Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit tennétek a helyemb...

Szülők, mit tennétek a helyemben? 19. éves lányom tavaly ősz óta jár egy fiúval, addig kitűnő tanuló volt, orvosira készült. Azóta fokozatosan minden téren romlik, az érettségije sem sikerült jól. Olyan bunkó módon viselkedik mint a" barátja".

Figyelt kérdés
Alpári módon beszél,ha a fiúnál alszik akkor iszik is, bármit kérek tőle, semmiben sem segít.Már csak közli az igényeit, s várja, hogy teljesítsem. A fiú családja tanulást semmire sem becsüli, ezt többször is közölték /a fiú bukott, nem tanult tovább, de nem is dolgozik/.A férjemet nem érdekli az egész,úgyhogy a lányom engem szid,a hátam mögött csak hülyének nevez.Ez a nevelésem csődje, MIT TEGYEK?
2010. jún. 22. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát NE teljesítsd az igényeit, amit közöl. Mondd meg neki, hogy ő már nagykorú, és ha erre van igénye (a fiú, a piázás, meg a trágár beszéd), akkor az igényeit is a barátjának közölje. Persze nem tudni, mit reagál rá, lehet, hogy elidegenítenéd ezzel magadtól... akkor szóba jöhet még egy alapos, mély elbeszélgetés. Így nehéz tanácsot adni, a Te lányod, neked kell tudnod, melyik módszer "hatná" meg jobban.
2010. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

sajnos van ilyen...

ha nálatok lakik mond meg neki " ez van és kész " el lehet költözni... aztán majd megtudja milyen a szar élet és talán tanul a saját hibájából...

meg van a másik a mély el beszélgetés... :D

2010. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz dolog mert ha elköltözik elronthatja az egész életét. Én nem a retorziót alkalmaznám mert annál rosszabb lesz. Én váltanék! Kedves lennék és a fiút csak szépen okosan "furnám", hogy azt higgye téged nem zavar.Szerintem ez a szerelem úgyis elmúlik és ez a korszak a "második dackorszak", ennek is vége lesz majd. Most úgy érzi ki kell szabadulnia a szülői nyomás alól, ne segíts neki ebben, legyél rafinált! Nálam ez jött be. A 17 éves lányom egyszer csak átment egy idegenbe nem ismertem rá, először balhéztam az nem segített , sőt rontott aztán megengedtem , hogy a fiú hozzánk jöjjön és jó fej voltam vele, ez bejött. Utána már nem volt miért harcolnia és látta a srác hibáit. 2 hónap múlva már nem jártak együtt. Azóta mindent elmond nekem.
2010. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne tiltsd. Engem is ennyi idősen tiltottak a barátomtól bár ő egyetemista volt és én is jól tanultam. Annál jobban kellett. Idővel belátja a lányod hogy nem minden arany ami fénylik. Viszont fontos hogy ne ugrálj kénye kedve szerint. Ha ő önálló nőként akar élni, akkor otthon is viselkedjen úgy. Szó szerint SEMMIT ne tegyél meg neki, ahogy ő sem teljesíti a te kérdésidet. Mindezek mellett próbálj higgadt maradni vele és kedves. Ha a fiú ellne áskálódsz és rájön, az csak olaj a tűzre. Nehéz helyzet lehet. Ha kirakod lecsúszhat örökre és az esély s elvész hogy tanulni fog. Mégis valahogy rá kellene vezetni hogy megélni csak munkából lehet.
2010. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Soha egy rossz szót nem mondtam ,sőt nem is tiltottam a fiútól / bár lehet, hogy azt kellett volna még az elején/,nagy beszélgetések 3 hetente voltak, mert amiben megegyeztünk 2-3 hét után mind felrúgta. Már kezdek belefásulni.
2010. jún. 23. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagy "meccs" lesz, erősnek kell maradnod! Ha látja a "gyengeséged" akkor felül kerekedik. Az egyensúly a legfontosabb! Ez persze nagyon nehéz, legyél következetes, legyél anya és persze barátnő is egyben. Igen, legyenek otthon új szabályok és érezze azt, hogy nem ő irányít, de ha akar valamit te ott vagy neki. Ez idegjáték lesz de megéri. Sokat fogsz még mérgelődni de az nyer aki tovább tud játszani! Most a határokat feszegeti, megnézi meddig mehet el! Ne lássa, hogy kibuktál!
2010. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, s várok minden jó tanácsot !
2010. jún. 24. 07:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát az ő baja lesz csak

nem lesz normális élete az biztos

2010. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!