Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent pontosan az "idegre...

Mit jelent pontosan az "idegrendszeri éretlenség" és mitől alakul ki vagy mi az oka?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem volt meg a mozgásfejlődés láncolata, ami által épül fel az idegrendszer. Ha kimarad a mászás vagy kúszás, akkor az miatt lehetnek problémák.

Mozgásterápia segít ilyenkor. Mi a probléma nálatok, mennyi idős és ki mondta ki a szakvéleményt?

2017. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

7 éves, ezalatt az idő alatt rengetegszer hallottam ezt a két szót, különféle szakemberektől, jártunk fejlesztésre. De igazán nem értem mi lehetett az egésznek az oka, mert mindenhol ez volt az indok, hogy "idegrendszeri éretlenség", csak ez nekem nem annyira konkrét ok.


Pl. nekem ez a válasz olyan, mintha valakinek vérzik az ujja és azzal indokolják, hogy "megsértette a bőrét" ahelyett, hogy azt mondanák, hogy "elvágta a kezét késsel".

2017. jún. 6. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem kialakul valamitől, hanem pont azt jelenti, ami a nevében is van. Oka, hogy minden ember eltérő ütemben fejlődik, s van, akinél ez-az megreked vagy tovább tart.


A példáddal élve, a bőrsérülés miatt vérzik valaki, melynek OKA, hogy elvágta a kezét egy késsel, de senkinek nem a bőrsérülés az oka annak, hogy elvágta késsel.


Miért nem szakembertől kéred, hogy magyarázza el pontosan a gyereked kapcsán, hogy mire gondol?

2017. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem egészen. Okozhatja pl. születéskörüli, utáni probléma, mondjuk oxigénhiány, lázgörcs, stb.
2017. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt sok minden le van írva, az is, hogy mozgásterápiával fejleszthető:

[link]

2017. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!