,de a kis rafinált rá akart venni,hogy vegyem le róla,és újra adjam rá,hogy neki legyen igaza.Nem tettem meg,most látom,hogy megint haragszik.Én vagyok a Mumus....:(
2010. júl. 20. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Később meg majd meg fogja köszönni. :-)

Ne aggódj, nem fog sokáig haragudni!

2010. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Tudom,hogy érzelmileg próbál zsarolni,és én nem gondoltam,hogy egy nem saját gyerektől ezt ilyen nehéz elviselni.:(
2010. júl. 21. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a férjed is közli vele, mikor panaszkodni kezdene, hogy ez így van rendjén, akkor előbb-utóbb szépen beletörődik. S tényleg csak az érzelmeidre akar hatni, ne hagyd magad. Simán mosolyogj rá és csinálj úgy, mintha mi sem történt volna: minél többet rágod magad, annál inkább fogja csinálni, mert érzi, hogy megteheti.

Azt meg nem tudom elképzelni, hogy a szigorúság és következetesség miatt megutálna, a lényeg, hogy szeretettel legyünk szigorúak.

2010. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!