Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy idegrendszeri éretlenség vagy autizmus? 2 éves kor alatt hogy különböztethető meg, ha sok az autisztikus tünet?

Figyelt kérdés
2019. aug. 25. 15:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező, kb a 30. hónap előtt csak akkor lehet diagnosztizálni, ha annyira feltűnőek a tünetek, hogy még a laikus (szülő) is észleli.


Tehát nem az autisztikus tünetek mennyisége a mérvadó a (körülbelül) 30. hónap előtt, hanem az, ha legalább egy, de nagyon súlyos tünetet észlelünk.


Értsd: ha pl reggeltől estig teljes hangerőn ordít a baba / kisgyermek, vagy ha órákon át falba veri a fejét, stb. Ha minden tünete ettől enyhébb, akkor felesleges aggódni, a 30. hónap előtt a jósok se tudják elválasztani egymástól az életkori sajátosságokat az autizmustól.


(Átmenetet: 30-36.hónap, nagyjából. Értsd: ezen hónapokban bizonytalanul, de lehet már feltételezni autizmust, amennyiben kellően sok tünet egyértelműen erre utal.


Nem mellesleg csak minden 50. gyermek autista, többségük a spektrum enyhe fokán. Nem kell alapul venni az indokolatlan korai fejlesztéseket. A fejlesztők zsebére megy időnként, azon gyerekek rovására, ugyanis tilos az indokolatlan fejlesztés, többet árt, mint használ a gyerekeknek!)

2019. aug. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

# 6-os vagyok, akkor # 5-ösben felsorolt tünetekre reagálva: mégis hallgat azért a nevére, meg akarja értetni magát és utánoz is (ami, mint írtam, az együtt játszás előzménye és teljesen normális e korban). Ha nyújtja valamiért a kezét, az mutogatásnak minősül, akkor is, ha nincs kidugva a mutatóujja és te nem tudod eltalálni, hogy mire gondolhat, mert nem pontosan céloz. És ha te tanítottad meg tapsolni, integetni vagy bármit, amihez épp hajlandósága is volt akkor megcsinálni (pl. portörlés utánzása), akkor a kéréseid is megérti. Tehát akar kommunikálni, ezért elég nagy eséllyel fog beszélni is.

# 10-esnek, meg igen, tudom, hogy a tikk "hivatalosan" önkéntelen izomrángás, itt csak a furcsa szokás slendrián, mert humorosnak szánt szinonimájaként használtam.

Egyik fiammal egy éven keresztül úgy jártunk bölcsibe, hogy minden autó márkáját mondani kellett. Télen addig nem tudtuk tovább menni, amíg sorban le nem takarítottam a havat róluk, hogy megnézzük az emblémát, különben autónként fél órára lecövekelt és agya vesztett ordítás következett, aminél semmi nem ment át. És extra válogatós is volt, szavakat nem mondott és későn kezdett beszélni, de akkor rögtön összetett, helyesen ragozott mondatokban. Hát volt egy gyanúm… De nem “lett” autista, sok barátja van, extra szociális alkat (lassan nem is tudom, hány gyerekem van, annyi haverját hazahordja), oviban középsőtől kezdték dicsérni, milyen önálló, fejlett, "terhelhető", nyár végi hat évesként (akkor sok kételyünk után) ment suliba, ahol kitűnő, sportol, zenél, és még ezer különórára járna. Szóval hál’Istennek az anno a dackorszakban tapasztalt kitartása most már jól jön ...ha valamihez kedve van, vagy a dicsőségre hajt, bár azért elég sértődős-felháborodós is maradt :)

2019. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

"Ellenben 95%-ban indirekt módon neveljük a 7 év alatti kisgyermekeket."


A korai fejlesztés INDIREKT fejlesztés. Játékosan a mozgásokon keresztül fejleszti az egyéb területeket.


Ahányszor idehányod a gobdolataidat, rosszul leszek tőle.


Tényleg ennyire utálod a gyerekeket?

Egészséges gyereken nincs mit fejleszteni. Nem kell sürgetni a fejlődésüket, valóban a szabad játék a leginkább fejlesztő.

DE

A nem egészségesen fejlődő gyerekek részére az egyetlen esély arra, hogy normális életet éljenek, ha időben megkapják a szükséges segítséget.

Te pedig ez ellen kampányolsz állandóan.

Mert mégis honnan tudod a képernyő másik feléről, hogy ki egészséges és ki nem?

Mégis lebeszéled a szülőket, hogy kétség esetén orvoshoz, neurológushoz forduljanak.

Ha egy hozzád hasonlóra hallgatok, a lányom még most 4 évesen se lenne olyan állapotban, hogy elkezdhesse az ovit. És nem a speciálist, hanem a normált.

2019. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, vannak furcsaságai a gyermekednek?

Az evése milyen? Meg fog minden ételt? Változatosan étkezik?

2019. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!

Utolsó válaszoló:A gyümölcsöket nem szereti,csak a banánt,de megfog minden ételt és eszik is egyedül kézzel,ebvőeszközzel most kezdtünk gyakorolni.

Furcsasága van neki pl becsukja a szemét hintázás közben,meg az emblémákat feliratokat szereti nagyon.

2019. aug. 26. 14:47
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja a kisfiadnak,mi is hasonlóan voltunk ebben a korban és én is azt hittem autista,hiába mo számít anyu is hogy buta vagyom 🙈 Azért is gorcsoltem erre rá mert az egyik öcsém az...szóval mi mikor betöltöttük a 18.honapot akkor nagy változások történtek,annyi.mi fent csinált és tanult pár nap alatt ..most 20 hónapos elmúlt és mindent csinál.amit kell!!!!beszélni mi sem beszélünk csak pár szót,vonat,busz és pár állathang utánozása, viszont ő neki 3 nyelvet kell megtanulnia..Ne aggódj !Ennel többet nem kell tudnia!Ja és ő is becsukta a szemét néha ha szaladt :) már nem.csinalja ,ez ilyen bohóckodás :)
2019. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

16 os köszönöm válaszod!Remélem igazad van,és csak túl aggódom,egyébként kislány.

Engem leginkább a nem mutogatás és az,hogy nem figyel a nevére ami miatt leginkább aggódom.Ezek voltak nálatok?

2019. szept. 2. 08:40
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is még túlzott elvárásaid vannak a gyerekkel szemben. MInden gyerek más-más ütemben fejlődik. Esetleg van a környezetében hasonló korú gyerek és ő már csinálja ezeket? Ez se baj, előbb-utóbb a tiéd is fogja, hidd el!
2019. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Igen nálunk se mindig figyelt a nevére,sőt van hogy még most sem,de attól ő halkan csak úgymond direkt nem figyel.Szerintem akkor van baj ha soha nem figyel!Nyilvan nem kell neki és nem is fog 2 percenkénti rád figyelni mikor szólítod,de ahogy ez előttem lévő is írta mi sem gyerek.mas ütemben fejlődik és attól mert a másik csinálja azt amit te így érzel a tied nem az nem.azt jelenti hogy baj van! Barátnőm kisfia pl.ha elmennek valahová szinte végig az ölében ül az enyém meg max 5 percre..szóval akkor az enyém hiperaktív??Nem!csak ő ilyen...
2019. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%
Ja igen a mutogatás,mi se igazán mutogattunk aztán 17 hónaposan elkezdte.. mostanra nincs gond ezzel sem..
2019. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!